Iš Kretingos rajone, Kurmaičių kaime esančio privataus žemės sklypo išvežta ir atliekų tvarkytojams perduota 76 tonos mišrių atliekų.

Liepos mėnesį aplinkosaugininkai Kurmaičių kaime nustatė užterštą atliekomis žemės sklypą, kuriame rado 76 tonas statybinių ir griovimo atliekų, 40 kilogramų automobilinių padangų ir kitų mišrių atliekų, taip pat 160 kilogramų pavojingų, asbesto turinčių atliekų.

Pareigūnai atlikdami tyrimą nerado liudininkų, galinčių nurodyti, kas neteisėtai atsikratė atliekomis. Taip pat nebuvo išaiškintas ir pažeidėjas. Aplinkosaugininkai, nustatę, kad žemės sklypas nuosavybės teise priklauso privačiam asmeniui, raštiškai informavo jį dėl prievolės sutvarkyti atliekas.

Aplinkos apsaugos departamentas taip pat pranešė, kad jau sukurta interneto svetainė  varkaulietuva.lt, kurioje esančiame žemėlapyje gyventojai gali pažymėti apie atliekomis užterštas teritorijas ir taip prisidėti mažinant užterštų teritorijų skaičių šalyje.

Gyventojų prašoma pateikti kuo detalesnę informaciją: pridėti nuotraukų, pažymėti koordinates, kuo detaliau aprašyti situaciją.

Šaltinis: BNS.LT

 5,669 peržiūrų (-a)

50% LikesVS
50% Dislikes