Nuotr. iš asmeninio archyvo.

Turbūt daugelis skaitytojų jau atkreipė dėmesį į kiekviename šeštadieninio laikraščio numeryje pasirodančias Mėnulio ir Ūgos prognozes. Daugelis, turbūt, įsivaizduoja tai kaip paprastą eilinį horoskopą, bet gyventi pagal Mėnulį, jo paras, atkreipti dėmesį į ciklą, prisitaikyti pagal jį, atlikti tam tikrus darbus sugeba ne kiekvienas. Apie Mėnulio įtaką mūsų gyvenimui šiandien kalbamės su Kerėtoja tarologe Ūga.
-Gerbiama Ūga, koks tas gyvenimas pagal Mėnulį? Ar seniai gyvenate Mėnulio ritmu?
– Labai seniai, jau net neatmenu nuo kada, kažkur matyt nuo mokyklos laikų. Ši planeta visada labai imponavo ir jos niekada nevadinau Mėnuliu – ji man nuo vaikystės buvo Mėnulė. Mamai pasakojant apie dangų, apie žvaigždes, Saulę, Mėnulį – visada trepteldavau koja ir sakydavau, kad tai – Mėnulė. Paskui, jau paaugusi, išties sužinojau, kad Mėnulė yra moteris, o Saulė – vyras. Tik kažkodėl lietuvių kalboje viskas yra apsivertę aukštyn kojomis. Daugelyje pasaulio kalbų Mėnulis yra moteriškos giminės. Tad Mėnulė yra moteriška planeta, veikianti moteris, padedanti joms visose gyvenimiškose srityse, ypatingai jaunoms moterims ir merginoms, kadangi visas ciklas eina pagal šią planetą. Taip pat visi sodinimai, maisto gamyba, rauginimai. Štai aną dieną sodinome česnakus, nes buvo delčia Mergelės ženkle ir būtent šią dieną reikėjo sodinti žieminius česnakus. Labai laikausi šių tradicijų, kartais jau net užsnigta būna, bet nusigriebiu sniegą, susiruošiu lysves ir sodinu.
– Jei tai moterų planeta, gal tiksliau Žemės palydovė Mėnulė, į ką patartumėte moterims atkreipti dėmesį?
– Merginoms, moterims visada siūlau atkreipti dėmesį į šios planetos ciklą, kokia tai diena, ar ji tinkama vestuvėms, krikštynoms, kokiam nors svarbiam įvykiui. Pažvelgti kokia šios planetos para, pasiplanuoti didesnius darbus, įvykius, susibūrimus, numatyti kada jie tinkami, o kada geriau jų vengti. Mėnulis yra moteriška planeta, ji skirta moterims nuraminti, kad jos kuo mažiau streso patirtų, kad nesikištų į vyriškus reikalus, tokius, kaip karai, konfliktai, ekstremalios situacijos. Mėnulis ramina moteris, kad jos nurimtų, mokėtų laukti. Ši planeta atsakinga už gimimą, augimą, pilnėjimą, laukimą. Turėdama visą pilną ciklą, Mėnulė suteikia moteriai pasitikėjimo ir kantrybės.
– Moteris juk tarsi visada laukia: laukia grįžtančio iš karo arba vyro žvejo iš jūros, galų gale kasdien laukia savo sutuoktinio, grįžtančio iš darbo..
– Taip, belaukdama moteris namuose sukuria jaukumą. Belaukdama verda, ruošia maistą. Visada sakiau ir sakysiu savo pasekėjoms ir mokinėms: virkite namuose sriubą, kuo daugiau maišykite, makaluokite su šaukštu ar samčiu, berkite prieskonines žoleles, druskytę, prieš paduodama vyrui valgyti aplaižykite šaukštą ir pamaišykite jam skirtą sriubą dubenėlyje, vyrą pasitikite ir išleiskite su bučiniu. Nes jei jūs to nepadarysite – tą padarys kokia nors sekretorė ( juokiasi). Kaip manote kodėl tiek daug skyrybų aplinkui? Todėl, kad moterys nebegamina namie, namuose nebelikę moteriškos energijos. Į namus turime susigrąžinti tai, ką mūsų močiutės, promočiutės žinojo, ką jos intuityviai darė, nes tai mūsų stiprybė, mūsų šaknys. Galbūt šiuolaikinė tendencija yra viską nukreipti nuo namų, nuo šeimos, nuo vertybių, išstūmiamos visos tradicijos, iškreipiama švenčių prasmė. Todėl dar sykį pasikartosiu – moterys ir merginos turėtų gyventi pagal Mėnulį, pagal jo cikliškumą, pagal šios planetos paras.
