Lietuvos moksleivių sąjunga (LMS) ketina prisidėti prie rugsėjo pabaigoje organizuojamo mokytojų streiko.

„Streikas yra neišvengiamas, per ilgai atidėlioti procesai gerinant mokytojų darbo sąlygas įspaudžia švietimo bendruomenę į kampą. Lietuvos moksleivių sajunga palaiko pedagogus, moksleiviai kartu su mokytojais eis koja kojon bendro tikslo link“, – spaudos konferencijoje antradienį sakė Lietuvos moksleivių sąjungos prezidentas Jonas Trumpa.

„Su Lietuvos švietimo darbuotojų profesine sąjunga stojame už mokytojus bendram streikui tam, kad mokytojų profesija taptų prestižine, kad mokytojų stygius, kuris aktualus visoje Lietuvoje ne tik regionuose, bet ir didžiuosiuose miestuose, būtų sprendžiamas“, – pridūrė jis.

Moksleivių sąjunga su Lietuvos švietimo darbuotojų profesine sąjunga (LŠDPS) antradienį taip pat pasirašė bendradarbiavimo sutartį, ja šalys įsipareigos kryptingai ir abipusiai bendradarbiauti visuotinio mokytojų streiko metu ir kryptingai siekti šalių sutartų streiko tikslų.

„Moksleivių palaikymas parodo, kad mes esame teisingame kelyje ir mūsų tikslai, reikalavimai šiuo atveju netgi sutampa ir atitinka lūkesčius tiek tėvų, tiek moksleivių, tiek mokytojų“, – kalbėjo LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas.

„Mes esame pasiryžę eiti bent jau mėnesiui iš mokyklų ir eiti kartu su moksleiviais, taip atkreipti visuomenės dėmesį ir įtraukti pačią visuomenę į diskusiją“, – teigė A. Navickas.

LMS teigia palaikanti du profsąjungos iškeltus reikalavimus – didinti mokytojų atlyginimus ir mažinti klasėse esančių vaikų skaičių.

„Kylantys atlyginimai apie kuriuos kalbama metai iš metų, mažesnis mokinių skaičius klasėse, kuris leistų užtikrinti labiau koncentruotai individualų dėmesį kiekvienos pamokos metu, yra priežastys, kodėl moksleiviai palaiko mokytojų streiką“, – teigė J. Trumpa.

Anot jo, nors nuo šių metų startavusios švietimo reformos nėra streiko dalis, Lietuvos moksleiviai jas taip pat palaiko.

Pasak sąjungos prezidento, rugsėjo 29 dieną planuojamas streikas prasidės skirtinguose Lietuvos miestuose, mokyklose.

„Pagrindinis tikslas – pėsčiomis pasiekti Vilnių, kur vyks pagrindinis renginys“, – sakė J. Trumpa.

Anot jo, sostinėje planuojama susitikti prie Seimo ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.

„Mokytojai kartu su mokiniais parodys valdančiajai daugumai, jog šiuo metu Lietuvos švietimo situacija yra tragiškoje tendencijoje“, – kalbėjo J. Trumpa.

K.Navickas: šansai susitarti su ministerija yra

Penktadienio įspėjamąjį mokytojų streiką organizuoja A. Navicko vadovaujama LŠDPS. Nepavykus sutarti dėl jos keliamų reikalavimų iki rugsėjo pabaigos ši sąjunga planuoja skelbti ir tikrąjį.

J. Trumpa sakė, kad moksleivių sąjunga įspėjamajame streike neplanuoja dalyvauti.

A Navickas sakė manantis, kad galimybių susitarti su ministerija yra, profsąjunga linkusi daryti kompromisus.

„Šansai susitarti priklauso nuo abiejų šalių geranoriškumo. Kol kas iš Vyriausybės jo nebuvo. Šiek tiek jų retorikoje matome, kad keičiasi, pozicija švelnėja“, – kalbėjo sąjungos pirmininkas.

„Aš tuos šansus vertinčiau 50 ant 50“, – pridūrė A. Navickas.

LŠDPS reikalauja atlyginimus nuo rugsėjo didinti 20 proc., nuo kitų metų sausio – dar 30 proc., klasėse mažinti mokinių skaičių ir kita.

„Apie algas mes girdime kalbas ir ten labiausiai judama dėl susitarimo“, – teigė A. Navickas ir pridūrė, kad susitarti vis dar nepavyksta dėl mokinių skaičiaus klasėse mažinimo.

Jis sakė, kad rugsėjo pabaigoje vyksiančiame streike galėtų dalyvauti apie 500 mokyklų.

„Dabar tikrai streiką pradės ne šešios, o dešimtimis daugiau, o galbūt ir šimtais mokyklų“, – tvirtino profsąjungos pirmininkas.

Reikalavimus dėl mokytojų algų, mokinių skaičiaus klasėse ir kitų dalykų praėjusį pirmadienį taip pat paskelbė Egidijaus Milešino vadovaujama Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga. Ji taip pat neatmeta galimybės streikuoti.

 

 1,931 peržiūrų (-a)

50% LikesVS
50% Dislikes