„Eros pabaiga“, – tokiu simboliniu išsireiškimu, žyminčiu didelio įvykio pabaigą, skelbiama viena didžiausių pastarojo laikotarpio žinių Lietuvos muzikos ir pramogų pasaulyje – muzikos festivalis “Karklė“ rugpjūčio 13-ąją, nuskambėjus paskutiniam šių metų festivalio akordui, visam laikui atsisveikins su savo gerbėjais ir taps legendine bei reikšminga Lietuvos muzikos istorijos dalimi.

„Prisiminimai, kuriuos susikūrėte festivalyje „Karklė“ tampa istorija – šią vasarą visus festivalio draugus kviečiame paskutiniam šokiui. Žinoma, prie jūros. Čia paskutinį sykį vyks didžiausia muzikos ir pramogų šventė „Karklė“.

Apie pabaigas kalbėti gali būti sunku, tačiau atsisveikinti norėtume ne su liūdesiu, negatyvia nata, o su šviesiomis, džiaugsmingomis mintimis ir, žinoma, su kokybiška muzika“, – pozityviai kalbėjo vienas pagrindinių festivalio organizatorių Darius Kalinauskas.

Kalbėdami apie priežastis, kodėl festivalis vyks paskutinį kartą, organizatoriai pranešime žiniasklaidai buvo visiškai atviri: „Nenorime, kad festivalio pabaigos istorija pasidengtų paslapties šydu ar nebūtais faktais, tad norime būti atviri su visuomene ir aiškiai įvardinti priežastis. Karklės gyvenamoji teritorija plečiasi – didėja bendruomenė, šioje pajūrio teritorijoje atsiranda vis daugiau namų ir nuolatinių gyventojų.

Natūralu, kad ši plėtra turi įtakos tokio masto festivalio kaip „Karklė“ organizavimui. Mums yra reikalingos didelės teritorijos ne tik koncertinėms ar pramogų zonoms, tačiau didelė teritorija reikalinga automobilių aikštelėms, kempingui. Žinoma, aktualūs ir kiti ribojimai, taikomi gyvenamosios zonose, kurie, deja, nėra suderinami su didelio masto renginiais.

Svarbu ir tai, kad daugelį metų puikiai sutarėme su Karklės bendruomene, tad mums, organizatoriams, labai svarbu, kad bendruomenė, jaustųsi gerai, atsižvelgiame į žmogiškuosius faktorius ir darome sprendimus“,- kalbėjo D. Kalinauskas.

Jam antrino ir Karklės bendruomenės pirmininkė Rasa Bučienė: „Su festivalio organizatoriais bendravome visus festivalio gyvavimo metus. Mūsų ryšys – kolegiškas, atviras, visuomet atsižvelgiame vieni į kitus pastabas. Karklės gyvenvietės plėtra itin sparti ir ten, kur dar šią vasarą bus statomi automobiliai, kitąmet jau galbūt turėsime kylančius pastatus. Natūralu, kad teritorijoje tampa per ankšta. Išsiskiriame draugiškai ir su lengva nostalgija – juk prie mūsų pajūrio kaimelio žinomumo didinimo svariai prisidėjo ir „Karklė“.

Mažesnio formato festivalis nebus organizuojamas

„Karklės“ atstovai atskleidė, jog apie „Karklės“ pabaigą praneša likus kiek daugiau nei mėnesiui iki šiųmetinio festivalio dėl to, jog iki pat šių dienų stengėsi rasti sprendimus tam, kad ir kitais metais festivalis įvyktų, tačiau to nepavykus padaryti, nusprendė, jog būtų sąžiningiausia informuoti visus, jog „kito karto nebebus“.

„Iki paskutinės akimirkos ieškojome kompromisų ir galimybių rengti festivalį ir toliau, tačiau mažinti ar keisti festivalio formato nenorėjome, nes tai, visų pirma, būtų nesąžininga, vis didesnių staigmenų laukiančių, gerbėjų atžvilgiu. Žinoma, ir paties festivalio tikslai kasmet buvo vis didesni – kartelės leisti niekada nenorėjome, mūsų siekis – aplenkti save pačius, augti ir plėstis – apimtimi, dalyvių skaičiumi ir atlikėjų „kalibru“.

D. Kalinauskas pridūrė, kad ateityje planuojami pokyčiai nepadarys jokios neigiamos įtakos šių metų festivaliui, vyksiančiam rugpjūčio 11-13 dienomis.

„Karklės“ festivalyje yra pasirodę aukščiausio kalibro muzikinės žvaigždės, tokios kaip – grupės „GusGus“ ir „Rudimental“, amerikiečių reperis Redfoo, atlikėja Jess Glynne ir Inna bei šių laikų klausomumo rekordus mušantis didžėjus „Deep Purple Machine“ bei daug kitų.

Šių metų festivalio muzikinėje eilutėje – būrys garsiausių lietuviškosios scenos ir pasaulinio lygių žvaigždžių.

Parengta pagal https://kaunas.kasvyksta.lt/ informaciją

 14,310 peržiūrų (-a)

50% LikesVS
50% Dislikes