Šiuo laikotarpiu vis labiau populiarėja savotiška laisvalaikio praleidimo forma – ragų ieškojimas. Kai kuriems tai yra ne tik laisvalaikis gamtoje, bet ir papildomas pajamų šaltinis. Mat elnių ar briedžių didesnių ragų kainos rinkoje svyruoja nuo 400 iki maždaug 1 000 eurų, tad ši laisvalaikio forma, pasak Kretingos krašto gyventojų, vis labiau populiarėja. Be to, kuriasi net savotiškos ragų ieškotojų bendruomenės socialinio tinklo „Facebook“ grupėse. Pavyzdžiui, viena tokių grupių „Ragų Ieškojimas 2023“ turi jau arti 20 000 narių.

„Švyturio“ redakcija susisiekė su grupės „Ragų Ieškojimas 2023“ administratoriais, su Kretingos krašto ragų ieškotojais ir išsiaiškino, kokiose Kretingos rajono vietose yra didžiausia tikimybė šiuo ragų ieškojimo sezonu rasti ragų, kokių atsargumo priemonių reikia imtis lankantis miške, kaip elgtis ieškant ragų bei kitus su tuo susijusius klausimus. Tad šia tema besidominčius skaitytojus kviečiame skaityti išsamų straipsnį artimiausiame „Švyturio“ numeryje.
O kol kas siūlome pasimėgauti ne tik daug laiko miškuose paleidžiančio mūsų kraštiečio, ragų ieškojimo entuziasto, Juozo Pociaus, bet ir grupės „Ragų Ieškojimas 2023“ administratoriaus Mindaugo Smailio atsiųstomis fotografijomis.
Kol kas paminėsime tik tiek, kad Mindaugas Smailys prisipažino radęs šiais metais jau 34 ragus. „Tiesa, aš pats per savo 6 ragų ieškojimo metus nesu pardavęs nė vieno rago – visus padovanoju draugams. Man šis užsiėmimas – tarsi sportas. Ir man ragų ieškojimas tikrai nėra pragyvenimo šaltinis“, – sakė M. Smailys.
Be to, pakalbinome ir Kretingoje veikiančios įmonės „Šilo rago“ medžiotojų būrelis“ vadovą Romualdą Jablonskį, kuris taip pat išsakė įdomių pastebėjimų šia ragų ieškotojų tema.

(daugiau apie tai skaitykite artimiausiame „Švyturio“ numeryje)

 15,276 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes