Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokurorė teismui su kaltinamuoju aktu perdavė baudžiamąją bylą, kurioje Kretingos rajone gyvenantis vyras kaltinamas turto pasisavinimu, sukčiavimu bei labai didelės vertės svetimo turto pagrobimu. Įtariama, kad vyras galėjo padaryti žalos už beveik 87 tūkst. eurų.
Ikiteisminį tyrimą organizavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokurorė Jurgita Rumbinaitė. Tyrimą atliko Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai.
Ikiteisminio tyrimo duomenimis, pernai rudenį 38-erių Kretingos rajono gyventojas iš vienos statybinėmis medžiagomis prekiaujančios bei įvairius įrankius nuomojančios bendrovės išsinuomojo darbo įrankių, kurių vertė beveik 1,5 tūkst. eurų. Pasibaigus nuomos terminui, vyras pagal sutartį pasiskolintų įrankių negrąžino.
Tyrimo metu taip pat gauta duomenų, kad kaltinamasis nesąžiningai galėjo elgtis ir tuometinėje savo darbovietėje. Manoma, kad Kretingos rajono gyventojas, piktnaudžiaudamas darbdavio pasitikėjimu, melagingai nurodė galintis greičiau gauti jo darbui reikalingų priemonių, tad nurodė jam pervesti 2,8 tūkst. eurų. Ikiteisminio tyrimo duomenimis, vėliau kaltinamasis paprašė ir daugiau pinigų, nurodydamas melagingą informaciją, susijusią su prekių pristatymu, tačiau žadėtų priemonių darbų vadovui nepristatė, pinigų negrąžino. Turimais duomenimis, vyras minėtus pinigus išleido lažybų bendrovėje. Tyrimo metu taip pat gauta duomenų, kad tuo kaltinamasis neapsiribojo – jis iš tos pačios darbovietės per kelis mėnesius galėjo pavogti metalo detalių už daugiau nei 79,5 tūkst. eurų.
Surinktų duomenų visuma leidžia įtarti, kad vyras būdų, kaip neteisėtai prasimanyti pinigų, ieškojo ir internete. Kaltinamasis atsiliepė į socialiniame tinkle patalpintą skelbimą, kuriame buvo prašoma pagalbos nuperkant ir pargabenant iš Danijos traktoriaus dalis. Kaip įtariama, kretingiškis, gavęs daugiau nei 2 tūkst. eurų, susitarimo neįvykdė ir galimai apgaule įgijo svetimą turtą. Remiantis turimais duomenimis, dalį galimai apgaule gautų pinigų vyras pervedė lažybų bendrovei.
Vyrui pareikšti kaltinimai pagal Baudžiamojo kodekso 178 straipsnio („Vagystė“) 4 dalį, 183 straipsnio („Turto pasisavinimas“) 1 dalį bei 182 straipsnio („Sukčiavimas“) 1 dalį. Griežčiausia bausmė, gresianti už minėtuose straipsniuose numatytas nusikalstamas veikas, yra laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.
Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Plungės apylinkės teismo Kretingos rūmams.

 10,026 peržiūrų (-a)

50% LikesVS
50% Dislikes