Pirmadienį, Vilniuje 11 valandą Algirdo Mykolo Brazausko salėje trijų partijų lyderiai sudėjo parašus ant koalicinės sutarties. Astrologai sako, kad šiam aktui skaičių derinys buvo pasirinktas labai taikliai: 11 mėnuo, 11 diena, 11 valanda. Sudėjus parašus baigėsi 9-oji ir prasidėjo 10-oji mėnulio diena Skorpiono ženkle. Priešpilnis. Dienos totemas – fontanas, šaltinis – viena pačių geriausių Mėnulio dienų, tinkama vos ne visoms veiklos sritims.
Iššifruojant šį skaičių derinį, reiškia, jog pradžia – sunki, pilna kraštutinių emocijų ir daug nežadanti, tačiau veiklos rezultatai gali pranokti visus lūkesčius, jei koalicijos dalyvių ketinimai bus skaidrūs ir ne savanaudiški. Tačiau kokie bus realūs tokios valdžios darbo rezultatai – netrukus pamatysime.
Tie, kurie renkasi sostinėje prie Seimo su žvakutėmis – Vilniaus burbulo grietinėlė, dabar galės po 4 metų ir išsirinkti tokią valdžią, kuri jiems patiks. Na, o Kretingos rajonui jau dabar žiauriai pasisekė. Tiek Karolis Neimantas, atstovaująs „Nemuno aušrai“, tiek Violeta Turauskaitė, atstovaujanti socialdemokratams yra valdančiojoje daugumoje. Abu jie – regionų žmonės, matantys, kaip gyvena Antroji Lietuva iš arti. Todėl lieka tikėjimas, jog Kretingai ir Palangai rasis daug teisingų sprendimų.
Kaip ši koalicija atrodo iš šalies – skonio reikalas. Tačiau skaitant koalicijos pasirašytą programą ramiai, atmetus emocijas, pažadai rinkėjams tikrai atrodo solidžiai. Ar jie bus įgyvendinti – parodys laikas.
Būtų klaidinga galvoti, jog turi būti vieningas požiūris į vertybes, kurias, kaip įtariama, pamynė „Nemuno aušros“ lyderis Remigijus Žemaitaitis. Kuo daugiau nueinantys nuo valdžios jį puola, tuo labiau jį žmonės palaiko, ypač rajonuose. Pasaulis, kaip ir jo gyventojai, žmonės – reliatyvios esybės, o nuomonės – daugiaspalvės. Valdžiasklaidos skleidžiama nepasitenkinimo kakafonija – dar ne visas pasaulis ir negali būti tiesa nuo Dievo. Propagandą nuo Kūrėjo žodžių turėtume būti išmokę skirti, juk esame krikščioniška tauta.
Prie visų išsakytų sparnuotų frazių, kas yra blogai arba gerai šioje naujosios daugumos koalicijoje, galima būti priskirti ir evangelisto Jono ištermę (Jn 8, 1–11) „Kas iš jūsų be nuodėmės, tegu pirmas sviedžia į ją akmenį“.
Daug nuodėmių pridarė tie, kurie nueina nuo valdžios: Bartoševičiaus, Stepukonio, Navickų bylos, čekiukų skandalai. O kur dar nevykęs kovido valdymas, kai 4 mėnesius žmonės negalėjo laisvai keliauti tarp savivaldybių? O kur dar prievartinis skiepijimas, galimybių pasai, skandalingi KAM viešieji pirkimai.
Kitas klausimas: kokias nuodėmes realiai padarė „Nemuno aušra“, socialdemokratai ir visa naujoji koalicija, kuri net nepradėjo dirbti? Jie dar net nėra valdžioje. Iki Kalėdų dar dirba dar senoji I.Šimonytės Vyriausybė. Tai, kad partijų lyderiai prikalba vėjų – jokia ne naujiena. Žmonės senai netiki jų žodžiais, parašytais socialiniuose tinkluose. Todėl jokia čia trauma dėl Žemaitaičio rašliavų, ar dūžusių it porcelianas rinkėjų lūkesčiai, nes V.Blinkevičiūtė netapo premjere, kad kažkas kažką apgavo ar prikalbėjo baisių dalykų apie amžinąją tautą. Antai I.Šimonytė 2023 metų vasarą žadėjo atsistatydinti, tačiau to nepadarė. Ir nieko, viskas gerai.
Visą tą porinkiminį emocinį šaršalą reiktų kuo greičiau praleisti pro ausis, pamiršti ir bent jau 100 dienų palaukti kol naujoji valdžia apšils kojas. Ką mes žinom? Gal viskas bus gerai? O gal – blogai? Bet kokiu atveju bus įdomiau.
Tačiau mums, Kretingos rajono žmonėms tikrai bus geriau, nes mūsų rinkti Seimo nariai – valdančiojoje daugumoje. Todėl su išvadomis verta palaukti, o Vilniaus burbului reiktų stabdyti arklius ir pragertomis smegenimis nesivaidyti abejotinomis „vertybėmis“. Jeigu sostinės veikėjai prie Seimo deginantys žvakutes abejoja, ar tokia valdžia morali, jie spjaudo į Kretingos ir Palangos rinkėjus, nes dauguma jų pasisakė, kad tokios partijos ir tokie žmonės būtų valdžioje.
Tačiau politinė dešinė (Lietuvoje – viskas atvirkščiai) turi dar vieną mirtiną nuodėmę – nemoka pralaimėti. Žvakutės prie Seimo – klaiki porinkiminė desperacija, emocijų nevaldomas vaikų žaidimas, žinant, juk nieko nepakeisi. Tai mosikavimas kumščiais į orą, ieškant kur yra priešas. Pusės milijono balsų iš rinkimų biuletenių – neištrinsi. Nebent galima juos išvadinti šunauja, ką ne kartą iš pykčio buvo daręs tos bendruomenės lyderis. Liejamas pyktis ant tautos, kuri ne tuos pasirinko – sena ir nusibodusi tos politinės bendruomenės „tradicija“.
Tai tas pat lyg varnas pavadintum „vagilkomis“, nuo ko joms nei šilta, nei šalta nepasidaro. Dėl liejamų emocijų jos nepavistra angelais. Rinkėjų neįmanoma perauklėti, kad pastarieji atsisuktų į progresyviai liberalias vertybes. Tautos perauklėjimui jie turėjo 4 metus, tačiau nieko nepadarė, tik dar labiau kiršino, per korupcijos skandalus akivaizdžiai demonstruodami dvigubus standartus. Tad kodėl rinkėjai atsuko nugaras idealiai tobulai politinei daugumai?
Lieti pyktį ant rinkėjų – mirtina nuodėmė. Tai tas pat jei pyktum ant paties Dievo, kodėl Jis nepaklojo pagalvės, kai kritai keliais į dygliuotrą asfaltą. Toks pyktis dažniausiai atsisuka bumerangu. Maža to, visame pasaulyje vykta progresyvumo krizė, panaši į tą, kurią XX a. pabaigoje patyrė komunistai. Todėl Vilniaus burbulas jaučiasi patyręs dvigubą traumą: negana to, kad valdžioje mato Žemaitaitį, tai dar ir Trumpas Amerijoje laimėjo, o Vokietijoje liberalai buvo išvaryti iš Reichstago lauk. Visa tai juos veda į visišką emocinę katastrofą, o gal net depresiją dėl to, kad pasaulis staiga tapo netobulas, neidealus, ne rožinis, kuris kažkodėl taip neteisingai skriaudžia tobulus Vilniaus žmones.
Per 4 metus buvo diegiama „nurodomoji demokratija“, kai kažkas iš politinių debesų pasako tautai ką galima rinkti ir ko negalima, ką galima kalbėti ir ko negalima, kas yra tikrosios vertybės, o kas – ne, kai spjaudoma į tuos, kurie kitokie ar renkasi kitokias alternatyvas. Ta „nurodomoji demokratija“ dažnai vadinama „valdoma demokratija“, „cancel“ (atšaukimo kultūra) plačiąja prasme, kuri yra politinis dugnas ir labai netoli nuo tikrojo fašizmo. Belieka tikėtis, jog tokie laikai eina į pabaigą, o pasaulis grįš į klasikinės demokratijos kelią.

 1,023 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes