Patys drąsiausieji bendruomenės nariai, nepabūgę net spalio žvarbumo, iš karto išbandė basakojų taką. Kaip ir pridera – basomis.

Kretingos rajono Jokūbavo Aleksandro Stulginskio mokykloje-daugiafunkciame centre spalio pabaigoje vyko basakojų tako „Kutenpėdis“ atidarymo šventė.

Takas įrengtas, remiantis 19 a. vokiečių dvasininko, žymaus natūropato Sebastiano Kneipo  sukurtu  holistiniu sveikatos gerinimo modeliu, sveikatos filosofija, kuri remiasi 5 elementų sistema:  vandens, judėjimo, vaistažolių ir harmonijos terapija, sveika mityba.

Šią vasarą mokykla dalyvavo Kretingos rajono savivaldybės paskelbtame konkurse ir projektas „Sveikata ir aš“ laimėjo finansavimą basakojų takui įsirengti.

Jokūbaviškiai bei jų svečiai neabejotinai užpildys socialinius tinklus nuotraukomis prie šios didžiulės pėdos.

Juostą perkirpo ir takelio pavadinimą „Kutenpėdis“ atidengė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Julija Mačiukienė ir 3 klasės mokinys, takelio pavadinimo autorius Armandas Buda.Šio projekto lėšos taip pat buvo panaudotos mokinių ekskursijai aplankyti Kneipo taką Birštone bei prizams: gertuvėms, kuprinėms, sveiko maisto mugei.

Projektui įgyvendinimui buvo sutelkta visa mokyklos bendruomenė: mokytojai, aptarnaujantis personalas, mokiniai ir jų tėvai.

Aktyviausiems mokiniams buvo įteikti prizai.

Iškilmingą basakojų tako atidarymo ceremoniją mokinai pradėjo bendru šokiu.

Juostą perkirpo ir takelio pavadinimą „Kutenpėdis“ atidengė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Julija Mačiukienė ir 3 klasės mokinys, takelio pavadinimo autorius Armandas Buda, mokyklos mokinių tarybos pirmininkė Diana Cirtautaitė.

Patys drąsiausieji bendruomenės nariai, nepabūgę net spalio žvarbumo, iš karto išbandė basakojų taką. Kaip ir pridera – basomis.

1 – 10 klasių mokiniai taip pat dalyvavo šokinėjimo per virvutę varžybose (nugalėtojai apdovanoti gertuvėmis ir sportiniais krepšiais), degustavo sveikus patiekalus, klausėsi paskaitos apie sveikų patiekalų naudą organizmui, kurią vedė klubo „Atrandu save“ ekspertė-lektorė Lilita.

Tikimės, kad mokyklos, kaimo bendruomenių nariai supras judėjimo terapijos, sveikos gyvensenos svarbą, pagerės jų fizinė, psichinė savijauta, dažnai lankysis mūsų take ir stiprins savo sveikatą.

Išsamiau apie Sebastiano Kneipo penkis sveiko gyvenimo principus skaitykite čia.

Rima Varinauskė

 261,069 peržiūrų (-a)

93% LikesVS
7% Dislikes