Kaip „Švyturiui“ teigė UAB „Ornitostogos“ direktorius Marius Karlonas, toks lizdas Žemaitijoje yra kol kas tik vienas. Žinoma, tikimasi, kad erelių į Žemaitiją atskris ir daugiau. Tad kol kas siūlome pasigrožėti šiuo išskirtiniu paukščiu stebint tiesioginę transliaciją ir kartkartėm pakelti galvą į viršų bei pasitikrinti, ar toks erelis nesklando virš jūsų galvos [ be to, tikėtina, kad galvos pakėlimas aukštyn teigiamai paveiks ir jūsų emocinę būseną, – aut. past.].

„Visą sezoną – iki pat rudens – mūsų internetiniame puslapyje www.ornitostogos.lt turite neeilinę galimybę tiesiogiai stebėti retų, į Lietuvos raudonąją knygą įrašytų plėšrūnų – žuvininkų – gyvenimą“, – sakė direktorius M. Karlonas.

UAB „Ornitostogos“ atstovai informuoja, kad  dabar tiesiogiai galima stebėti paukščių gyvenimo etapus nuo paukščių perėjimo iki jauniklių išsiritimo, nuo tėvų vargų juos maitinant iki rūpesčių ginant ir mokinant skraidyti. O taip pat ir visas paslaptingas ir tik mažai saujelei mokslininkų pažintas žuvininkų gyvenimas atsiskleis prieš jūsų akis.

Žuvininkų gyvenimą galite sekti realiuoju laiku arba atsukti įrašą 24 valandas atgal. Kaip išmaniąją televiziją. Įsijungiate ir žiūrite kada norite.

Šiame pušies viršūnėje esančiame lizde jau kelis metus peri patelė, kuri pernai buvo pažymėta įmonės „Transtira“  siųstuvu ir dabar laukiama jos sugrįžtant namo. Šiuo metu ji Lenkijoje, visai netoli Lietuvos sienos.

O kas tuomet tupi nuotraukoje? Patinėlis. Jis į lizdą grįžo anksčiau, kaip ir priklauso žuvininkų rūšiai. Apžiūrėjo valdas, aptvarkė namus, atsigynė svetimos patelės, norėjusios pretenduoti jam į porą ir  ištikimai laukė savo mylimosios.

Šis gamtosauginis projektas nebūtų įmanomas be UAB „Ornitostogos“  partnerių ir draugų. „Transtira“ finansavo ir sukonstravo visą reikalingą stebėjimo techniką. Aukštaitijos arboristai ir ornitologas Darius Musteikis ją pritvirtino šalia lizdo.

Viskas vykdoma glaudžiai bendradarbiaudami su Lietuvos ornitologų draugija „BirdLife Lithuania“, kuri kartu su Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejus ir Gamtos tyrimų centras rengia knygą „Lietuvos fauna. Paukščiai“. Surinkta medžiaga apie žuvininkų veisimosi biologiją ir ekologijos ypatumus bus panaudota moksliniais tikslais – minėtame leidinyje ir ateities publikacijose.

Tiesa, M. Karlonas neišdavė tikslios vietos, kur Žemaitijoje yra būtent minėtas vienintelis erelio žuvininko lizdas. Tik užsiminta, kad erelis šiuo metu apsigyveno Žemaitijos nacionalinio parko teritorijoje. Tad viskas, tikėtina, yra ne taip toli Kretingos ir galbūt galime daryti prielaidą, kad erelis žuvininkas gali praskrieti ir virš kretingiškių galvų.

 

 5,406 peržiūrų (-a)

95% LikesVS
5% Dislikes