Rugpjūčio 4-6 dienomis. Palangos kultūros ir jaunimo centras pakvietė į kasmetinę Jūros ir žvejų šventę Šventojoje. Šventiniai renginiai vyko įvairiose kurorto erdvėse visą savaitę.

Kasmetinėse „Vikingų“ laivų lenktynėse savo jėgas galėjo išmėginti visi pageidaujantys. Tereikėjo suburti komandą bei užsiregistruoti. Nugalėtojai rungėsi ne tik su savimi, bet ir dėl ,,Mero taurės“.

Siekdama atkreipti visuomenės dėmesį į atsakingą vasarojimą, pirmoji ir didžiausia pakuočių atliekų tvarkymo organizacija „Žaliasis taškas“ kartu su Palangos kultūros ir jaunimo centru pakvietė jungtis prie iniciatyvos „Misija: švari vasara ‘23“, kuri su šių metų šūkiu „Vasarok atsakingai – rūšiuok teisingai” ragino poilsiautojus ugdyti tvarius vasarojimo įpročius.

Rugpjūčio 4 dieną šventės svečių laukė „Misija: švari vasara ‘23“ žinių ir patirčių palapinė, kurioje be diskusijų apie rūšiavimą bei atsakymų į gyventojams rūpimus rūšiavimo klausimus, lankytojai daug sužinojo ir įgijo praktinių žinių apie atliekų rūšiavimą.

Šventės svečiai turėjo galimybę jaukiai įsitaisyti „Žaliojo taško“ suruoštame piknike, kur vyko edukacijos apie tai kaip vasaros iškyloms pasiruošti atsakingai bei tinkamai susitvarkyti jų metu susidarančias atliekas tausojant ne tik savo ar kitų poilsiautojų laiką, bet ir gamtą!

Rugpjūčio 4-6 dienomis Jūros g. ir Pėsčiųjų aikštėje šurmuliavo gausi mugė. Joje buvo galima įsigyti šviežios žuvies, įvairių Lietuvos amatininkų ir menininkų tautodailės bei tekstilės gaminių.

Rugpjūčio 4 d. vakare 22 val. Pėsčiųjų aikštėje vyko festivalis „Sidabrinės gervės naktys“, kuriame pristatyta keturių filmų programa. Čia žiūrovai galėjo susitikti su trumpametražio filmo „Blausos“ režisieriumi Arnu Balčiūnu.

Linksmos ir dinamiškos stilizuotų „Vikingų“ laivų lenktynės Šventosios upe vyko rugpjūčio 5 d. Prie Šventosios valstybinio jūrų uosto galima buvo pasistiprinti Šventosios žvejų išvirta žuviene. Vakare koncertavo muzikos grupė „Pelenai“.

Rugpjūčio 6 d. 11 val. Šventosios Švč. Mergelės Marijos Jūrų žvaigždės bažnyčioje buvo aukojamos Šventos mišios už žuvusius jūroje. Po jų prie Šventosios gelbėjimo stoties pagerbti žuvusieji jūroje, nuleisti gėlių vainikai. Shark Slide terasoje vyko zumba šokiai.

„Švyturio“ informacija

 1,236 peržiūrų (-a)

50% LikesVS
50% Dislikes