Sotus daržovių troškinys moliūge.
Savo unikaliu daržovių receptu su “Švyturio” skaitytojais dalijasi Kretingos technologijos ir verslo mokyklos direktorės pavaduotoja ugdymui Rita Andrijauskienė. Šis receptas jau įvertintas ne tik Ritos šeimos bei draugų, bet ir “La maistas” ekspertų! Prieš kelias savaites pasibaigusiame konkurse šis receptas iš konkursui pateiktų 137 pelnė papildomą prizą.
2 porcijoms:
1 nedidelis moliūgas,
2 morkos,
2 svogūnai,
4 bulvės,
2 pomidorai,
50 g pupelių,
pusė saldžiosios paprikos,
1 aitrioji paprika,
po 2 šakeles petražolių ir raudonėlio,
2 šaukštai grietinės,
1 šaukštelis aliejaus,
pagal skonį druskos ir juodųjų pipirų.
 Paruošimui prireiks valandos.
Užmerkiu pupeles per naktį. Išmirkytas pupeles verdu apie 10-12 min.
Nuplaunu moliūgą, jo viršūnėlę nupjaunu, atsargiai išskobiu minkštimą, nes dalį jo panaudosiu troškiniui. Moliūgo vidų įtrinu druska ir pipirais.
Bulves ir morkas nuplaunu, nuskutu ir supjaustau kubeliais. Saldžiąją ir aitriąją paprikas perpjaunu, išimu sėklytes, nuplaunu ir supjaustau smulkiais kubeliais. Nulupu svogūną, nuplaunu, supjaustau smulkiais griežinėliais. Pomidorus ir moliūgo minkštimą supjaustau nedideliais kubeliais. Petražoles ir raudonėlį susmulkinu. Susimalu džiovintus grybus.
Sudedu į dubenį daržoves, grybus, žalumynus ir pupeles, beriu druskos, pipirų, įpilu aliejaus, permaišau ir sudedu į paruoštą moliūgą. Aliejaus pilu labai mažai, nes noriu, kad daržovės išsitroškintų savo sultyse. Moliūgą uždengiu nupjauta dalimi ir dedu kepti.
Kepu 160 C laipsnių įkaitintoje orkaitėje 30-35 min, tada dangtelį nuimu, uždedu ant troškinio 2 šaukštus grietinės ir dar kepu 5 min. Palaikau išjungtoje orkaitėje dar 10 min ir tada jau valgome.
Vietoj grietinės galima užsidėti jogurtinio padažo arba tarkuoto sūrio.

 34,835 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes