Tadas Budrys (Nr. 14) galingu pasirodymu padėjo nugalėti LCC ekipą. ReAl moments nuotr.

Praėjusį savaitgalį dviejomis pergalėmis savo „taupyklę” papildė Lietuvos regionų lygoje rungtyniaujanti “Kretingos” krepšinio komanda. Penktadienį išvykos rungtynėse rezultatu 74-59 buvo įveikti Ukmergės “Olimpo” krepšininkai. Šeštadienį jau savoje aikštėje gan nesunkiai rezultatu 91-72 nugalėta Klaipėdos „LCC” komanda.

Buvo sunku tik pirmajame kėlinuke
Komentuodamas pirmąsias šio sezono išvykos rungtynes Ukmergėje “Kretingos” komandos vyriausiasis treneris Arimantas Mikaločius išskyrė, kad pergalės pagrindinės priežastys buvo puiki gynyba. Ją parodo vos 59 praleisti taškai į savąjį krepšį ir atlaikytas spaudimas bei įtampa, kurią kėlė puikiai ir gausiai savąją komandą palaikę Ukmergės krepšinio gerbėjai.

“Atvirai sakant, tikėjomės daug sunkesnių rungtynių Ukmergėje. Tuo labiau, kad turėjome problemų ruošdamiesi rungtynėms ir praktiškai visa savaitę dėl ligų ir traumų negalėjome treniruotis pilna sudėtimi. Labai džiaugiuosi, kad pavyko puikiai apsiginti ir, išskyrus pirmąjį kėlinuką, visą likusį rungtynių laiką kontroliuoti padėtį aikštelėje”, – rungtynėmis pasidžiaugė treneris.
Ypatingai treneris džiaugėsi, kad pavyko įveikti galingai namuose rungtyniaujančią ekipą.
“Puikus priešininkų palaikymas – atmosfera, kurioje tikrai sunku rungtyniauti. Taip pat “kieti lankai”, prie kurių nesamę pratę ir sunku pataikyti šioje salėje. Pavyko su visais tais aspektais susitvarkyti, kas pergalę padaro dar saldesnę”, – teigė A. Mikaločius.
“Kretingos” komandai taškus šiose rungtynėse pelnė: Domininkas Matutis – 17, Justas Grikštas – 17, Rytis Zabita – 12, Rokas Šimkevičius – 8, Tadas Budrys -7, Edgaras Danys – 7, Karolis Opulskis – 3, Dovydas Diemontas – 2, Pijus Daukantas – 2.

Prieš „LCC” daug vargo nebuvo
Antrosiose savaitgalio rungtynėse “Kretingos” krepšinio komanda savoje aikštėje rungtyniavo prieš Klaipėdos “LCC” ekipą. Nuo pat pirmųjų rungtynių minučių dominavę “kretingiškiai” pasiekė užtikrintą pergalę rezultatu 91-72.
Apibendrindamas rungtynes prieš Klaipėdos “LCC” ekipą “A. Mikaločius pripažino, kad studentų komandos jo vadovaujamai komandai yra labai palankios.
“Ne pirmus metus “LCC” ekipos žaidimo braižas nesiskiria, puikiai esame juos išstudijavę, žinome, kokius “priešnuodžius” naudoti prieš tokią komandą. Kaip ir didžioji dalis “studentų” komandų, jie mums nusileidžia fizine jėga ir patirtimi, kuo ir šį kartą puikiai pasinaudojome bei nuo pat pirmų dvikovos minučių nepalikome varžovams vilčių kabintis į pergalę”, – pelnyta komandos pergale neabejo strategas.
“Kretingos” komandos puolėjo Tado Budrio, šioje dvikovoje pelniusio 19 taškų ir po krepšiu atkovojusio 9 kamuolius, teigimu, jo komandos neišmušė iš vėžių jokie nesklandumai ir vėlyvas grįžimas iš penktadienio dvikovos Ukmergėje.
“Grįžtant po penktadienio dvikovos Ukmergėje sprogo autobuso padanga, tad Kretingą pasiekėme jau šeštadienį, tik apie 3 val. nakties. Kaip rodo rezultatas, tai mūsų neišmušė iš vėžių ir puikiai sužaidėme šeštadienio rungtynes prieš “LCC” ekipą, o pagrindinis raktas į pergalę, manau, buvo puiki gynyba ir sustabdyti varžovų lyderiai”, – savo komandos pasirodymą komentavo Tadas Budrys.
“Kretingos” komandoje šiose rungtynėse taškus pelnė: Tadas Budrys – 19, Justas Grikštas ir Domininkas Matutis po 12, Rytis Zabita, Rokas Šimkevičius ir Edgaras Danys po 10, Tadas Maželis – 9, Pijus Daukantas –5 Karolis Opulskis – 4. Dovydas Diemontas taškų nepelnė.
Sezoną tęs, tik be žiūrovų
Trečiadienį nuotoliniu būdu vyko Regionų lygos vadovų susirinkimas, kuriame buvo svarstomi klausimai dėl mūsų šalyje susiklosčiusios situacijos ir daugelyje rajonų paskelbto karantino galimybių tęsti ar laikinai stabdyti čempionatą.
Kaip “Švyturį” informavo A. Mikaločius, sezoną nuspręsta tęsti, bet rungtynės vyks be žiūrovų.
“Nusprendėme sezono kol kas nestabdyti, tik rungtyniausime be žiūrovų. Buvo Covid 19 atveju Raseinių ir Kauno “Omegos” komandose, tačiau, kiek turime žinių, žaidėjai jau pasveiko ir gali rungtyniauti. Jeigu kiltų tokių atvejų, ir kitose komandose esame sudarę reglamentą, kuriuo vadovaudamiesi nukeltume atitinkamas rungtynes. Situacija visame pasaulyje panaši ir belieka prie jos prisitaikyti”, – situaciją komentavo Kretingos ekipos treneris.
Kalbėdamas apie savaitgalio rungtynes treneris pažymėjo, kad laukia dar viena jauna “studentų” komanda iš Kauno.
“Savaitgalį laukia tik vienerios rungtynės išvykoje su Kauno “KTU” ekipa, kuri pasižymi greitu žaidimu ir mėgsta puolimu paremtą žaidimą. Esame pagavę neblogą žaidimo ritmą, tad Kaune tikslas vienas – pergalė”, – apie susitikimą savaitgalį mintimis dalinosi A. Mikaločius.

 7,218 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes