Policijos departamentas praneša kad rugpjūčio 13 d. apie 3 val. 28 min. Palangoje, Ošupio take esančioje statybvietėje, rastas mirusio vyro (gim. 1972 m.) kūnas. 

„Palangos tiltui“ keli šaltiniai, ir Palangos meras Šarūnas Vaitkus, patvirtino, kad tai – Vaidas Šimaitis, žinomas Šventosios ir Palangos verslininkas, ilgametis Palangos miesto savivaldybės tarybos narys.

Pirminiais duomenimis, vyras savo namo kieme persisvėrė per tvorą ir nukrito į apačioje esančią statybvietę.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.

„Labai baisi žinia. Likimas gali būti toks žiaurus. Naktį sulaukiau žinutės, o apie įvykį man vėliau patvirtino komisaras, jam jau teko bendrauti ir su žuvusiojo sūnumi. Tačiau nelaimės aplinkybės dar nėra aiškios. Bandau surikiuoti mintis,“ – Palangos meras Š. Vaitkus sakė „Palangos tiltui“ sekmadienio rytmetį.

Sekmadienį popiet meras pateikė daugiau detalių apie kolegos ir bendražygio mirtį.

„Apie pirmą valandą nakties, Vaidas kartu su sūnumi baigė dienos darbus ir grįžo į statybvietę – į namus, kurie dar statėsi. Sūnaus palydėtas ir jo akivaizdoje Vaidas pakilo laiptais į antrąjį aukštą ir, dar būdamas ant laiptų, prarado pusiausvyrą ir krito žemyn…” – skelbia mero įrašas Facebook.

Anot mero, jis nėra sutikęs kito tokio žmogaus, kurio galvoje vienu metu būtų tokios begalės idėjų, sumanymų, planų ir projektų, kuris praktiškai vienas pats ar padedamas šeimos kūrė daugybę verslų.

„Nepaisant sveikatos, nuovargio, nepaisant to, jog visai prieš kurį laiką sveikata buvo taip sušlubavusi, jog prireikdavo ir medikų pagalbos. Visas laikas – sumanymams realizuoti, verslams išplėtoti, visuomeninei veiklai, naujoms idėjoms, šeimai, o sau – paros trupiniai…Vaidas buvo vienas iš aktyviausių ir labiausiai žinomų Šventosios verslininkų. Jo sumanytas ir pastatytas „Elijos“ projektas kardinaliai pakeitė Šventosios veidą ir turėjo labai didelės įtakos tam, kad ir kiti investuotojai kitaip pažvelgė į šią Palangos gyvenvietę“, – sako Š. Vaitkaus įrašas.

V. Šimaitis buvo labai aktyvus Šventosios uosto atstatymo idėjos palaikytojas, ir tas palaikymas, anot mero, nebuvo kalbų lygmenyje – Vaidas įkūrė Šventosios žuvininkystės vietos veiklos grupę, buvo Lietuvos žuvininkystės regiono vietos veiklos grupių tinklo pirmininkas. V. Šimaičio dėka parašytas projektas gavo finansavimą ir šios lėšos nukeliavo Šventosios uosto atstatymo darbams.

„Jis visada svajojo, kad ateis laikai, kai į uostą įplauks jachtos bei laiveliai su mūsų bei užsienio turistais, kad vietos žvejai ne tik į krantą parplukdys savo laimikį, bet ir čia pat veiks žvejiško kulinarijos paveldo miestelis. Vaido planuose buvo ir didžiulio vandens atrakcionų parko Šventojoje statybos. Jau buvo parengtas ir techninis šio traukos objekto projektas,” – sako Š. Vaitkus.

V.Šimaitis net tris kadencijas buvo Palangos miesto tarybos narys, paskutinįsyk – 2015 – 2019 metais. Buvo labai aktyvus ir, kaip visada, sumanymų kupinas politikas.

