Nesvarbu, ar laukia namų įrengimas ar jų atnaujinamas, nauji korpusiniai baldai yra neatsiejama to dalis. Jei kyla klausimas, kas tai – atsakymas gana paprastas. Korpusiniai baldai – iš kelių dalių susidedantys baldai. Tai gali būti spintos, komodos, valgomojo stalai, žurnaliniai ir TV staliukai, sekcijos bei kita. Jų pasirinkimas – labai platus, tad tikrai kiekvienas nesunkiai ras sau tinkamiausią variantą. Visgi, ieškant korpusinių baldų sau, reikėtų žinoti keletą esminių aspektų – iš ko jie gali būti gaminami bei į kokias kitas baldų savybes reikėtų atkreipti dėmesį. Jei įdomu, apie visa tai – šiame straipsnyje.
Iš kokių medžiagų yra gaminami korpusiniai baldai?
Korpusiniai baldai gali būti gaminami iš skirtingų medžiagų ir nuo to priklauso ne tik jų išvaizda, bet ir kokybė bei kaina. Korpusinių baldų gamyboje yra naudojamos tokios medžiagos, kaip: medžio masyvas, medienos drožlių plokštė (MDP), vidutinio tankio medienos plaušų plokštė (MDF), laminuota medžio drožlių plokštė (LMDP) ir kita. Kai kurioms detalėms gali būti naudojamas ir stiklas, plastikas ar metalas. Kad būtų lengviau orientuotis korpusinių baldų pasiūloje, siūlome aptarti kiekvieną medžiagą atskirai:
- Medžio masyvas. Tai vientiso medžio lentos, iš kurių yra gaminami baldai. Medžio masyvas yra ekologiškiausias, o taip pat ir ilgaamžis pasirinkimas. Iš jo pagaminti baldai yra itin kokybiški, o taip pat atrodo labai gražiai. Visgi, kadangi tai – natūrali medžiaga, ji yra pati brangiausia.
- Medienos drožlių plokštė (MDP). Viena populiariausių medžiagų, iš kurios yra gaminami korpusiniai baldai. Tai – plokštės, kurios yra sudarytos iš tarpusavyje suklijuotos smulkintos medienos.
- Laminuota medžio drožlių plokštė (LMDP). Kaip galite suprasti iš pavadinimo, vienintelis skirtumas nuo MDP yra tai, jog ši plokštė yra laminuojama.
- Vidutinio tankio medienos plaušų plokštė (MDF). Dar vienas dažnas pasirinkimas, gaminant korpusinius baldus. Tai – plokštė, kuri yra gaunama iš medienos plaušelių, esant aukštai temperatūrai ir aukštam slėgiui, sauso presavimo būdu. Būtent dėl to ši plokštė yra atspari vandeniui ir drėgmei, todėl tinka naudoti ir vonios baldams.
Į ką atkreipti dėmesį, renkantis korpusinius baldus?
Kadangi korpusinių baldų asortimentas – išties be galo platus, renkantis, labai svarbu atkreipti dėmesį į keletą esminių aspektų. Tokiu būdu pasirinkti baldą, kuris geriausiai tiktų tam tikroje jūsų namų erdvėje, bus kur kas lengviau. Tad, visų pirmiausia, ką rekomenduojame padaryti – pagalvokite, kokios paskirties baldas jums yra reikalingas. Tarkime, jei ieškote vonios spintelės, įsitikinkite, jog ji yra pagaminta iš medžiagų, kurios yra atsparios drėgmei. Taip pat įsivertinkite erdvės, kurioje stovės baldas, dydį. Tai padės geriau suprasti, kokio dydžio baldas jums yra reikalingas. Pasirinkus per mažą ar per didelį baldą, bendras vaizdas kambaryje atrodys neharmoningai, o negana to, baldą bus ne taip patogu naudoti. Kas liečia korpusinio baldo dizainą, derinkite jį prie kitų interjero elementų ir čia vyraujančių spalvų. Taip gautas rezultatas džiugins ir atrodys gražiai.
Jei nežinote, kur ieškoti korpusinių baldų geromis kainomis, baldai internetu gali būti geras sprendimas. Čia rasite didelį jų asortimentą, tad tikrai kiekvienas nesunkiai išsirinks sau tinkamiausią baldą. Nieko nelaukite ir įsitikinkite tuo patys!
Kiek kainuoja korpusiniai baldai?
Turbūt kiekvienam, skaitančiam šį gidą, aktualu ir tai, kiekgi galėtų kainuoti korpusinių baldų komplektas svetainėje, miegamajame ar kitoje namų erdvėje. Visgi, atsakyti į šį klausimą nėra taip paprasta, kadangi šių baldų kaina priklauso tikrai ne nuo vieno faktoriaus. Didžiausią įtaką jūsų išlaidoms turės du dalykai. Pirmasis – medžiagos. Kadangi, kaip jau minėjome, baldai yra gaminami iš pačių įvairiausių medžiagų, kainos gali smarkiai skirtis. Vienos inžinerinės medienos rūšys yra pakankamai pigios, o kitos gali atsieiti ir brangiau dėl savo aukštos kokybės ir ilgaamžiškumo. Puikus pavyzdys – paprasto dizaino MDP plokštė kainuos mažiau nei MDF plokštė, kuri turi drėgmei atsparias savybes. Antras aspektas – detalių ir priedų kiekis. Tarkime, jeigu lyginsime dvi miegamojo spintas, kurios yra pagamintos iš vienodų medžiagų ir yra vienodų matmenų, brangiau įprastai kainuoja ta, kuri turi tokius priedus, kaip veidrodis, stalčiai su pritraukimu, slankiojančios durys, keičiamo aukščio lentynos ir ne tik.
Nepamirškite, kad jaukiam interjerui yra reikalingi ne tik korpusiniai, bet ir minkšti baldai. Jei norėtumėte susipažinti su visu minkštų kampų asortimentu, užsukite į šią nuorodą – https://pigu.lt/lt/baldai-ir-namu-interjeras/svetaines-baldai/minksti-kampai.
411 peržiūrų (-a)