Daugelis žmonių netoleruoja česnako skonio, pavyzdžiui, maltos mėsos patiekaluose. Galų gale – tai nesuderinama ir netgi gali sukelti tam tikras virškinimo problemas. Tačiau ajurvedinėje mityboje naudojama asafetida arba kvapioji ferula, kuri pakeičia svogūną ir česnaką. Teigiama, kad naudojant šį prieskonį kartu su ankštiniais (lęšiai, žirniai, avinžirniai, pupelės) – jums, liaudiškai tariant, nepūs pilvo.
Devyndrekio sakai (ferula asafoetida) – labai aromatingi milžiniškųjų pankolių sakai, kurie kaip sula varvinami iš stiebo ir išgaunami iš šaknų. Dažniausiai jie maišomi su maltais ryžiais ar ožrage, kad įgautų miltelių arba granulių pavidalą. Skonis primena česnaką ir svogūną, kuriuos žymiai pranoksta devyndrekio sakų gydomosios savybės.
Asafetida buvo populiarus prieskonis Europoje nuo romėnų laikų ir labai vertinamas viduramžiais. Ji daugiausia auginama Irane ir Afganistane, iš ten eksportuojama į kitas pasaulio šalis. Magijoje ir mitologijoje asafetida naudojama visų rūšių blogos energijos, piktų dvasių ir demonų atsikratymui. Asafetida kartais nešiojama ant kaklo kaip amuletas, saugantis nuo peršalimo. Devyndrekio sakai yra vienas iš natūralių pesticidų. Asafetidos sieros junginiai atbaido vabzdžius, panašiai kaip medetkos ir nasturtės.

Ajurvedoje asafetida yra pripažinta vienu iš geriausių
Devyndrekio sakai yra karališkas košių, troškinių, sriubų, bulvių patiekalų prieskonis. Jie naudojami daugybėje vegetariškų patiekalų. Ypač tinka su ankštiniais – žirniais, lęšiais, pupelėmis, pupomis. Prieš dedant į patiekalą, galima maišyti ir pakepinti su kitais prieskoniais ghi ar aliejuje. Asafetidos kvapas labai stiprus – ji turi būti sandariai supakuota, kitaip šalia esantys daiktai persisunks prieskonių kvapu.

Sveikatinančios savybės
Asafetida – viena geriausių priemonių migrenai (galvos skausmas), kvėpavimo takų infekcijoms gydyti. Padeda išvengti dujų kaupimosi, stiprina dainininkų balsą. Sakoma, kad su asafetida virškinimo sutrikimus galima išgydyti net arkliui, juokaujama, kad padeda suvirškinti vinis.
Asafetida buvo naudojama 1918 m., siekiant kovoti su Ispanijos gripo pandemija. Taivanio Kaohsiung medicinos universiteto mokslininkai praneša, kad asafetidos šaknys gamina natūralius antivirusinius junginius, kurie naikina pandeminio (kiaulių) gripo virusą H1N1.
Asafetida Ajurvedoje plačiai naudojama kaip antimikrobinis preparatas, sumažinantis mikrofloros augimą žarnyne, gydantis lėtinį bronchitą, astmą ir kokliušą, epilepsiją, taip pat mažinantis vidurių pūtimą. Naudojama kaip raminamieji, mažina kraujo spaudimą.
Devyndrekio sakai naudojami ir priklausomybei nuo alkoholio mažinti.
Asafetida gali būti naudojama mažinti padidėjusiam cholesterolio kiekiui. Ji ramina raumenų spazmus, padeda gydyti nervų sistemos sutrikimus: isteriją, daugelį fizinių ir emocinių sutrikimų, susijusių su nuotaikos svyravimu ir ilgalaike bei trumpalaike depresija.
Nuo senų senovės naudodavo asafetidą ausų skausmo mažinimui. Įvyniojame gabalėlį asafetidos į vatą, lininę ar medvilninę skiautę ir dedame į ausį. Asafetida naudojama kaip veiksminga priemonė nuo kirminų ir žarnyno parazitų, grybelinių infekcijų, pavyzdžiui, kandidozės.
Asafetida – priešnuodis opiumui – neutralizuoja narkotikų poveikį.

Ką primena šis prieskonis?
Asafetidos aromatas primena iš vienos pusės fermentinį stipraus aromato sūrį, gal kiek juoduosius triufelius, iš kitos pusės, svogūną ir česnaką. Asafetidos aromatas savo sieringų junginių dėka yra artimas svogūninių šeimai. Asafetidos buvimas maiste imituoja kiaušinius, česnakus, svogūnus, mėsą, triufelius (grybus). Asafetida yra naudojama paprastai labai mažais kiekiais, siekiant suteikti sūriems, aštriems, o kartais ir saldiems patiekalams savitą pikantišką aromatą.
Ruošiant su asafetidą, paimkite šiek tiek jos miltelių ir paskrudinkite kelias sekundes karštuose riebaluose kartu su kitais prieskoniais prieš dedant į patiekalą. Dėkite asafetidą į ankštinių ir bulvių, ryžių, mišrių daržovių patiekalus, keptus užkandžius.
Asafetidos skonis aštrus ir karštas, ji didina apetitą, uždega virškinimo ugnį, tonizuoja, neleidžia žarnyne kauptis dujoms – meteorizmui ir palengvina maisto virškinimą. Be galingos skrandžio ir virškinimo sistemos gydymo savybės, asafetida atpalaiduoja spazmus, mažina dantų skausmą.
Ajurveda asafetidai priskiria pačias stipriausias antimikrobines ir baktericidines savybes. Ajurveda taip pat rekomenduoja naudoti asafetidą esant ginekologiniams susirgimams ir impotencijai.

Kiek dėti į patiekalus?
Jei nenurodyta kitaip, asafetidos naudokite ne daugiau kaip ketvitradalį šaukštelio porcijai.
Grynos asafetidos naudokite dar perpus mažiau. Indijoje galima nusipirkti asafetidos ir grynos, be priemaišų. Tai tarsi dervos gabalėliai, pasižymintys be galo intensyviu viską persmelkiančiu aromatu. Žmonėms, dar nepripratusiems prie šio prieskonio kvapo, reikėtų indą su ja patalpinti į kitą, pavyzdžiui, stiklinį indą, su sandariu dangčiu, kitaip asafetidos kvapas gali kaip reikiant suerzinti. Bet kaip bebūtų keista ir nuostabu, asafetida, taip stipriai iš pradžių jums nepatikusi, ilgainiui gali taip pririšti prie savęs, kad be jos neįsivaizduosite nė vieno patiekalo. Ir su tokia pačia jėga kaip jos negalėjote pakęsti, taip be jos negalėsite gyventi.
Asafetidos prieskonio galite įsigyti specializuotose prieskonių parduotuvėse, vegetariškose kavinėse ar kai kuriose sveiko maisto parduotuvėse.

Įspėjimai
Atsižvelgiant į toksinį poveikį (methemoglobinemiją), asafetida neturėtų būti skiriama kūdikiams, jos reikia vengti maitinimo krūtimi periodu. Nėščios moterys turi vengti asafetidą vartoti bet kokiu pavidalu, nes ji gali sutrikdyti nėštumą ir sukelti persileidimą. Taip pat nevartotina esant aukštai temperatūrai, padidėjusiam skrandžio rūgštingumui. Dideliais kiekiais asafetida sukelia pykinimą, vėmimą.

Žirnių su daržovėmis sriuba su šiuo prieskoniu
0,5 stiklinės žirnių,
6 stiklinės vandens,
1 stiklinė pjaustytų pomidorų,
0,5 stiklinės smulkiai pjaustytų morkų,
2 šaukštai ghi,
0,25 arbatinio šaukštelio asafetidos,
0,5 arbatinio šaukštelio kalendros,
Žiupsnelis sauso imbiero, druskos.
Išvirti žirnius. Sudėti pomidorus, morkas. Kuomet daržovės suminkštės, sudėti atskirai ištirpdytame ghi pakepintus prieskonius.
Patiekiant pabarstyti šviežiais petražolių ar krapų lapeliais.
Kepinta duona
Duonos riekeles pakepiname ghi su žiupsneliu asafetidos ir kardamonu.
Receptas parengtas pagal sveikos gyvensenos ir Ajurvedinės mitybos specialisto Žilvino Užkuraičio informaciją.

Nuotr. iš internetinio archyvo

 170 peržiūrų (-a)

50% LikesVS
50% Dislikes

Parašykite komentarą

TAIP PAT SKAITYKITE