Kretingos rajono savivaldybės taryba birželio 27 dienos posėdyje svarstys sprendimo projektą, kuriuo bus pritarta projekto „Kretingos dvaro sodybos grūdų sandėlio taikomųjų tyrimų, tvarkybos darbų ir kapitalinio remonto, pakeičiant paskirtį, projekto parengimas“ įgyvendinimui.

Sprendimo projektu numatoma, jog Kretingos muziejus parengs šio Grūdų sandėlio pastato taikomuosius tyrimus, o vėliau atliks tvarkybos darbus ir kapitalinį remontą, pakeičiant paskirtį.

Šiuo metu pastatas yra prastos būklės, nenaudojamas ir gadina Padvarių kaimo aplinką. Atnaujinus pastatą, jame bus įrengtos muziejaus eksponatų saugyklos. Tai leis atlaisvinti centrinio rūmų vakarinį korpusą, kurį ateityje planuojama pritaikyti muziejinei veiklai.

Bendra projekto vertė – 99 017,11 Eur. Iš šios sumos 20 663,64 Eur bus skirta iš Paveldotvarkos 2025–2027 metų programos, o likusieji 78 353,47 Eur – iš Kretingos rajono savivaldybės biudžeto.

Savivaldybės biudžeto lėšomis bus padengta ne tik pusė projekto tinkamų finansuoti išlaidų, bet ir 57 353,47 Eur netinkamų finansuoti, bet būtinų projektui įgyvendinti išlaidų, tokių kaip pastato kapitalinio remonto, pakeičiant paskirtį, projekto parengimo išlaidos.

Projektas planuojamas įgyvendinti 2025–2026 metais.

Su sprendimu galite susipažinti čia.

 656 peržiūrų (-a)

50% LikesVS
50% Dislikes