Auksė Gedvilaitė su komisijos nariu Dainiumi Puišiu Vilniuje ir komisijos narėmis Aukse Marija Petroni (Vokietija) bei Giedre Zeicaite (Lietuva).

Balandžio 13–14 dienomis Vilniaus J. Tallat–Kelpšos konservatorijoje įvyko V–asis  respublikinis jaunųjų atlikėjų klasikinio dainavimo konkursas „Cantabile 2023“. Kretingos meno mokyklos auklėtinė  Auksė Gedvilaitė savo amžiaus A kategorijoje ne tik laimėjo 2–ąją vietą, bet ir nominuota už lietuvių kompozitoriaus kūrinio interpretaciją. Praėjus vos savaitei, balandžio 21 dieną, Auksė V-ajame  tarptautiniame kamerinės muzikos festivalyje-konkurse „Mykolo Kleopo Oginskio kūrybos perlai“ iš Rietavo į Kretingą parsivežė I-osios vietos laimėjimą ir nominaciją už sceninį artistiškumą.

Penktąjį kartą muzikos mokyklos „Ugnelė“ organizuotas jaunųjų dainininkų konkursas „Cantabile 2023“,  sukvietė nuo 7 iki 18 amžiaus jaunuosius atlikėjus bei mažųjų ansamblius iš Vilniaus, Kauno, Elektrėnų, Ukmergės, Visagino, Klaipėdos, Kaišiadorių ir kitų Lietuvos miestų. Dalyviai buvo suskirstyti į keturias amžiaus kategorijas: A kategorijoje (710 m.), B kategorija (1114 m.), C kategorija (1518 m.), D kategorija (mažieji ansambliai).

Pagal programos reikalavimus A kategorijoje (710 m.), kuriai jau paskutinius metus priklausė ir Kretingos meno mokyklos auklėtinė Auksė Gedvilaitė (mokytoja metodininkė Jūratė Norkuvienė),  turėjo atlikti lietuvių liaudies kūrinį arba originalią lietuvių kompozitoriaus dainą. Auksė komisiją ir žiūrovus sužavėjo lietuvių liaudies daina „Plaukė antelė“ harmonizuota Vlado Jakubėno (akompanavo koncertmeisterė Olga Vasiljeva).

Jaunoji atlikėja A. Gedvilaitė šiame konkurse dalyvavo trečiąjį kartą ir kiekvienais metais mergaitės talentas būdavo pastebėtas. Šiais metais vienintelė iš Kretingos dalyvavusi Auksė savo amžiaus A kategorijoje ne tik laimėjo 2–ąją vietą, bet ir buvo įteikta nominaciją už lietuvių kompozitoriaus kūrinio interpretaciją.

Svarbu pastebėti, jog „Cantabile“ konkurso metu draudžiama naudotis garso stiprinimo aparatūra, būtinas gyvas pritarimas, liaudies daina gali būti atliekama ir a capella, o dalyviai privalėjo atvykti kartu su savo koncertmeisteriu.

Kitas šio konkurso išskirtinumas, jog iš anksto sudaryta profesionali komisija vertindama dalyvius žino tik jų vardus ir pavardes. Nei dalyvių mokyklos, nei mokytojų pavardės komisijai nėra atskleidžiamos. Komisiją šiemet sudarė dainininkas, choro dirigentas Dainius Puišys,  operos solistės Irena Zelenkauskaitė-Brazauskienė ir Julija Stupnianek-Kalėdienė.

Po savaitės, balandžio 21–22 dienomis, įvyko Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos organizuotas V-asis tarptautinis kamerinės muzikos festivalis – konkursas „Mykolo Kleopo Oginskio kūrybos perlai“, kuriame dalyviai buvo suskirstyti į amžiaus kategorijas.

Konkurse savo vokalinius, muzikinius, artistinius gebėjimus demonstravo Lietuvos ir užsienio muzikos, meno mokyklų, konservatorijų, aukštųjų meno įstaigų moksleiviai ir studentai. Pirmoji konkurso diena buvo skirta vokalistų pasirodymams, antroji diena – pianistų.

A – kategorijoje I-ąją vietą laimėjo ir nominacija už sceninį artistiškumą įteikta A. Gedvilaitei. Dalyvius vertino tarptautinė komisija: komisijos pirmininkas Deivydas Staponkus, Auksė Marija Petroni, Giedrė Zeicaitė ir Tomas Ladiga.

Kalbinta A. Gedvilaitės vokalo mokytoja Jūratė Norkuvienė pasakojo, kad ruošiantis šių metų konkursams po truputį keičiamos mokinės Auksės dainų tematikos bei jų sudėtingumas. „Šiais metais didžiausias dėmesys skiriamas klasikinio dainavimo puoselėjimui. Įprasto žanro dainas keičiame į arijas ir arijetes“, – mintimis apie vokalinių gebėjimų proceso ugdymą pasidalino J. Norkuvienė.

Be kita ko, šiais metais didelis dėmesys yra sutelktas „Dainų dainelės“ konkurso pasiruošimui, kuris anot vokalo mokytojos metodininkės yra jaunųjų dainininkų didžiausia siekiamybė Lietuvoje.

 2,516 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes