Kretingos rajono savivaldybės merui vėl teks stoti prieš teisėsaugos pareigūnus. Klaipėdos apygardos prokuratūra nusprendė išsiaiškinti, ar meras nepadarė nusikaltamų veikų, numatytų Baudžiamojo kodekso 167 str. 1 dalyje ir 168 str. 1 dalyje, rinkdamas bei skleisdamas informaciją apie privatų asmens gyvenimą.
Vasario 13-ąją Klaipėdos apygardos prokuratųrą pasiekė kretingiškės senjorės Elenos Simanauskienės pareiškimas dėl galimo neteisėto informacijos apie privatų asmens gyvenimą rinkimo bei galimo neteisėto informacijos apie asmens privatų gyvenimą atskleidimo ar panaudojimo.
„Prašau ištirti, ar Antano Kalniaus veiksmuose nėra Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 167 straipsnio „Neteisėtas informacijos apie privatų asmens gyvenimą rinkimas“ 1 dalyje numatytos nusikalstamos veikos ir (ar) Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 168 straipsnio „Neteisėtas informacijos apie asmens privatų gyvenimą atskleidimas ar panaudojimas“ 1 dalyje numatytos nusikalstamos veikos požymių, o tokių esant, pradėti ikiteisminį tyrimą tokias veikas padariusio asmens atžvilgiu“, – rašoma E. Simanauskienės prokuratūrai pateiktame pareiškime.
Prokuratūra E. Simanauskienės pareiškimą priėmė, tačiau jai pritrūko tikslesnių duomenų procesiniam sprendimui priimti. Todėl pareiškimas persiųstas policijos pareigūnams, kurie turėtų surinkti visus reikalingus duomenis.
Kretingiškė E. Simanauskienė kreiptis į prokuratūrą nusprendė po to, kai viename iš Savivaldybės būsto ir socialinio būsto klausimams nagrinėti komisijos posėdyje meras A. Kalnius, nebūdamas komisijos nariu, griežtai reikalavo nepratęsti savivaldybės būsto nuomos sutarties su E. Simanauskiene. Kaip teigiama pareiškime, „<…> įtikinėjo komisiją priimti būtent tokį sprendimą, žodžiu išsakydamas niekuo nepatvirtintą informaciją ir komisijai nežinomus duomenis apie E. Simanauskienę, jos turtinę padėtį, jos nekilnojamojo turto pardavimus, be to, klaidingai nurodydamas, kad E. Simanauskienei neva yra išnuomotas socialinis, o ne savivaldybės būstas <…>“.
„Pareiškėjos E. Simanauskienės įsitikinimu, A. Kalnius, pasinaudodamas savo tarnybine padėtimi ir turėdamas asmeninį suinteresuotumą kenkti E. Simanauskienei už jos išsakytą kritiką jam, neteisėtai rinko ir panaudojo informaciją apie E. Simanauskienės privatų gyvenimą, ką akivaizdžiai įrodo komisijos 2022-09-07 posėdžio protokolas <…>“, – rašoma pareiškime.
Gavę prokuratūros persiųstą E. Simanauskienės pareiškimą, policijos pareigūnai tikriausiai apklaus komisijos narius, kurie yra tiesioginiai liudytojai, dalyvavę minėtame posėdyje. Surinkus tikslesnius duomenis, prokuratūra spręs, kokio pobūdžio galbūt padaryta neteisėta veika, numatyta Baudžiamajame, Administracinių nusižengimų ar Civiliname kodeksuose.
Jei bus nustatyta, kad neteisėta veika padaryta pagal Baudžiamojo kodekso 167 str. ir 168 str., ją padariusiajam gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki trejų metų.

 30,439 peržiūrų (-a)

40% LikesVS
60% Dislikes