Šeštadienį ir sekmadienį Kartenoje net šešiomis dešimtimis padaugėjo vaikų ir jaunimo. Iš Žemaitijos susirinkę skautai minėjo skautijos įkūrėjo lordo Roberto Baden-Powello gimimo metines.

Šeštadienį, kai nieko gero nežadanti dargana skautų kantrybę ir ryžtą bandė visą dieną, numatyti renginiai ir užsiėmimai vyko pagal planą. Prisiglaudę ir įsikūrę Kartenos mokykloje-daugiafunkciniame centre, turėdami galimybę pasišildyti Kultūros centro skyriuje, popietę skautai leidosi į pagrindinį tikslą – į žaidimą su orientacinio sporto elementais. Tik patiems mažiausiems „vilkiukams“ buvo parinkta kita programa: autobusėliu važiavo į piliakalnį ir iš ten grožėjosi Kartenos vaizdais. Nors ir buvo dargana, tačiau sugrįžę į kultūros centrą visi vienu balsu teigė, kad viskas labai patiko ir nuotaika buvo puiki.

Vyresnieji skautai sparčiu žingsniu vaikščiojo ar bėgiojo Kartenos gatvelėmis, ieškodami vietų, kur jų laukė ne tokios jau lengvos užduotys. Miestelio centre buvusiame užduočių taške visi kuopelės nariai privalėjo užsirišti akis ir vieno savo draugo vedami pereiti per improvizuotą turgų, neužlipdami, nekliudydami ant šaligatvio paguldytų „prekių“. Vieniems tai sekėsi sparčiau, kitiems – lėčiau. Pasak taškuose buvusių suaugusių vadovų, tik rasti ir atsižymėti nepakanka, vaikams yra sugalvotos, užduotys, kurioms įvykdyti reikia ir tam tikrų techninių žinių ar sugebėjimų, sumanumo ir išradingumo.

Skautams vadovavęs Vincentas Rimkus šyptelėjęs sakė, kad skautams nėra blogo oro, tik apranga gali būti bloga. Dabar skautų judėjimas savo populiarumą yra kiek praradęs, Klaipėdos krašto judėjime dalyvauja vaikai ir jaunimas iš Kretingos, atvyksta ir šiauliečiai. Renginio programoje vakarop numatyti skautų laužai – tai pasirodymų vakaras, kai kiekvienas vienetas sukuria ir parodo savo programėlę.

„Mūsų „laužas“ – tai galimybė jaunimui atsipūsti, pailsėti, susikurti gerą nuotaiką, pabūti visiems kartu“, – kalbėjo V. Rimkus.

“Švyturio” inf.

 575 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes