Kretingos motobolo komandos vyriausiasis treneris Renatas Žiubrys teigė, kad ši sporto šaka šiais metais patyrė visišką sąstingį.

Neeiliniai, sunkūs ir pilni nežinomybės. Taip šiuos metus vertina mūsų miestą ir rajoną visoje šalyje reprezentuojančių sporto komandų treneriai bei Kretingos sporto mokyklos vadovas.
Motobole – visiškas sąstingis
Kretingos motobolo klubo vyriausiojo trenerio Renato Žiubrio teigimu, šie metai paprastai gausų būrį žiūrovų iš visos Lietuvos į mūsų miestą pritraukiančiai sporto šakai buvo itin sunkūs: „Kovo mėnesį buvo paskelbtas karantinas ir sugriuvo visi planai startuoti Centrinėje Europos motobolo lygoje. Negana to, buvo nuspręsta nevykdyti ir Europos motobolo jaunimo bei suaugusiųjų čempionatų. Tad, galima sakyti, likome be oficialių rungtynių. Atslūgus pirmajai COVID-19 „bangai“ sužaidėme kelias draugiškas rungtynes prieš Skuodo „Bartuvos“ ekipą. Vienintelis teigiamas dalykas, kad šiais metais puikiai pavyko vaikų vasaros stovykla, po kurios susirinko gausus būrys jaunų vaikinų, norinčių propaguoti motobolą. Ar motobolo sezoną turėsime ateinančiais metais, dabar negalime atsakyti. Viskas priklauso nuo to, kaip įveiksime antrąją koronaviruso bangą ir kaip ji paveiks kitas komandas“.
Krepšiniui – dvejopi metai
Šie metai dvejopi buvo mūsų rajono krepšininkams. Kaip teigė „Kretingos“ krepšinio klubo vyriausiasis treneris Arimantas Mikaločius, kovo mėnesį paskelbus karantiną Regionų lygoje jo treniruojama komanda kaip tik žaidė aštuntfinalio seriją prieš Akmenės komandą: “Visas Regionų lygos sezonas buvo nutrauktas taip ir nepaskelbus nugalėtojo. Buvome įpusėję aštuntfinalio seriją prieš Akmenės komandą ir turėjome neblogų galimybių pakovoti dėl prizinių vietų lygoje. Labiausiai apmaudu ir sunku buvo išgyventi tuos tris mėnesius be normalaus treniruočių proceso“.

“Labiausiai mane džiugina, kad komanda nepalūžo po dviejų izoliacijų”, – sakė “Kretingos” krepšinio klubo treneris Arimantas Mikaločius. “ReAl moments” nuotr. 

Tačiau treneris pasidžiaugė, kad bent vasarą pavyko šiek tiek atsigriebti: „Įvyko tradicinė krepšinio stovykla, taip pat – atranka į rajono krepšinio komandą. Gerų atsiliepimų sulaukė ir RKL 3X3 turnyras, kurį vykdėme Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos lauko krepšinio aikštelėje. Labiausiai mane kaip trenerį džiugina, kad komanda nepalūžo po dviejų saviizoliacijų. O labiausiai mums visiems trūksta sirgalių, dėl kurių ir žaidžiame,“ – metus apibendrino A. Mikaločius.
„Minija” sezonui ruošėsi du kartus
Kretingos „Minijos“ komandos vyriausiojo trenerio Gvido Juškos teigimu, šie metai skyrėsi nuo praėjusių jau vien dėl to, kad teko sezonui ruoštis du kartus ir jis buvo šiek tiek trumpesnis.

 

“Minijos” treneris Gvidas Juška sako, kad per sezoną nepavyko pasiekti užsibrėžtų tikslų, bet džiaugiasi jaunais tobulėjančiais žaidėjais. Aisto Mendeikos nuotr.

„Buvo likusi vos savaitė iki naujo sezono starto ir staiga buvo įvestas karantinas ir nukelta 1 lygos pirmenybių pradžia. Jau buvome praėję visą pasiruošimą, o susirinkus gegužės mėnesį ir atnaujinus treniruočių procesą teko per trumpą laiką dar kartą pasiruošti po karantino prasidedančioms pirmenybėms. Jos dėl vėlyvo jų starto buvo trumpesnės ir kiekvienos rungtynės įgaudavo daug didesnę vertę”, – kalbėjo treneris.
Apibendrindamas savo treniruojamos komandos pasiektą rezultatą treneris atviravo: „Turėjome tikslą patekti tarp stipriausiųjų aštuonių 1 lygos komandų, bet sezoną užbaigėme 10-oje turnyrinės lentelės vietoje. Vadinasi, neįvykdėme užsibrėžtų užduočių, tad negalime laikyti sezono labai pavykusiu. Tačiau yra ir teigiamų pusių. Komandoje tikrai turėjome daug jaunų žaidėjų, kurie patobulėjo ir žengė žingsnį į priekį“.
Sporto mokykloje daugelis nebaigė sezono
Dėl visą šalį paralyžavusios COVID-19 pandemijos „derlingais“ metais negalėjo pasigirti ir mūsų rajono sporto ateitį ruošianti Kretingos sporto mokykla. Įstaigos direktorius Remigijus Malakauskas teigė, kad įvedus karantiną treneriams ir visai administracijai teko prisitaikyti prie pasikeitusios darbo specifikos ir susidurti su daugeliu naujų įšūkių.

Kretingos sporto mokyklos direktorius Remigijus Malakauskas tikisi, kad šis karantinas bus paskutinis, ir treniruotes vėl bus galima vykdyti įprastas treniruotes.

„Nuo kovo vidurio teko pakeisti darbo specifiką ir praktiškai visas ugdymo procesas vyko tik nuotoliniu būdu. Tai buvo didelis įšūkis visai mokyklos bendruomenei, pradedant treneriais ir baigiant mokinių tėvais. Manau, su pirmąja COVID-19 banga susitvarkėme neblogai, ir po pirmojo karantino į treniruotes sugrįžo praktiškai visi mokiniai. Tik labiausiai gaila, kad nespėjome vėl įsibėgėti ir tenka antrą kartą vykdyti treniruočių procesą nuotoliniu būdu. Labai tikiuosi, kad šis kartas bus paskutinis ir artimiausiu metu vėl galėsime treniruotis įprastai”, – kalbėjo direktorius.
Pasiektų rezultatų R. Malakauskas nedrįso vertinti: „Įvertinti šias metais pasiektus rezultatus, manau yra sunku, nes tiek futbolo, krepšinio, tiek rankinio čempionatai, kuriuose dalyvauja gausus būrys mūsų mokyklos mokinių, buvo sustabdyti praktiškai jiems įpusėjus. Tik individualioms sporto šakoms – boksui, lengvajai ir sunkiajai atletikoms – buvo šiek tiek lengviau, nes ten varžybos vyksta vienos ar dviejų dienų čempionatų principu.“

 6,362 peržiūrų (-a)

86% LikesVS
14% Dislikes