Per metus linksmybės pabrango ketvirtadaliu
Praėjusių metų miesto šventės atlikėjai rajono biudžetui kainavo gerokai mažiau.
Net savaitę truksiančių Kretingos miesto šventės ir šv. Antano atlaidų renginių gausa šiemet rajono savivaldybės biudžetui kainuos apie 20 tūkst. eurų brangiau, nei praėjusiais metais. Galima suprasti – infliacija kirto ir per kultūrą.
Šių metų miesto šventės renginių organizavimui Kretingos rajono kultūros centrui savivaldybė skyrė beveik 71,4 tūkst. eurų. Už šią sumą bus apmokėta už koncertinės scenos, LED ekranų, apšvietimo bei įgarsinimo įrangos nuomos ir aptarnavimo paslaugas.
Taip pat šiomis lėšomis bus mokama už atlikėjų koncertus, renginių vedėjų darbą, šventinio fejerverko atlikimą , lauko parodos tentų bei plakatų gamybą, maitinimą, greitosios medicinos brigados budėjimą, apsaugos paslaugas bei įvairias prekes.
Didžioji Kultūros centrui skirtų pinigų dalis – apie 38,4 tūkst. eurų bus išleista šventės renginių koncertinių programų atlikėjams.
Brangiausiai rajonui kainuos atlikėjo Roko Yan ir gyvo garso grupės valandos trukmės pasirodymas, kurį Kultūros centras nupirko už 13 tūkst. eurų.
Už 8 tūkst. eurų šeštadienį vakare miesto estradoje valandą dainuos jaunoji atlikėja Paulina Paukštaitytė su gyvo garso grupe. Beveik tiek pat – 7,8 tūkst. eurų atsieis „Grupės 2“ – Karolio ir Donato koncertas su gyvo garso grupe.
Kristijono Lučinsko vadovaujama mažoji bendrija „Garso studija“ už 2,9 tūkst. eurų įsipareigojo sukurti pusvalandžio trukmės garso takelį projekto „Po Rotušės skliaustais“ performansui „Iš sapnų ir legendų“.
Už pustrečio tūkstančio eurų nupirkta valstybinio Vilniaus kvarteto ir solistės Vismantės Vasaitytės (sopranas) koncertinė programa, kuri paįvairins Kretingos bažnyčioje sekmadienį vyksiančią Kretingos rajono garbės piliečio vardo suteikimo ceremoniją.
Viduramžių muzikos ansamblis „Hansanova“ Rotušės aikštėje valandos trukmės programą atliks už pusantro tūkstančio eurų. Didžėjaus Sauben šokių muzikos programa šeštadienį vėlų vakarą miesto estradoje Kretingos rajonui atsieis mažiausiai – 960 eurų.
Praėjusių metų šventėje renginių atlikėjų koncertai savivaldybei kainavo gerokai mažiau – apie 26,4 tūkst eurų. Juo labiau, kad už tą sumą buvo nupirktos ir renginių vedėjų bei šventinio fejerverko atlikimo paslaugos.
Beje, praėjusių metų šventei skirtos lėšos visuomenei buvo pateiktos skaidriau – buvo nurodyta, kad už 21, 8 tūkst. pirktas dviejų koncertinių scenų įgarsinimas, apšvietimas, LED ekranų įrangų nuomos ir aptarnavimo paslaugos. Dar 3 tūkst. buvo išleisti įvairioms organizacinėms išlaidoms: scenografijai, viešųjų erdvių puošybai, medikų budėjimui, kitoms paslaugoms ir prekėms.
Šiemet savivaldybės administracijos direktorės Vilmos Preibienės pasirašytame įsakyme tokio aiškumo nebėra. Beveik 71, 4 tūkst. eurų viskam ir taškas.
Tarp kultūros centro ar savivaldybės administracijos vykdytų viešųjų pirkimų nepavyko aptikti net kiek rajonui kainavo šventinis fejerverkas.