Tadas Romeika.

Nepaisant Kretingą užklupusių liūčių ir atūžusio šiaurinio vėjo – lapkritis Žemaitijoje nušvito: Maljorkoje vykusiame WSDF (World Dance Sport Federation) varžybose Kretingos senjorių kolektyvas „Danė – Pozityvas“ savo amžiaus grupėje užėmė pirmąją vietą. Šis laimėjimas tapo tikra sensacija ne tik pajūriui, bet ir visai Lietuvai. Šiandien kalbiname šio kolektyvo vadovą, choreografą Tadą Romeiką.

– Gerbiamas Tadai, kaip Jums sekasi dirbti su tokiomis energingomis, aktyviomis damomis?
– Anksčiau jos buvo kiek drovesnės, bet po karantino, kai visi ilgesnį laiką prabuvome uždaryti – norėjosi daugiau laisvės, judesio, bendravimo. Visos buvo išsiilgusios žmonių, publikos, bendruomeniškumo, tad nieko nelaukdami ėmėme dalyvauti konkursuose Lietuvoje, rengti pasirodymus įvairiose scenose. Atsivėrė tarsi antras kvėpavimas, įgavome daugiau drąsos ir pasitikėjimo savimi. Iš karto po karantino Druskininkuose rengtame Lietuvos šokių čempionate užėmėme pirmąją vietą. Ir tai įkvėpė judėti toliau.
– Gal žinote kokia šių moterų kasdienybė, užvėrus repeticijų salės duris?
– Jos visos labai aktyvios, veiklios, bendraujančios. Tikrai užsidariusios namie nesėdi (juokiasi).
– Ar nesunku suvaldyti tokias temperamentingas moteriškes? Ar nekyla kokių konfliktų, mažų intrigėlių?
– Iš pradžių šokome lėtesnius šokius, bet pamačius, kokios jos visos ugningos, nebijančios judesio – ėmėmės repetuoti Lotynų Amerikos šokius. Šokiui jos atiduoda visą save, kiekviena savo emocijomis, yra šokyje. Tai jų aistra, didelė dalis jų savasties. O konfliktų, tai, turbūt, kaip ir kiekviename kolektyve būna – didesnė dauguma nori šokti pirmose gretose, tad kartais kuri pasijunta ne savo vietoje pastatyta. Bet čia jau ne amžius kaltas (šypsosi).
– Girdėjau, kad prieš išvykstant į Maljorką, moterys intensyviai ieškojo rėmėjų, rašė projektus, kreipėsi pagalbos į savivaldybę. Galbūt dabar, laimėjus pirmąją vietą, radosi daugiau sponsorių ir kolektyvui atsivers dar daugiau galimybių?
– Taip, šiuo metu susidomėjimas labai didelis, nebūna dienos, kad nepaskambintų iš kokios įmonės ar organizacijos. Kasdien sulaukiame ne vieno skambučio. Tikiuosi, rasime rėmėjų suknelėms, kelionėms. Jau ėmėmės ir naujos programos, su kuria planuojame pasirodyti Lietuvos šokių čempionate.
– Ačiū Jums labai už pokalbį ir sėkmės mūsų ugningiausioms Lietuvos damoms.
Kalbino Jurga Valery
Nuotraukos iš internetinio archyvo

 392 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes