Mugės lankytojus nustebino originalios dovanų idėjos.

Pasidaryk pats, pasipuošk, paragauk, įsigyk dovaną ir įsiamžink. Imtis tokių veiklų praėjusį šeštadienį kvietė M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje pirmą kartą surengta kalėdinė mugė „Įkvėpk! Kalėdos!“, kuri nustebino ne tik originaliomis dovanomis, koncertine programa, bet ir kalėdinėmis užimtumo veiklomis.

Visi norintys netilpo

Svarbiausias mugės tikslas buvo suteikti galimybę įvairaus amžiaus kretingiškiams dieną praleisti prasmingai, turiningai ir linksmai.

„Diena, kai mieste įžiebiama Kalėdų eglutė, apskritai atrodo ypatinga. To momento nekantriai laukiame nuo pat ryto.

Kad laikas neprailgtų, kultūros darbuotojai sutarėme pakviesti gyventojus visą dieną praleisti kartu, pabendrauti, drauge kurti kalėdinę nuotaiką. Džiaugiamės, kad viskas pavyko, tik, gaila, negalėjome priimti visų norinčiųjų dalyvauti mugėje.

Net registraciją teko stabdyti anksčiau, nes ir taip prekeivių priėmėme beveik dukart daugiau nei buvome planavę“, – sakė bibliotekos direktorės pavaduotoja Erika Kazlauskienė.

Iš viso bibliotekos Konferencijų salėje, fojė bei Parodų galerijos erdvėje įsikūrė 35 kūrėjai, tautinio paveldo puoselėtojai, amatininkai. Dauguma buvo kretingiškiai, bet dalyvavo ir iš aplinkinių rajonų, Klaipėdos.

Vaikai patys gaminosi dabar „ant bangos“ esančius vonios burbulus.

Visi jie pristatė savo rankų gaminius ar dirbinius. Dauguma taip pat prekiavo pirmąsyk.

„Dar vienas mugės tikslų buvo paskatinti kūrėjus, kurie nedrįsta savo darbų rodyti viešai, neturi galimybių dalyvauti didelėse mugėse.

Jie startavo puikiai, liko patenkinti rezultatu, tad dabar, tikimės, bus drąsesni ir leis žmonėms džiaugtis jų darbais. Juo labiau, kad darbų buvo tikrai išskirtinių“, – kalbėjo E. Kazlauskienė.          

Rankų darbo gaminiai – ypatingi

Kalėdinės mugės metu lankytojai galėjo įsigyti gardžių maisto produktų, šventinės atributikos, grožio ir stiliaus prekių, dovanų artimiesiems.

Sveikos gyvensenos propaguotojams siūlyti rankų darbo džiovinti vaisių ir uogų gaminiai, uogienės, trapučiai, bičių triūso produktai: duonelė, žiedadulkės ir, žinoma, medus.

Garsi Žvainių kaimo žolininkė Andžela Dvarionienė turėjo net kiaulpienių medaus, kuris puikiai pasaldina jos arbatą iš lankose, miškuose ir pievose surinktų žolynų.

Saldumynų mėgėjus itin traukė rankų darbo riešutų sviestas ir kremai. Jų pirmą kartą į Kretingą atvežė mažoji bendrija iš Kauno „Sviestas sviestuotas“.

Jos atstovė Paulina pasakojo, kad pirmiausia neliko brangiausio produkto – karijų su datulėmis kremo, kurio indelis kainavo 8,5 euro. Pirko kretingiškiai ir riešutų sviestą su cinamonu bei razinomis, migdolų kremą, žemės riešutų kremą, kurių kainos buvo nuo 3,5 iki 8 eurų.    

Kainos mugėje nebaugino

Kalbinta viena iš pirkėjų prisipažino nustebusi ir kartu labai apsidžiaugusi, kai pamatė mugėje šiuos skanėstus, nes tokius, jos žiniomis, Lietuvoje nedaug kas gamina.

„Ir Kretingoje, man rodos, jų niekada mugėse dar nėra buvę, tad įsigijau net kelių rūšių. Labai geras dalykas – daug nereikia, ant šaukštelio galo, o gyvenimas iš karto saldesnis“, – juokėsi pirkiniais patenkinta Indrė.

Kita kretingiškė, Renata, džiaugėsi įsigijusi subtilaus dizaino tikro vaško žvakių.

Anot moters, tokios žvakės kvapas – magiškas, raminantis, tad smagu bus ne tik pačiai namuose kalėdiniu laikotarpiu užsidegti, bet ir įteikti kaip dovaną, pavyzdžiui, artimoms bičiulėms, linkint joms santarvės, jaukių ir šiltų namų.

Moterų nebaugino gana nemažos prekių kainos.

„Rankų darbo gaminiai ir dirbiniai – ypatingi. Jie brangiai ir turi kainuoti. Gera kokybė savo kainą turi.

Labai malonu buvo matyti, kiek daug kūrybingų ir darbščių, kruopščių žmonių Lietuvoje yra“, – sakė jos.  

Veiklos turėjo ir maži, ir dideli

Tą dieną biblioteka, lyg bičių avilys dūzgė nuo pat ryto. Vaikų edukacijos erdvėje mamos kartu su 4–7 metų vaikais Kalėdų senelio dirbtuvėse iš popieriaus bei vilnos gamino kalėdinius senelius, glaistu ir pabarstukais dekoravo meduolius: eglutes, zuikučius, voverytes, kūrė dekoracijas eglutei papuošti.

Išsipiešę veidukus papuoštą eglutę įžiebė, rašė laiškus Kalėdų seneliui.

Po pietų Vaikų edukacijos erdvėje suklego 6–12 metų vaikai. Jie pakviesti puošti kalėdinių meduolių.

„Labai džiaugiamės aktyviomis Kretingos mamomis, kurios noriai su vaikais dalyvauja visose veiklose ir vis prašo dar ir dar.

Šiandien vaikų Raudonkepuraitė paprašė padėti surasti kalėdinę nuotaiką, kurią iš išgąsčio pametė miške išvydusi vilką. Reikėjo matyti, su kokiu užsidegimu visi piešė, kirpo, klijavo, dekoravo, dailino, kad tik tą gerą nuotaiką sugrąžintų.

Gaila, kad negalėjome visų priimti į Kalėdų senelio dirbtuves, kuriose iš viso perdien dalyvavo daugiau nei 70 vaikų“, – teigė Vaikų edukacijos erdvės vyresnioji bibliotekininkė darbui su vaikais Zofija Mačiuvienė.    

Jaunimo erdvėje atidarytos natūralios kosmetikos dirbtuvės „Kalėdų kvapas“ bei vonios burbulų dirbtuvės „Atpalaiduojanti bomba“.

Energijos suteikiantys vonios burbuliukai kurti iš sodos, eterinių aliejų, citrinos rūgšties, migdolų aliejaus, maistinių dažų.

„Vonios burbuliukai dabar yra „ant bangos“ o jei dar savo rankomis pagaminti! Tokį pasidarius, laikant sandarioje talpyklėje, kad neišgaruotų aromatas, galima išlaikyti apie mėnesį.

Susiruošus pasimėgauti vonios procedūromis lieka tik ištirpdyti pasigamintą burbulą vonios vandenyje ir, panirus į jį, atsipalaiduoti“, – pasakojo jaunuoliams talkinusi vyresnioji bibliotekininkė darbui su jaunimu Brigita Barkauskaitė-Tamošauskė.

Be vandens burbulų, merginos į namus parsinešė ir pačių pasidaryto kūno šveitiklio.

Tuo metu vyresnieji dirbtuvėse mezgė riešines, kūrė šventinius atvirukus, mokėsi pakuoti dovanas, gaminti naminį actą.

Bibliotekos darbuotojai džiaugiasi, kad mugė ir šventiniai užsiėmimai sulaukė didelio kretingiškių dėmesio, kad atėjusieji į biblioteką įkvėpė Kalėdų. Gali būti, jog tai taps gražia Kalėdų laukimo tradicija. 

Daugiau: wow24

 1,420 peržiūrų (-a)

50% LikesVS
50% Dislikes