„Harley Davidson“ motociklai buvo Vaido silpnybė. Jis be galo žavėjosi šiomis dviratėmis mašinomis, kartas nuo karto palėkdavo su vėjeliu ir labai savojo, kad Šventoji taptų viso pasaulio baikerių mėgiama ir lankoma vieta. Štai ir ateinantį savaitgalį Šventojoje turėjo vykti Vaido sumanytas, įgyvendintas ir iki tarptautinio ir labai populiaraus lygio išplėtotas baikerių festivalis.

Iki jo Vaidui pritrūko keturių parų…

V. Šimaitis buvo daugelio projektų vystytojas. Jo paskutinis „kūdikis“ – Uostas13  projektas, Šventojoje, Kopų gatvėje, kur dalis gatvės virto į aktyvią, jaukią veiklos ir pramogų promenadą.

Ne paslaptis, kad V. Šimaičiui teko varstyti ir teismų duris.

„Atvira Klaipėda“ rašo, kad praėjusį penktadienį Klaipėdos apygardos teismas paskelbė nuosprendį byloje, kurioje V. Šimaitis, jo žmona Ramunė ir Giedrė Stonkuvienė buvo kaltinami turto pasisavinimu, neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ir turtą teikimu bei apgaulinga apskaita.

FNTT tvirtino, kad Palangoje registruotas dvi įmones valdę kaltinamieji papildomai užsiėmė prabangių motociklų „Harley Davidson“ prekyba. Jie pirkdavo iš JAV į Lietuvą atgabentus motociklus su defektais ir juos suremontavę perparduodavo Nyderlanduose registruotai bendrovei.

Nė vienas iš kaltinamųjų nuosprendžio išklausyti į Klaipėdos teismą neatvyko.

Bylą išnagrinėjęs teisėjas visus juos pripažino kaltais, bet kartu išteisino dėl vieno epizodo.

Pats politikas tokius kaltinimus vadino blefu ir susidorojimu bei kaltę neigė.

„Man tokie kaltinimai – juokingi, tikras „blefas.“ Ką – aš pats iš savęs pavogiau? Labai tikiu, kad teismas įrodys mano nekaltumą. Kaip galima pasisavinti tai, ko neturi? Remiasi kažkokiomis mistinėmis dokumentų kopijomis… Aš nesijaučiu kaltas, nieko nepavogiau, nepadariau jokio nusikaltimo“, – sakė V. Šimaitis „Palangos tiltui“ 2021-ųjų rugpjūtį.

Toks nuosprendis dar gali būti skundžiamas Apeliaciniam teismui.

Su Vaidu Šimaičiu „Palangos tiltas“ paskutinį kartą kalbėjosi praėjusią savaitę, trečiadienį.

Kaip visada – ir man, leidinio redaktoriui, ir V. Šimaičiui juokaujant.

„Sveikas, Vaidai. Kaip laikaisi? Nenupūtė tavęs, o gal plauki?“ – pajuokavau pokalbio pradžioje omeny turėdamas didelę vėtrą ir liūtis praėjusį sekmadienį ir pirmadienį.

„Oi, liūdžiu dėl nuostabios vasaros, bet ką darysi,“ – juokėsi Vaidas.

„Na, pats supranti, ką išliūdėsi, jei nieko pakeisti dėl orų negali,“ – atsakiau jam.

Šįryt perklausiau mūsų paskutinio pokalbio įrašą ne kartą ir ne du….

Susitarėme pasimatyti ketvirtadienį, rugpjūčio 10 d.

„Būsiu ryte pas vicemerą, po to susitiksiu su tarnybomis dėl renginio (tradicinės baikerių šventės Šventojoje, kurios sumanytojas ir organizatorius buvo V. Šimaitis – L.J.). Tu man pasuk apie pusę dvylikos – turėčiau būti laisvas, išgersime kavos,“ – sakė V. Šimaitis.

Tačiau nesutikome: ketvirtadienis – „Palangos tilto“ leidybos diena. Šįkart nusprendžiau laikraštį išleisti iš namų Klaipėdoje, nevažiuodamas į Palangą.

Atsiprašau, Vaidai, kad tavęs apie pasikeitusius planus nė neinformavau…

“Palangos tiltas” inf.

 2,937 peržiūrų (-a)

50% LikesVS
50% Dislikes