Prieš savaitę „Švyturys“ rašė, kad ties tiltu per Salanto upę, Salantų mieste, atsirado nauji kelio ženklai, ribojantys automobilių svorį. Nuo žiedinės sankryžos ties „Milda“ degaline, naujas ženklas neleido į miestelį įvažiuoti jokiems dideliems automobiliams ir galimai klaidino vairuotojus. Prieš kelias dienas ženklai buvo pataisyti.
Atsiradus naujiems ženklams vairuotojai piktinosi, esą jie buvo pastatyti nelogiškai. Juk kokia prasmė riboti automobilių svorį pačiame miestelyje, kai iki remontuotino tilto dar geras kilometras. Būtent dėl šio tilto per Salantą techninės būklės ir pastatyti nauji automobilių svorį iki 5,5 tonų ribojantys ženklai.
„Via Lietuva“ atstovas Vytenis Utaras savaitraštį informavo, jog organizacija rūpinasi daugiau nei 21 000 km valstybinės reikšmės kelių, daugiau nei 1 500 tiltų, viadukų, tunelių bei daugiau nei 5 000 km pėsčiųjų ir dviračių takų. Įmonė siekia, jog šalies kelių infrastruktūra būtų nuolat tobulinama, saugi, draugiška aplinkai, jungtų bendruomenes, skatintų ekonomikos augimą bei būtų pritaikyta karinio mobilumo poreikiams.
Kaip ir minėta anksčiau platintame pranešime, „Via Lietuva“ nustatė, jog tiltas per Salantą yra prastos būklės, tad buvo imtasi atitinkamų veiksmų – visų pirma įrengti gabaritiniai vartai. Taip pat įvestas ir transporto svorio ribojimas iki 5,5 tonos. Šis reikalavimas yra itin svarbus siekiant užtikrinti, jog tiltu būtų galima saugiai naudotis.
„Gyvenvietėje pakabintas ženklas dėl 5,5 tonos svorio ribojimo šiuo metu yra uždengtas, nes galėjo klaidinti miesto gyventojus ir svečius. Vėliau prie šio ženklo bus pakabintas antras kelio ženklas, nurodantis apylankos schemą, tad kartu šie kelio ženklai pateiks detalią informaciją, kaip sunkiasvoriam transportui apvažiuoti tiltą per Salanto upę. 5,5 tonos svorio ribojimas taikomas tik tiltui, o ne visai gatvei iki jo“, – rašo „Via Lietuva“ atstovas.
Šiuo metu po automobilių svorį ribojančiu ženklu ties „Milda: degaline pakabinta lentelė, nurodanti, jog iki apribojimų pradžios, t.y. avarinės būklės tilto per Salantą yra 1000 metrų, o nuo vakarinio įvažiavimo – 800 metrų. Praėjusį pirmadienį prie tilto jau budėjo ir kelių policijos ekipažas. Tačiau kai kurie sunkiasvorių automobilių vairuotojai rizikuoja gauti baudą, nes ir toliau nepaiso naujų kelio ženklų. Kol kas neaišku, kaip turi elgtis keleiviniai autobusai bei komunalinių tarnybų transportas, nes jų maršrutai numato važiavimą per avarinį tiltą.
Autoriaus nuotr.

 316 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes

Parašykite komentarą

TAIP PAT SKAITYKITE