„Prisiminimai, kuriuos susikūrėte festivalyje „Karklėje“ tampa istorija – šią vasarą visi fesitvalio draugai buvo pakviesti paskutiniam šokiui, prie jūros. Čia paskutinį sykį vyko didžiausia muzikos ir pamogų šventė „Karklė“. Apie pabaigas kalbėti gali būti sunku, tačiau atsisveikinti norėtume ne su liūdesiu ar negatyvia nata, o su šviesiomis, džiaugsmingomis mintimis ir, žinoma, su kokybiška muzika“,- pozityviai kalbėjo vienas pagrindinių festivalio organizatorių Darius Kalinauskas.

Kalbėdami apie priežastis, kodėl festivalis suorganizuotas paskutinįjį kartą, organizatoriai buvo visiškai atviri:

„Nenorime, kad festivalio pabaigos istorija pasidengtų paslapties šydu ar nebūtais faktais, tad norime būti atviri su visuomene ir aiškiai įvardinti priežastis. Karklės miestelio gyvenamoji teritorija plečiasi – didėja bendruomenė, šioje pajūrio teritorijoje atsiranda vis daugiau namų ir nuolatinių gyventojų. Natūralu, kad ši plėtra turi įtakos tokio masto festivalio kaip „Karklė“ organizavimui. Mums yra reikalingos didelės teritorijos ne tik koncertinėms ar pramogų zonoms, tačiau didelė teritorija reikalinga automobilių aikštelėms, kempingui. Žinoma, aktualūs ir kiti ribojimai, taikomi gyvenamosios zonose, kurie, deja, nėra suderinami su didelio masto renginiais. Svarbu ir tai, kad daugelį metų puikiai sutarėme su Karklės bendruomene, tad mums, organizatoriams, labai svarbu, kad bendruomenė, jaustųsi gerai, atsižvelgiame į žmogiškuosius faktorius ir darome sprendimus“,- kalbėjo D. Kalinauskas.

Jam antrino ir Karklės bendruomenės pirmininkė Rasa Bučienė:

„Su festivalio organizatoriais bendravome visus festivalio gyvavimo metus. Mūsų ryšys – kolegiškas, atviras, visuomet atsižvelgiame vieni į kitus pastabas. Karklės gyvenvietės plėtra itin sparti ir ten, kur dar šią vasarą bus statomi automobiliai, kitąmet jau galbūt turėsime kylančius pastatus. Natūralu, kad teritorijoje tampa per ankšta. Išsiskiriame draugiškai ir su lengva nostalgija – juk mūsų kaimelio žinomumo didinimo svariai prisidėjo ir „Karklė“.

Mažesnio formato festivalis nebus organizuojamas

„Karklės“ atstovai atskleidė, jog apie „Karklės“ pabaigą pranešė likus kiek daugiau nei mėnesiui iki šiųmetinio festivalio dėl to, jog iki pat šių dienų stengėsi rasti sprendimus tam, kad ir kitais metais festivalis įvyktų, tačiau to nepavykus padaryti, nusprendė, jog būtų sąžiningiausia informuoti visus, jog „kito karto nebebus“:

Festivalio istorija – spalvingas ir reikšmingas Lietuvos muzikinio pasaulio metraštis

Festivalis „Karklė“ – prasidėjęs kaip jaukus susibūrimas prie jūros, netruko išaugti iki vieno didžiausių festivalių Lietuvoje, kuriame dešimtys tūkstančių įvairiausio muzikinio skonio melomanų surasdavo „savo“ atlikėją.

„Mūsų festivalyje – muzika svarbiausia“,- ne vieną sykį, kalbėdami apie „Karklę“, pabrėždavo festivalio organizatoriai. Iš tiesų, festivalio muzikinės eilutės istorija rodo, kad šis išsireiškimas – ne tušti žodžiai: festivalyje yra pasirodę aukščiausio kalibro muzikinės žvaigždės, tokios kaip – grupės „GusGus“ ir „Rudimental“, amerikiečių reperis Redfoo, atlikėja Jess Glynne ir Inna bei šių laikų klausomumo rekordus mušantis didžėjus „Deep Purple Machine“ bei daug kitų.

Kalbant apie lietuviškosios muzikinės scenos žvaigždes, „Karklės“ fenomenas sugebėdavo į vieną vietą suburti didžiausias Lietuvos žvaigždes, kurių paprastai viename koncerte neišvysi – popkaralienė vadinama Džordana Butkutė ir tradiciškai festivalyje pasirodantis Marijonas Mikutavičius . „Karklėje“ ne kartą pasirodė ir metų grupės titulu apdovanotieji „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, „Solo Ansamblis“ bei „G&G Sindikatas”.

Šių metų festivalyje pasaulinio lygio žvaigždės, pramogos ir skambus muzikinis taškas

Šių metų festivalis kvietė švęsti – gyvenimą, muziką ir svajones. Muzikinėje eilutėjė – būrys garsiausių lietuviškosios scenos ir pasaulinio lygių žvaidžių, tarp kurių: festivalio „vėliavnešys“ – britų atlikėjas Rag‘n‘Bone Man, populiarumo rekordus mušantis DJ Sigala, į muzikos Olimpą kopianti Olivia Adams, lietuvių itin mylimi svečiai iš Latvijos – grupė „Brainstorm“. Taip pat lietuviškieji vardai ir spalvingo spektro atlikėjai: „žmogumi-orkestru“ tituluojamas Vidas Bareikis, legendinis Psichas, kūrybiškasis „FC Baseball“, šių dienų muzikos diva Natalija Bunkė, reperių duetas „8 kambarys“, grupės „Katarsis“, „Requiem“, „Ba.“, „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ „Flying Saucer Gang“ ir grupės narys Gamka, su solo programą. „Karklėje“ pasirodė ir Marijonas Mikutavičius, be kurio festivalis neįsivaizduojamas. Finalinį šių metų muzikinį akcentą paskutiniajai „Karklei“ uždėjo, nei vieno festivalio nepraleidęs Jonas Nainys – DJ Jovani, kurio muzikos akordai simboliškai uždarė paskutinįjį kartą organizuojamą „Karklės“ festivalį.

“Švyturio” inf.

 13,980 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes