Asociatyvi nuotr.

Policijos bendruomenę purto skandalas. Mesti kaltinimai, kad Kaune prieš pora savaičių vykusiuose mokymuose, skirtuose kriminalinės policijos pareigūnams, tiriantiems sunkiausius nusikaltimus, du pareigūnai galėjo išprievartauti savo kolegę.

Tokią informaciją paskelbė parlamentaras Remigijus Žemaitaitis. Iškart po mokymų ne vienam rezonansiniam tyrimui vadovavusi pareigūnė pasiėmė atostogas, o vėliau įteikė prašymą būti atleidžiama iš darbo. Pareigūnė, anot politiko, šiuo metu guli ligoninėje.

Policijos vadovybė dalį Seimo nario pateiktų detalių patvirtino, tačiau patį galimo išprievartavimo atvejį neigia, nors žada viduje atlikti šios informacijos patikslinimą. Savo ruožtu Policijos profsąjungos pirmininkė Roma Katinienė pripažįsta, kad policijos pareigūnų bendruomenė yra sukrėsta ir, jei paaiškės, jog mesti kaltinimai yra tiesa, atsakomybę prisiimti turėtų aukščiausi vadovai.

Rugpjūčio pradžioje Lietuvos kriminalinės policijos biuras Kaune organizavo simuliacinius mokymus – pratybas kriminalinės policijos pareigūnams, tiriantiems sunkiausius nusikaltimus. Po šių mokymų, vakare, pareigūnai surengė neformalų pasisėdėjimą. Jo metu, kaip buvo informuotas R.Žemaitaitis, du girti policijos pareigūnai, naudodami fizinę jėgą ir antrankius, galimai išprievartavo savo kolegę. Politikas nurodė, kad apie įvykį jam papasakojo patys šiame pasisėdėjime dalyvavę policijos atstovai.

„Su pačia pareigūne aš nebendradavau, nes neturiu su ja kontakto. Bendravau su jos aplinkos žmonėmis, tais, kurie su ja dirbo, nėra abejingi, kadangi žino, kad gali būti padarytas spaudimas ir šis skandalas gali būti užglaistytas“, – portalui lrytas.lt situaciją komentavo R.Žemaitaitis.

Kaip teigė parlamentaras, po incidento minėta pareigūnė į darbą nebesugrįžo, išvyko į tėvų namus. Jo žiniomis, kad ši istorija neiškiltų į viešumą, Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininkas Arūnas Maskoliūnas ir viršininko pavaduotojas Saulius Briginas vyko į pareigūnės tėvų namus pasikalbėti. „Kaip žinote, policijos istorijoje dar nėra buvę tokių dalykų, kad pats viršininkas, pats vadas, aukščiausios kategorijos žmogus, važiuotų pas kažkieno tėvus pasikalbėti, kaip jie gyvena. Įdomu, ko reikia važiuoti 150 kilometrų į kitą miestą pasišnekėti su jos tėvais?“ – stebėjosi R.Žemaitaitis. Pasak politiko, mergina jau daugiau nei dešimt dienų guli ligoninėje.

Savo ruožtu policijos vadovybė R.Žemaitaičio paskelbtą informaciją vadina neatitinkančia tikrovės. Viešai paskelbtame įraše nurodoma, kad Lietuvos kriminalinės policijos biuras Kaune iš tiesų organizavo simuliacinius mokymus kriminalinės policijos pareigūnams, tačiau jokių incidentų nei mokymų, nei poilsio metu esą nebuvo fiksuota. Be kita ko, policija nepaneigė informacijos, kad Lietuvos kriminalinės policijos biuro vadovai po mokymų bendravo su minėta pareigūne ir jos artimaisiais, tačiau vykusio pokalbio turinys esą visiškai neatitinka viešai paskelbtame politiko pranešime nurodyto turinio.

Šaltinis: Lrytas.lt

 10,707 peržiūrų (-a)

50% LikesVS
50% Dislikes