Tapusi didžiausiu koronaviruso židiniu Kretingos rajone Marijono Daujoto progimnazija dirbs tik nuotoliniu būdu. Aisto Mendeikos nuotr.

Didžiausias rajono koronaviruso židinys, kalbant apie Kretingos rajoną, jau nebe Kartenoje, o Kretingos Marijono Daujoto progimnazijoje. Penktadienio duomenimis, čia serga 7 pedagogai, ir ne tik jie.

Progimnazijoje – infekcijų plitimą ribojantis režimas

Progimnazijoje serga 3 pradinių klasių ir 4 – vyresnių klasių pedagogai bei dalis administracijos darbuotojų. Pagal pateiktus duomenis yra darbuotojų, kurie turi ligos simptomų, bet nėra atlikę testų. Jiems išduoti nedarbingumo pažymėjimai.

Dėl sąlyčio su susirgusiais izoliuota 11 darbuotojų.

Todėl penktadienį Kretingos rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje buvo nuspręsta nuo lapkričio 9 d. iki lapkričio 20 d. Marijono Daujoto progimnazijoje įvesti infekcijų plitimą ribojantį režimą, siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą. Ugdymas vyks nuotoliniu būdu.

Be progimnazijos, užsikrėtimų nustatyta dar aštuoniose įstaigose

Be M. Daujoto progimnazijos, susirgimų koronavirusu nustatyta dar aštuoniose miesto ir rajono ugdymo įstaigose.

Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus mokykloje COVID-19 serga 1 pedagogas, 1 vadovas, 2 pagalbiniai darbuotojai. Sąlytį su jais turėję asmenys izoliuoti.

Kretingos lopšelyje-darželyje „Pasaka“ serga 1 auklėja ir vadovas. Izoliuoti dviejų grupių vaikai, kuriose dirbo susirgusi auklėtoja.

Darželyje „Žilvitis“ koronavirusas nustatytas vienai auklėtoja ir auklytei, kurios dirbo toje pačioje grupėje. Izoliuotos 2 grupės, kol kas nėra antrinių susirgimų nenustatyta.

Darželyje „Žibutė“ ir Vydmantų gimnazijoje serga po 1 darbuotoją. Dėl nustatyto koronaviruso atvejo Vydmantų gimnazijoje ugdymas vyresniųjų klasių moksleiviams kitą savaitę vyks nuotoliniu būdu.

Marijos Tiškevičiūtės mokykloje susirgo 2 ūkio dalies darbuotojos, su vaikais ir pedagogais neturėjusios kontaktų.

Salantų gimnazijoje serga 2 pedagogai ir 4 ūkio dalies darbuotojai. Izoliuoti sąlytį turėję asmenys, bet moksleiviai – ne, nes dėl atostogų ir po jų vykdyto nuotolinio mokymo su darbuotojais neturėjo kontakto.

Simono Daukanto progimnazijoje serga 2 darbuotojai, kurie nedirba su vaikais. Sąlytį turėję asmenys izoliuoti.

Nuotoliniu būdu ugdymą vyresniųjų klasių moksleiviams planuoja vykdyti ir Darbėnų gimnazija.

Kartenos mokykloje-daugiafunkciame centre jau padėtis stabilizavosi, neberegistruojami nauji atvejai. Nuo pirmadienio, lapkričio 9 d., infekcijų plitimą ribojantis režimas šioje įstaigoje stabdomas, pasveikę darbuotojai jau grįš į darbą. Į mokyklą sugrįš ir ikimokyklinukai, priešmokyklinukai bei pradinukai.

Kaip dirbs kitos įstaigos?

Nuo kitos savaitės, vaikai, kurie ugdomi pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo programas lankys darželius ir mokyklas įprastai, o 5–12 klasių mokiniai, taip pat mokiniai, lankantys profesinio mokymo įstaigą, ateinančias tris savaites nuo lapkričio 9 d. iki 29 d. mokysis nuotoliniu arba dalinai nuotoliniu (mišriu) būdu.

Ugdymas vyresniesiems vyks derinant nuotolinį mokymąsi su mokymusi kontaktiniu būdu, išlaikant srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitų būtinų sveikatos saugos, higienos sąlygų. Dėl mokymosi organizavimo būdo, kontaktinio ugdymo valandų skaičiaus nustatymo mokymo įstaigoje sprendimus priims švietimo įstaigos vadovas, suderinęs su Mokyklos taryba. Apie priimamus sprendimus mokleiviai ir jų tėvai bus informuojami.

Ugdymo įstaigose, kur nustatomi pavieniai atvejai, sąlytį turėję asmenys yra izoliuojami ir imamasi visų saugumo priemonių, kad virusas neišplistų. Tokiose įstaigose ugdymo procesas nestabdomas.

Tiek darželiuose, tiek mokyklose ugdymas turi būti organizuojamas, užtikrinant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytų asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitų būtinų sveikatos saugos, higienos sąlygų.

 154,317 peržiūrų (-a)

59% LikesVS
41% Dislikes
One thought on “Didžiausias koronaviruso židinys rajone – Marijono Daujoto progimnazija”
  1. Mano nuomone,kai visuotinis karantinas aplenkia darželius ir pradinukus, tokie infekcijos protrūkiai jose yra logiškas rezultatas. Ir manau,kad čia plitimas bus didžiausias.Mažyliai išnešios virusą, nes jie kontaktuoja su dirbančiais tėvais,mokytojais,bendraklasiais.O su kaukėmis išbūti visą dieną mažam vaikui neįmanoma.Aš pati po dviejų savaičių saviizoliacijos be kaukės,pradėjau vėl normaliai nedusdama kvėpuoti. Mano nuomone, jei jau paskelbtas visuotinis karantinas ,tai ir turi būti visiems be išimčių.Išgyvensim.Nepalikim pravirų vartelių.

Comments are closed.

TAIP PAT SKAITYKITE