Galimybe dirbti užsienyje yra pasinaudojęs ne vienas lietuvis. Vieni išvyko, negalėdami susirasti darbo Lietuvoje, kiti – vedini noro praturtinti savo gyvenimą naujomis, iššūkius keliančiomis patirtimis. Išties šiais laikais, kai Lietuva yra Europos Sąjungos nare, susirasti darbą užsienyje nėra taip sudėtinga. Žinoma, darbo paieškos gali užtrukti, ypač, jei darbo yra ieškoma savarankiškai. Juk reikia ne tik susirasti darbo pasiūlymą, kreiptis į darbdavį, bet ir susitvarkyti reikiamus dokumentus. Tiesa, darbo paieškas gali gerokai palengvinti įdarbinimo agentūros, veikiančios Lietuvoje ir užsienyje. Taigi, darbas Olandijoje, Vokietijoje, Belgijoje, Norvegijoje ar Ispanijoje yra ne svajonė, o reali galimybė. Žinoma, nors darbo susiradimas yra labai svarbus įveiktas pirmasis etapas, tačiau po jo ateina metas pasirengti ilgalaikiui išvykimui į kitą šalį. Taigi, kaip tinkamai pasiruošti, kad gyvenimo užsienyje pradžia būtų kuo sklandesnė?

Pradėkite mokytis užsienio kalbos 

Nors dauguma darbdavių, ieškančių darbuotojų fiziniam darbui sandėliuose, fabrikuose ar žemės ūkyje, nereikalauja, kad naujasis darbuotojas gerai kalbėtų jų šalies kalba, visgi, atminkite – bent minimalus kalbos žinojimas gali labai palengvinti adaptaciją kitoje šalyje. Taigi, jeigu susiradę darbą užsienyje dar turite bent kiek daugiau laiko iki išvykimo, tai pradėkite mokytis tos šalies kalbos. Žinoma, kalbos kursų lankymas yra vienas iš efektyviausių būdų kalbos išmokimui, tačiau tam ne visada būna laiko ar papildomų lėšų. Tuomet į pagalbą galima pasitelkti naudingas mobiliąsias programėles, padedančias įgyti kalbos pagrindus. Naudodamiesi jomis galite praturtinti savo žodyną naujos kalbos žodžiais ir išmokti kasdienybėje itin praversiančių šnekamosios kalbos frazių. Pavyzdžiui, daugelio vartotojų jau pamėgtoje programėlėje „Duolingo“ yra siūloma mokytis net daugiau nei 40 pasaulio kalbų. Tarp jų yra ir tų šalių kalbos, į kurias lietuviai dažnai vyksta dirbti – olandų, vokiečių, norvegų, ispanų ir kitos.

Pasidomėkite gyvenimo kitoje šalyje kasdienybės ypatumais

Žinodami, į kokią šalį ir miestą vykstate dirbti, paskaitykite apie juos. Internete tikrai galima rasti daug naudingos informacijos. Pavyzdžiui, pasidomėkite, kokios yra pagrindinių maisto produktų kainos. Nors tai atrodytų nėra taip svarbu, tačiau jas žinodami galėsite iš anksto numatyti, kokią atlyginimo dalį turėsite skirti maistui. Taip pat išvengsite papildomo streso, jeigu iš anksto pasidomėsite mieste veikiančia viešojo transporto sistema. Be to, gerai apgalvokite savo specialiuosius poreikius. Pavyzdžiui, jeigu vartojate kokius nors vaistus, tai būtinai išsiaiškinkite, kaip ir už kokią kainą jų galėsite įsigyti toje šalyje.

Taip pat panagrinėkite, ką veiksite laisvalaikiu. Nors darbas ir užims didžiąją jūsų kasdienybės dalį, bet tikėtina, kad rasite laiko ir aktyviam poilsiui. Be to, pasidomėjimas laisvalaikio pramogomis ir galimybėmis pakeliauti tikrai sustiprins jūsų ryžtą ir motyvaciją išvykti gyventi į kitą šalį.

Pasirūpinkite lauktuvėmis naujai sutiktiems žmonėms

Išvykę dirbti į užsienio šalį neabejotinai sutiksite kitų žmonių, kurie taps jūsų kasdienybės pakeleiviais, o ilgainiui galbūt ir patikimais draugais. Ar tai būtų žmonės, su kuriais dalinsitės bendromis gyvenamosiomis erdvėmis, ar kolegos darbe – bendravimo pradžią visais atvejais sustiprins nebrangios, bet širdį šildančios dovanėlės. Taigi, kraunantis lagaminą ilgalaikiam išvykimui į kitą šalį, verta į jį įsidėti ir lauktuvių iš Lietuvos. Tam puikiai tiks lietuviški saldumynai ir smulkūs Lietuvą reprezentuojantys suvenyrai: magnetukai ant šaldytuvo, raktų pakabukai, meniški atvirukai, rašikliai ir pan. Galbūt vos susipažinę su darbdaviu taip pat pajusite, kad subtili dovana su Lietuvos simbolika puikiai tiks tampresnio ryšio užmezgimui.

Be to, kitataučiams dovanojami kokybiški ir dailūs lietuviški produktai tarnauja ne tik malonios pažinties pradžiai, bet ir leidžia tinkamai pristatyti Lietuvos vardą. Atminkite, kad kiekvienas svečioje šalyje esantis lietuvis yra savotiškas Lietuvos ambasadorius.

Susiraskite šalyje gyvenančių tautiečių bendruomenes

Paskutiniais Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos ir Migracijos departamento pateiktais duomenimis, užsienyje gyvena apie 461 tūkstantis Lietuvos piliečių. Šis skaičius tokiai nedidelei šaliai yra nemažas. Turbūt sutikti lietuvius galima vos ne kiekvienoje užsienio valstybėje, o kai kuriuose tautiečių pamėgtose šalyse yra susikūrusios įvairios lietuvius vienijančios organizacijos. Informaciją apie jas galima rasti oficialiose Lietuvos ambasadų interneto svetainėse. Taigi, prieš vykdami dirbti svetur, apsilankykite jose, išsiaiškinkite, kokios lietuvių bendruomenės veikia toje šalyje ir susisiekite su jomis. Dalyvavimas tautiečių organizuojamose renginiuose padeda sušvelninti namų ilgesį ir suteikia puikią galimybę gyvai pabendrauti aktualiomis temomis. Taip pat tai padeda jaustis saugiau, ypač gyvenimo užsienyje pradžioje. Tautiečiai gali patarti įvairiais jums rūpimais klausimais bei padėti, iškilus nesklandumams.

 

 19,251 peržiūrų (-a)

50% LikesVS
50% Dislikes