Prasidėjus rudens sezonui Sveikatos apsaugos ministerija atkreipia dėmesį į epidemiologinius dėsningumus ir skatina ruoštis COVID-19 ligos sergamumo pakilimui. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, 2022-2023 m. sezonu didžiausias suminis gripo, COVID-19 ligos ir ūminio viršutinių kvėpavimo takų infekcijų sergamumo rodiklis buvo 1844 atvejai 100 tūkstančių gyventojų. 

Rudeniui prasidėjus kasmet išauga virusinių infekcinių ligų, tokių kaip gripas ar koronaviruso infekcija, užsikrėtimų skaičius. Šioms ligoms būdingas sezoniškumas ir itin didelis užkrečiamumas. Gripas ir COVID-19 yra užkrečiamos kvėpavimo takų ligos, kurių simptomai yra panašūs, todėl atskirti šias ligas remiantis vien tik simptomais gali būti sunku – tam reikalingas diagnozę patvirtinantis tyrimas. Sveikatos apsaugos ministerija dėl šios priežasties skatina savivaldybių administracijas, asmens sveikatos priežiūras, socialinės globos ir ugdymo įstaigas pakartotinai įvertinti būtinumą ir esant poreikiui pasinaudoti Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje turimais testais.

Ekstremalioji situacija dėl COVID-19 ligos yra atšaukta, tačiau ligos sukėlėjas vis dar cirkuliuoja populiacijoje. Sveikatos apsaugos ministerija praneša apie registruojamus naujus koronaviruso atmainos Omikron potipius, kurie gali daryti įtaką augančiam sergančiųjų skaičiui ir sukelti sunkias ligos formas rizikos grupės esantiems asmenims. Nors užsikrėtusiųjų skaičius auga, Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija praneša, kad šiuo metu yra įsigijusi pakankamą kiekį greitųjų antigeno testų.

Ministerija ir toliau ragina visiems gyventojams, jaučiantiems koronaviruso arba gripo ligai būdingus simptomus, nedelsiant atlikti testą ligos nustatymui.

Miglė KAMINSKAITĖ

 4,795 peržiūrų (-a)

50% LikesVS
50% Dislikes