Liepos 17 dieną, pirmadienį, „Linas Agro“ Grūdų centrai Kretingos rajono ūkininkus pakvietė į atvirų durų dieną Kartenos grūdų elevatoriuje, įsikūrusiame Kretingos r. savivaldybės Gintarų kaime.

Idėja surengti tokio pobūdžio renginį kilo „Linas Agro“ Grūdų centrų kokybės vadovui Raimundui Garbauskui, kuris kasdienėje veikloje bendraudamas su elevatorių vadovais, pajautė, kad ūkininkams trūksta specifinės informacijos, susijusios su grūdų kokybės nustatymo metodikų, elevatoriuose vykstančių procesų, grūdų supirkimo klausimais.

„Viešojoje erdvėje įvairiais grūdų klausimais, tokiais kaip situacija laukuose, ligų, kenkėjų problematika, supirkimo kainos ar apskritai bendra situacija rinkoje, kalbame tikrai nemažai. Tačiau viena yra komunikuoti per žiniasklaidos priemones, internetu, o kita – susitikti su klientais akis į akį ir atsakyti į jiems kylančius klausimus čia ir dabar. Ir ne kažkur kitur, o būtent čia – viename iš „Linas Agro“ Grūdų centrų elevatorių“,- įsitikinęs Raimundas Garbauskas. Anot jo,  Lietuva žemės derlingumo klausimais yra labai marga, tad ir specifika kiekviename regione ir net rajone gali skirtis.

Naujas modernus elevatorius

„Linas Agro“ Grūdų centrų Kartenos elevatoriui vadovaujantis Vitalijus Kvietkauskas pasakoja, kad šis elevatorius pastatytas visai neseniai, vos prieš šešetą metų.  „Šiame regione nebuvo daug grūdų supirkimo vietų, tad javapjūtės metu mūsų ūkininkams daug brangaus laiko tekdavo pralaukti eilėse prie grūdų supirkimo punktų. Tad buvo priimtas sprendimas čia statyti  naują modernų elevatorių.  Elevatorius talpina beveik 30 tūkstančius tonų grūdų“,- dalijasi elevatoriaus vadovas.

Kaip jis atskleidžia, ūkininkų patogumui elevatoriaus teritorijoje pastatytas ir naujas pesticidų sandėlis su tos pačios dienos užsakymo pristatymo galimybėmis, taip pat įrengta lauko švieslentė, kur ūkininkai gali matyti svarstyklių rodmenis.

Anot Vitalijaus, vasarą, net ir esant darbų pikui, ūkininkai prie šio elevatoriaus ilgose eilėse nestovi – kad darbai vyktų greičiau, laikinam grūdų sandėliavimui Kartenoje naudojama grūdų supylimo į rankoves technologija. Tai leidžia sandėliuoti didesnius grūdų kiekius ir operatyviau aptarnauti klientus.

Operatyviam elevatoriaus darbui padeda ir tai, kad čia be 7 nuolatinių darbuotojų, sezono metu įdarbinama dar iki 8.

Naujovė: klientų pasitenkinimo tyrimas

Atvirų durų dienoje dalyvius pasitikęs elevatorių grupės vadovas Tomas Ignatavičius visapusiškai pristatė elevatoriaus veiklą, paaiškino, kaip bus dirbama sezono metu. Ūkininkai buvo kviečiami apžiūrėti gamybines patalpas, grūdų laboratoriją.

„Pas mus laboratorijoje jau veikia automatiniai sijokliai, kurie padeda ne tik operatyviau, bet ir tiksliau nustatyti grūdinių priemaišų ir šiukšlių kiekį grūduose. Kuomet nelieka žmogiškojo faktoriaus, nelieka ir abejonių dėl duomenų tikslumo“ – įsitikinęs T. Ignatavičius.

„Dar viena svarbi naujovė, kurią turėsime šiais metais – klientų pasitenkinimo tyrimas. Po apsilankymo elevatoriuje, ūkininkai trumpąja žinute bus kviečiami atsakyti į keletą klausimų apie savo vizitą ir įvertinti gautų paslaugų kokybę. Ir jei matysim indikacijas, kad kažkas negerai, galvosime, kaip tai išspręsti “,- sakė elevatorių grupės vadovas.

Atvirų durų dienoje daug kalbėta ir apie bendrą grūdų rinkos situaciją bei kokią įtaką ji turi grūdų supirkimo kainoms. „Linas Agro“ grūdinių kultūrų pirkimo vadovas Justas Eimontas išsamiai paaiškino, kaip veikia pasaulinės biržos, kaip kaina biržoje koreliuoja su pasaulyje vykstančiais geopolitiniais veiksniais ir kaip tai galop atsispindi galutinėse grūdų kainų lentelėse.

Parengė Gintaras Mikšiūnas

Autoriaus nuotr.

 1,774 peržiūrų (-a)

50% LikesVS
50% Dislikes