Kaip šią savaitę pranešė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS), partijos Taryba priėmė sprendimą kelti Aurelijaus Verygos kandidatūrą į 2024 m. vyksiančius prezidento rinkimus. Tokiu būdu praėjusią savaitę buvo iššauta signalinė raketa ir paskelbtas neoficialus prezidento rinkimų kampanijos startas.
Kol kas trasoje matome vieną sunkaus svorio bėgiką. Bet jis nėra vienas. Galima tai priimti ir rimtai ar juokais, bet Antanas Kandrotas, pravarde Celofanas – visuomenininkas, vienas iš Didžiojo šeimų maršo dalyvių taip pat pasiskelbė kandiratuosiąs. Kiti apšilimo take dar nepasirodė, bet skubiai kviečiami.
Pradėkime nuo valstiečių kandidato. „Mes norime matyti augančią, ekonomiškai stiprią Lietuvą, saugančią savo istoriją, kalbą, kultūrinį paveldą ir tradicijas. Mūsų nuomone – Aurelijus Veryga yra geriausias kandidatas, kuris turi politinį stuburą ir užtikrintą nepažeidžiamumą, aiškią Lietuvos viziją, su tradicinės šeimos puoselėjimu, palankios infrastruktūros šeimoms regionuose kūrimu, ko šiandien siekia absoliuti Lietuvos gyventojų dauguma. Su tokiu prezidentu Lietuva būtų laisva ir vieninga, o ne ieškanti priešų šalies viduje ir už jos ribų“, – skelbia partijos vadovas Ramūnas Karbauskis.
Valstiečių pranešime rašoma, jog A. Veryga dėkoja partijos kolegoms už išreikštą pasitikėjimą ir sako, kad girdi Lietuvos žmonių lūkesčius gyventi oriai ir saugiai bei dės visas pastangas, jog Lietuva būtų visapusiškai stipri, sauganti žmogaus gyvybę ir sveikatą, puoselėjanti darnią šeimą ir bendruomenę, kurianti darnią ekonominę ir politinę aplinką, pamatinius gėrius.
Tuo tarpu 32 žinomi visuomenės veikėjai atviru laišku kreipėsi į teisininką Igną Vėgelę su prašymu kandidatuoti į prezidentus. Pastarasis dar nėra oficialiai pranešęs, jog gavo laišką, perskaitė ar priėmė sprendimą.
Liepos 29 d. išplatintame pareiškime rašoma: „Mes, žemiau pasirašę Lietuvos mokslininkai ir kūrėjai, kurių dauguma nepartiniai, kreipiamės viešu laišku į profesorių Igną Vėgėlę. Tikslas – pareikšti pritarimą ir palaikymą minėto asmens politinei aspiracijai – dalyvauti LR Prezidento rinkimuose.
„Kreipimąsi grindžiame konkrečioms aplinkybėmis ir argumentais, – toliau rašoma inteligentų laiške I.Vėgelei. – Profesorius pats yra viešai pareiškęs: „nebematau galimybių nekandidatuoti“. Antra, esą valstybėje objektyviai vyksta negeri procesai, kurie kelia daugelio patriotiškai ir demokratiškai nusiteikusių piliečių nerimą bei nuoširdų lūkestį, kad padėtis būtų keičiama. Modernybės ir demokratijos sąlygomis nederėtų sureikšminti pavienės asmenybės vaidmens ir galimybių. Visgi yra nemažai piliečių, kurie pozityvių pokyčių ir politinių reformų moderavimo valstybėje galimybę sieja su moraline ir politine I. Vėgėlės lyderyste. Viltingas žvilgsnis į naują politinę asmenybę kartu yra akivaizdaus nusivylimo dabartiniais politiniais lyderiais ir politine sistema ženklas“.
Ir toliau tęsiama: „net du vakarietišką pakraipą deklaravę Prezidentai – V. Adamkus ir D. Grybauskaitė – kadaise viešai įvardino politinę diagnozę – „…gyvename korumpuotoje oligarchinėje valstybėje…“. Deja, po įstojimo 2004 m. į ES ir NATO situacija menkai tepasikeitė.
„Gerbiamas Ignai Vėgėle, patvirtinkite sprendimą kandidatuoti iki galo ir perimkite „Vilties Prezidento“ kilnų vaidmenį bei misiją. Sutelkite plačią idėjinių bendražygių koaliciją, įvardinkite atnaujintos valstybės viziją ir politinių reformų programą. Inicijuokite veržlią, orią ir nuoširdžią rinkimų kampaniją. Nemaža dalis Lietuvos žmonių šito laukiame ir mes Jums padėsime“, – rašoma laiške, kurį pasirašo 32 garbūs Lietuvos žmonės. Jų sąrašą galima rasti internete.
Apie kitus galimus kanditadus belieka tik spėlioti. Greičiausiai kanditadų sąraše pamatysime antrą socialinių apklausų žvaigždę Krašto apsaugos ministrą Arvydą Anušauską, kuriam centrinė žiniasklaida, kurios didžioji dalis lojali valdantiesiems, padės nusiplauti Prezidento Gitano Nausėdos mestą dėmę dėl slaptos informacijos apie tankų pirkimą paviešinimo. Greičiausiai pamatysime Dalią Grybauskaitę, kuri gali pasinaudoti Vladimiro Putino pavyzdžiu: vieną kadenciją pailsėjusi – sugrįžti į postą. Taip pat galime išgirsti visuomenininko Andraus Tapino kandidatūrą. O kur dar Vilija Blinkevičiūtė, Naglis Puteikis ir kiti Kaip ten bus toliau – pamatysime artimiausiomis savaitėmis ir mėnesiais po visuotinių atostogų.
Redaktorius Gintaras Mikšiūnas

 1,357 peržiūrų (-a)

50% LikesVS
50% Dislikes