Tradicinio šokio mėgėjus suburianti ir tradicija tapusi etninės kultūros akcija ,,Visa Lietuva šoka‘‘ jau aštuntus metus iš eilės mokys Lietuvos žmones šokti tradicinius šokius, dainuoti liaudies dainas ir muzikuoti. Nuo 2015 m. kasmet žmonės iš visų Lietuvos kampelių yra kviečiami susiburti miestų ir miestelių centruose, aikštėse, kiemuose ir kitose viešose erdvėse bendrai vakaronei. Akcijos tikslas – kiekvieną supažindinti su kultūriniu identitetu ir puoselėti lietuvių liaudies tradicijų išsaugojimą.

Rugsėjo 15 dieną atviroje šokių aikštelėje svečiai galės pamatyti visų Lietuvos regionų šokių. Folkloro ir tautinių šokių kolektyvai pristatys aukštaičių, dzūkų, sūduvių, žemaičių ir Mažosios Lietuvos tradicinius šokius, dainas ir kostiumus. Renginio dalyviai bus kviečiami iš arčiau susipažinti su savo krašto choreografiniu folkloru, išmokti nesudėtingų šokio žingsnelių. Akcijos organizatoriai pastebi, kad pastaraisiais metais susidomėjimas liaudies tradicijomis vis didėja. Daug jaunų žmonių vis dažniau prisijungia prie jau ilgus metus gyvuojančių folkloro, tautinių šokių ir kitų kolektyvų, šokių klubų. Žmonės neatsitiktinai rodo vis didesnį susidomėjimą folkloriniu šokiu, nes šokis linksmina, suburia visuomenę, skatina saugoti ir tęsti amžius gyvuojančias tradicijas, stiprina kultūrinės individualumo jautrumą ir ugdo visuomeninio vientisumo pajautą.

Lietuvos nacionalinio kultūros centro duomenimis, kasmet įvyksta apie 100 šokių švenčių, sulaukiančių didelio visuomenės susidomėjimo – ne išimtis ir akcija ,,Visa Lietuva šoka‘‘. Renginyje dalyvauja daug tradicinio šokio kolektyvų ir ansamblių, tautinio šokio mėgėjų. Akcijai daug dėmesio skiria ir lietuviai, grįžę iš užsienio, ir Lietuvą lankantys svečiai iš viso pasaulio.

Kretingos rajono kultūros centras skatina visus kretingiškius rugsėjo 15 dieną 18 valandą burtis Kretingos miesto Rotušės aikštėję, o esant blogam orui – Kretingos kultūros centre. Dalyvius pasitiks ir šokti kvies Kretingos rajono kultūros centro suaugusiųjų ir vaikų šokių grupės ir LMTA Klaipėdos fakulteto Šokių katedros studentai. Organizatoriai kiekvienam renginio dalyviui rekomenduoja ypatingą dėmesį skirti savo krašto tradicijoms ir paveldui.

 

 16,651 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes