Lapkričio 14-oji – diena, kai naujojo Lietuvos Respublikos Seimo nariai prisiekė tarnauti Tautai, turėjo tapti vienijančiu politiniu įvykiu, pritraukiančiu regiono lyderius į sostinę. Kol buvęs Seimo narys Antanas Vinkus dalyvavo priesaikos ceremonijoje Vilniuje, pasveikindamas savo įpėdinę Violetą Turauskaitę, Kretingos rajono meras Antanas Kalnius ir kai kurie kiti regiono lyderiai pasirinko likti savo kabinetuose.

Kretingos rajono mero darbotvarkė lapkričio 14 dieną, kaip skelbiama viešai, buvo rutininė. Pasitarimai su komunalinio ūkio specialistais ir gyventojų priėmimas, toliau dalyvavo tolerancijos dienos renginyje, tačiau ar jie nusveria tokį svarbų įvykį? Nejaugi net valanda kelionės į sostinę buvo neįmanoma, siekiant išreikšti palaikymą naujai išrinktai Seimo narei ir reprezentuoti rajono interesus?

Verta priminti, kad 2016 metais, kai Antanas Vinkus (tuomet Lietuvos socialdemokratų partijos narys) užsitikrino rinkėjų pasitikėjimą Kretingos apygardoje, o Levutė Staniuvienė (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga) triumfavo Kuršo apygardoje, abiem naujai išrinktiems Seimo nariams skubėjo ranką spausti tuometinis meras Juozas Mažeika (TS-LKD) ir administracijos direktorius Virginijus Domarkas (LSDP).

Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas taip pat pasirinko likti nuošalyje, dalyvaudamas vietiniuose forumuose ir pasitarimuose. Galima suprasti norą susitelkti į vietos klausimus, tačiau tokios išskirtinės politinės progos ignoravimas kelia klausimų dėl prioritetų.

Palyginimui, Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus pasirinko vykti į Vilnių ir stebėti Seimo priesaikos ceremoniją.

Antano Vinkaus buvimas ceremonijos metu pademonstravo politinio tęstinumo ir pagarbos tradicijas. Jo elgesys iškėlė klausimą: kodėl Antanas Kalnius, kurio buvimas Vilniuje būtų ne mažiau simboliškas, liko Kretingoje?

Ar negalėjo kai kurie merai rasti laiko nuvažiuoti į Vilnių ir asmeniškai parodyti savo paramą naujiems Seimo nariams?

 632 peržiūrų (-a)

64% LikesVS
36% Dislikes