Kretingos rajono švietimo centre įsikurs dar dvi įstaigos: Švietimo skyrius bei Kultūros ir sporto skyrius.

Svajonė kada nors visas Savivaldybės įstaigas įkurdinti vienoje vietoje ir taip palengvinti valdžios kabinetų ieškančių žmonių gyvenimą  vis labiau tolsta nuo realybės. Vietoj to rajono valdžia kol kas sugebėjo sugalvoti tik kai kurių Administracijos skyrių perkraustymą iš vienos vietos į kitą.

Kainuos apie 50 tūkstančių

Tokios kraustynės rajono biudžetui kainuos nemažai, o gyventojams vis tiek teks ieškoti po miestą išbarstytų pageidaujamų įstaigų.

Netrukus ketinama pradėti Kretingos miesto seniūnijos, Švietimo bei Kultūros ir sporto skyrių iškraustymą iš buvusio Motiejaus Valančiaus bibliotekos pastato Vilniaus g. 8.

Seniūniją nuspręsta priglausti J. Pabrėžos g. 1 pastate, kuriame dabar yra Civilinės metrikacijos ir archyvų skyrius, o Švietimo bei Kultūros ir sporto skyriai įsikurs J. Pabrėžos g. 8 esančio Kretingos rajono švietimo centro pastato patalpose.

Naujoms patalpoms paruošti, jų remontui ketinama išleisti apie 50 tūkst. eurų. Tačiau jau dabar abejojama, ar tiek lėšų užteks.

Kretingos miesto seniūnijai teks įsikurti dviejuose dabar nenaudojamuose kabinetuose. Pasak seniūnės Gintarės Liobikienės, naujoji vieta geresnė už senąją dėl erdvesnės automobilių stovėjimo aikštelės, patogiau privažiuoti. O patalpose seniūnijos darbuotojai irgi tilps.

Civilinės metrikacijos ir archyvų skyriaus vedėja Nijolė Katkuvienė „Švyturiui“ pasakojo, jog Kretingos seniūnijai atiduos du kabinetus bei patalpą, kurioje iki šiol santuokos ceremonijoms ruošdavosi jaunavedžiai.

Skyriaus darbuotojams kartu su vedėja teks kraustytis į likusius kabinetus bei į naują patalpą, kurią ketinama įrengti vestibiulyje.

Švietimo centras neišvengs nepatogumų

Pasak vedėjos, šalia atsiradus Kretingos seniūnijai patogumų gyventojams padaugės. Pavyzdžiui, užregistravę naujagimį tėveliai skuba deklaruoti jo gyvenamąją vietą, o tai reikia padaryti seniūnijoje. Vadinasi, šias dvi funkcijas bus galima atlikti neišėjus iš pastato.

Taip pat yra ir pandusas neįgaliesiems bei erdvi automobilių stovėjimo aikštelė.

Šiek tiek sudėtingesnė ateitis laukia Švietimo centro.

Švietimo skyriui bei Kultūros ir sporto skyriui planuojama atiduoti vieną koridorių, kuriame yra keturi kabinetai, atskiri tualetai. Dabar čia vyksta chemijos pamokos, dirba psichologai, viename kabinete įsikūrę kariai savanoriai. Visiems jiems teks išsikraustyti.

Dabar esančiuose įrengtuose Švietimo centro keturiuose kabinetuose turės tilpti apie dešimt žmonių. Centro direktorė Adelė Mazeliauskienė „Švyturiui“ sakė sunkiai įsivaizduojanti, kaip tai bus padaryta.

Be to, Švietimo centre nuolat būna didelis judėjimas, vyksta įvairios konferencijos, kitokie renginiai, dažnai skamba ir muzika. Todėl sudėtinga spręsti, ar dviejų perkeltų skyrių darbuotojams bus sukurtos geros darbo sąlygos.

Buvę dideli užmojai jau blėsta

Iš pavasarį, po savivaldos rinkimų, garsiai deklaruoto rajono valdžios ketinimo išspręsti daug nepatogumų gyventojams sukeliančią problemą liko tik šnipštas.

Teigta, jog bus stengiamasi surinkti visas išsibarsčiusias Savivaldybės įstaigas bent į du pastatus, kad gyventojams nereikėtų bėgioti iš vieno miesto galo į kitą. Svajota net apie naujo pastato statybą šalia dabartinio Savanorių gatvėje.

Motiejaus Valančiaus bibliotekai persikrausčius į naują pastatą, liko senasis, kuriame iki šiol išliko Kretingos miesto seniūnija bei Švietimo, Kultūros ir sporto skyriai. Tad rajono valdžia buvo užsimojusi į šį pastatą perkelti visus kitus mieste esančius skyrius, taip pat ir iš J. K. Chodkevičiaus g. 10.

Tačiau dabar apie šią idėją nutylima. Tik vis dažniau rajono vadovams išsprūsta tikrieji ketinimai – Vilniaus g. 8 pastatą ketinama parduoti.

Būtent todėl sparčiai kuriami planai, kaip iškraustyti kol kas jame dar esančias įstaigas. Pasak rajono vadovų, Vilniaus g. 8 esantis pastatas nereikalingas. Norint į jį sukelti savivaldybės įstaigas esą reikės labai daug lėšų, nes būtinas kapitalinis remontas. Be to, nėra vietos automobiliams.

Tikina, kad žmonėms bus patogiau

„Norint sukelti savivaldybės įstaigas į pastatą Vilniaus g. 8, taip pat ir iš J. K. Chodkevičiaus g. 10, reikėtų kažkur surasti apie 2 mln. eurų kapitaliniam remontui.

Rajonui tai labai didelės lėšos. Pastatą pardavę biudžetą tik papildytume. Jį nusipirkęs verslininkas galbūt įrengs viešbutį ar daugiabutį. Tai būtų pats racionaliausias sprendimas.

Visais įmanomais būdais ieškosime pirkėjo, o galbūt kažkas jau ir žvalgosi“, – mįslingai kalbėjo Savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Girdvainė.

Tačiau direktorė neatmetė galimybės rizikai – ar šio pastato neištiks „Mėguvos“ viešbučio likimas? Anot jos, versle niekas nėra užtikrintas, kad neištiks kokia nors nesėkmė.

Beje, Administracijos direktorė J. Girdvainė patikino, jog po persikraustymo gyventojams būsią tik geriau. Nors Savivaldybės įstaigos bus ne viename pastate, žmonėms nereikės toli vaikščioti, viskas bus šalia.

Taryba pritarė pasiūlymui pagaliau panaudoti jau keletą metų nenaudojamas patalpas Švietimo centro priestate. Čia ketinama įkurdinti iš J. K. Chodkevičiaus g. 10 iškeldintas Savivaldybės įstaigas.

Kretingos seniūniją, Švietimo skyrių bei Kultūros ir sporto skyrių perkelti į kitas patalpas planuojama kitąmet.

Aistas MENDEIKA

 1,945 peržiūrų (-a)

50% LikesVS
50% Dislikes