– Ūga, papasakokite šiek tiek apie save, iš kokios giminės esate, ar tarp protėvių buvo ypatingų sugebėjimų turinčių žmonių?
– Į vieną vietą suėjo dvi labai skirtingos šeimos, kaip kad dabar pasakytų: susitiko dvi stiprios giminės. Mano mama kilusi iš Aukštaitijos, iš daugiavaikės šeimos, kurioje buvo puoselėjamos senosios žemės tradicijos. Visi žinojo kaip auginti augalus, kaip juos prižiūrėti, kaip užkalbėti, kad neštų derlių, kad nebūtų nuostolių, teta mokėjo užsukti daržus, dėdė žinojo, kaip sustabdyti vėją, bet to nelaikė kažkokiais antgamtiškais dalykais. Mama jauniausia iš vaikų, labai greitai suaugo, išvažiavo į Vilnių studijuoti ir ten užsiliko. Tėtis kilęs iš Žemaitijos, tėčio mama, mano močiutė, buvo represuota, išvežta į Sibirą, iš kur grįžusi parsivežė labai daug įvairiausių žinių iš tenykščių šamanų. Su tomis žiniomis man teko susipažinti, išstudijuoti. Deja, pačios močiutės jau nesutikau, ji buvo mirusi, kai gimiau. Teko bendrauti tik su seneliu, tėčio tėvu, kuris buvo Lietuvos karininkas, labai aukštas ir stiprus vyras, tarnavęs prie prezidento A. Smetonos ir saugojęs Prezidentūros duris Kaune. Tėtis labai didžiavosi savo tėvu ir kai tik būdavome Kaune, visada aplankydavome tą pastatą, šalia kurio tarnavo senelis. Mano tėvai susipažino Vilniuje, dramos būrelyje bešokdami. Mama buvo vyresnė ketveriais metais, tais laikais tai skaitėsi labai daug. Visi sakė, kad subrendusi moteris paklaidino jauną vyruką. Tėčio tėvas labai ilgai jos nepriėmė ir tik po kurio laiko atvažiavo į Vilnių susipažinti su ta moterimi, kuri jo sūnų suvystė (šypsosi). Tėtis, mamos įkalbėtas, įstojo į aktorinį, tuometėje LTSR Konservatorijoje. Jo kursas gana žymus, kartu mokėsi V. Tomkus, F. Jakšys, E. Pleškytė. Tais laikais dar nebuvo skirstoma kas į režisūrą, kas į aktorinį, kadangi tėtis buvo linkęs į režisūrą, tai baigęs nuėjo dirbti į televiziją, „Panoramos“ režisieriumi. O mama visą laiką dirbo prekyboje.
– Ar sutarė tėvai tarpusavyje? Ar palaikė vienas kitą?
– Mama buvo labai konkreti ir žemiška, o tėvas toks menininkas, šiek tiek padebesiais skrajojantis, labai nemėgstantis konkrečių ir žemiškų darbų, daugiau linkęs į gamtą, dievinantis žvejybą, grybavimą. Taip, kad jų santykiai buvo labai įdomūs (šypsosi).
– Ūga, Jūs dar gaminate įvairius papuošalus, kurie skirti ne masinei prekybai, bet konkrečiam žmogui, kuris kreipiasi dėl tam tikros situacijos. Papasakokite kas tai per papuošalai, kurie atlieka ne vien tik papuošalo funkciją?
– Papuošalų gamyba susijusi su mano, kaip Kerėtojos veikla. Esu Kerėtoja, turiu pakankamai energijos, kuria dalinuosi su savo klientais, užsakovais. Nenoriu daryti masinių dalykų, todėl skiriu savo darbą konkrečiam žmogui, užsakovui, kuris nori apsaugos, kažkokio užtvirtinimo, galbūt nori kažką prisikviesti į savo gyvenimą ar prisijaukinti sritį, kurioje nesiseka, ją sustiprinti. Ši veikla prasidėjo nuo papuošalų pagamintų draugams, artimiesiems, pažįstamiems. Ir kai matai, kad veikia, žmonės ima dalintis poveikio patirtimis ir taip vieni per kitus, vieni per kitus – ratas išsiplečia.
– Vadinasi tiek Jūs, tiek žmonės jau yra pastebėję, kad tie visi auskarai, pakabukai, apyrankės, užkalbėti rakčiukai iš tiesų veikia, saugoja kelionėse, stiprina sveikatą, pritraukia sėkmę?
– Tai teoriškai įkalbėti ir įkrauti galima viską – tiek regimą, tiek neregimą daiktą. Žmogui, žinoma, maloniau, kai jis gali pačiupinėti, paliesti, patrinti. Esu vienai manikiūrininkei, kuriai nesisekė naujoje vietoje, padariusi dėžutę, į kurią pribėriau mažų raudonų monetų. Dėžutė buvo užkalbėta ir paslėpta po stalu, kad pritraukti klientus. Tai neilgai trukus pradėjo eiti žmonės ir iki šiol jai tikrai neblogai sekasi. Užkalbu raktelius, kuriuos žmonės noriai išgraibsto – vieni nori atsirakinti sėkmę, kiti atverti darbo perspektyvas, treti – atrakinti širdį. Labai daug ką darau intuityviai, impulsyviai. Jei pajuntu – darau, jei nieko nejaučiu – neprievartauju savęs.
– Tai galbūt galėtumėte impulsyviai kažką tokio visoms moterims palinkėti, ar patarimą, ar kokį paprastą ritualą pasakyti. Kaip žinia, visoms merginoms, turbūt, aktualiausias klausimas yra meilė.
– Kaip jau ir minėjau pokalbio pradžioje – moterims kuo daugiau maišyti ruošiant maistą: sriubas, troškinius, netgi arbatą ar kavą, prieš vyrui patiekiant, pamaišyti šaukšteliu, jį aplaižyti ir vėl pamaišyti.
– Bet jei mergina vieniša, dar nėra jokios antrosios pusės, kaip ją prisišaukti?
– Padeda ir pipirai, ir bazilikas po pagalve. Galima užkerėti auskarus ir juos užsidėjus vaikščioti, kol ypatingas vyriškis atkreips dėmesį. Jei yra jau kažkoks laisvas žmogus, kuriam juntama simpatija, galima įkalbėti jo vardą, kad jis pamatytų, žvilgsniu užsikabintų. Tik noriu priminti, kad šiam reikalui netiks apyrankės – čia eina arba auskarai, arba kaklo papuošalas, nes meilė ateina per ausis ir širdį.
– Ar pati mergina sau gali pasidaryti tokį užkalbėjimą ar geriau kreiptis į profesionalą?
– Kiekviena moteris juk šiek tiek ragana, taip, kad galima ir pačiai mėginti (šypsosi). Papuošalo parinkimas, pakrovimas yra netrumpas procesas, reikia žiūrėti kokia Mėnulio para, atkreipti dėmesį į žmogų, jo vardą, gimimo datą, parinkti akmenukus, papuošalo detales. Kartais būna, kad ir atmetu kokį žmogų, nes intuityviai pajuntu, kad mes nesusikalbėsime, susierzinsime. Anksčiau dar mėgindavau lipti per save, derintis, prisitaikyti, bet atėjus brandai supratau, kad turiu pasaugoti ir savo asmeninį lauką, energiją, resursus. Bet tikrai esu prisidėjusi ne prie vienos meilės istorijos, sėkmės ar svarbių gyvenimo pokyčių.
– Ačiū labai už pokalbį ir patarimus moterims, Mėnulės dukroms.

Kalbino Jurga Valery

 588 peržiūrų (-a)

50% LikesVS
50% Dislikes