Įvairių sėklų duoniukai. Autorės nuotr.

Net nepastebėjau, o jau baigėsi ir antroji detokso savaitė. Ką gi – išgyvenau be cukraus, šokolado, miltų ir visokio glitimo. Pati savimi stebiuosi – kaip čia nieko saldaus neužsinorėjau, o juk pagundų tai vaje kiek buvo: ir vyras pilną dėžę ledų bei šokolado parnešė, ir skanių ledų ledainėje buvom, kur visi valgė ir per barzdą varvėjo.. o man nei paragauti, nei bent liežuvio galiuku lyžteltėti – nesinorėjo. Ir nei čia valia, nei čia nusistatymas. Va, jei be druskos reiktų visą mėnesį tempti, tai kaži kaip būtų – esu visa druskinė, prieskoninė ir visaip kaip sūdyta. Šios savaitės perliukas – žolelių arbata su prieskoniais. Ne, nepirkau – tiesiog imu visokių žolelių, įmetu žiupsnį cinamono, kelis kvepiančius pipirus, porą gvazdikėlių ir užpilu verdančiu vandeniu, keletą minučių pastovi ir mmmm.. skanumėlis.
Maistą stengiausi virti arba troškinti, vieną sykį tik pasikepiau blynelių iš išmirkytų avižinių dribsnių, kur įmaišiau kiaušinį, prieskonių, kapotą svogūną – gavosi nerealūs blyneliai – kepsniukai, kuriuos galima valgyti tiek šiltus, tiek praaušusius, tiek vienus, tiek su sriuba ar troškiniu. Šią savaitę išsikepiau sėklų duoniukų. Jiems tereikėjo įvairiausių sėklų ( naudojau linų sėmenis, saulėgrąžas, moliūgų sėklas, sezamo bei burnočio sėklytes) ir plaktą kiaušinį. Vualia – gavau ir užkandį, ir duonos pakaitalą. Savaitė rami, be jokio streso, nuovargio ar nerimo. Nukrito keli kilogramai, sumažėjo apimtys, kūnas tapo lengvesnis ir grakštesnis. Pajutau drėgmę odoje, veidas tapo lygesnis ir ne toks paburkęs, tiksliau bet koks paburkimas dingo. Jaučiuosi žvali ir nerūpestinga. It kokia dvidešimtmetė su raugintu agurku saujoje. Beje, raugintas agurkas – puikiausias afrodiziakas. Nekantriai laukiu trečiosios savaitės iššūkių ir to, kas mane dar labiau nustebins.. Laukite tęsinio…
(ši patirtis – tai tik mano asmeninė nuomonė bei pasirinkimas. Nedarykite to, jei nesate tikri dėl savo organizmo reakcijos bei sveikatos)
Jurga Valery

 859 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes