Dešimt geriausių Kretingos rankininkių. "Švyturio" fotokoliažas.

Per daugiau nei keturis dešimtmečius mūsų mieste yra užaugusi ne viena aukšto lygio rankinio atstovė, gynusi mūsų šalies garbę įvairiuose Europos ir Pasaulio čempionatuose. Deja, kadangi Kretinga neturi tinkamos sportinės bazės, savo rankinio komandos neturime, todėl kretingiškės atstovauja kitoms Lietuvos komandoms.

Kretingos sporto mokyklos rankinio treneris Algimantas Pranaitis tikisi, kad vieną dieną Kretinga turės savo pajėgią moterų rankinio komandą. 

Kretingiškės norėtų atstovauti Kretingai
Jau daugiau nei keturis dešimtmečius rankinio paslapčių Kretingos sporto mokykloje merginas mokantis treneris Algimantas Pranaitis nepraranda optimizmo ir mano, kad ši sporto šaka mūsų mieste turi nepanaudotų resursų.

„Ne paslaptis, kad Kretingoje vyksta naujo sporto komplekso statyba. Mūsų miesto rankinio bendruomenėje dažnai diskutuojame apie labai realiais galimybes turėti pajėgią moterų rankinio komanda. Šios ekipos sudėtį sudarytų mūsų rajone rankinio mokyklą “praėjusios” merginos, su kurių didžiąja dalimi jau yra pasiektas susitarimas. Virš penkiolikos rankinininkių parodė norą atstovauti savo rajonui. Taip pat vyksta aktyvus darbas su potencialiais rėmėjais”, – ateities planais dalijosi A. Pranaitis.
Šiuo metu rankinio treniruotes Kretingos sporto mokykloje lanko 22 mergaitės, kurių amžius svyruoja nuo 10 iki 13 metų.
“Su šią grupe dirbu jau trečius metus. Per tą laiką pasikeitė nemaža dalis mergaičių ir dabar galiu drąsiai galiu teigti, kad turiu tvirtą komandos branduolį. Jau dabar matau kelių merginų didelį potencialą. Suformavus moterų komandą, manau, pagaliau galėtume turėti tikrą rankinio „piramidę“ ir būtų galima plėsti šios sporto šakos grupių skaičių, bei privilioti į mūsų miestą jaunų trenerių”, – įsitikinęs A. Pranaitis.

Bendradarbiauja su Šiauliais
O kur dabar treniruojasi geriausios Kretingos rankininkės?
Šiuo metu gausus būrys pajėgių rankininkių iš Kretingos mokosi ir rungtyniauja Šiaulių „SC-Dubysos“ ekipoje. Net penkios žaidėjos – Rugilė Bendikaitė, Kamilė Valentonytė, Rugilė Kazbarytė, Roberta Piekutė ir Judita Jakavičiūtė – praėjusį sezoną rungtyniavo Šiaulių „SC-Dubysos“ komandoje.
Šios komandos vyriausiojo trenerio Arvydo Mockevičiaus teigimu, Kretingos ir Šiaulių treneriai glaudžiai bendradarbiauja jau ne vienerius metus: „Su kolega A. Pranaičiu bendraujame jau daug metų ir perspektyvios rankininkės tobulėja Šiaulių sporto centre, kur joms suteikiame geras sąlygas siekti aukštų sportinių rezultatų. Merginos treniruojasi du kartus per dieną, yra aprūpintos maitinimu ir apgyvendimu, bei mokslą puikiai derina su sportu. Kaip ryškią komandos lyderę norėčiau išskirti Rugilę Bendikaitę, kuri praėjusios Lietuvos moterų 1 lygos pirmenybėse pateko tarp rezultatyviausių žaidėjų ir yra jaunių rinktinės kandidačių sąraše. Jeigu Rugilė ir toliau su tokiu dideliu užsidegimu dirbs ir tobulės ateityje, ji gali tapti aukšto lygio žaidėja.“

Ryški komandos lyderė
Klaipėdos „Dragūno-Viesulo“ moterų komandai atstovauja ir dar viena žaidėja iš Kretingos Fausta Abrutytė. Dar dvi jaunos merginos Smiltė Markauskaitė ir Gabija Karmonaitė treniruojasi ir rungtyniauja Klaipėdos jaunių komandoje.
„Visos trys merginos pasižymi puikia darbo etika ir yra labai pareigingos. Fausta yra ryški mano treniruojamos moterų komandos lyderė, kuri išsiskiria kovingumu ir turi labai tvirtą sudėjimą, bei puikiai „skaito“ žaidimą. Smiltė ir Gabija neseniai prisijungė prie mano treniruojamos jaunių komandos ir jų visos pergalės laukia ateityje, bet perspektyvos jau matyti. Viskas priklausys nuo jų pačių,“ – auklėtinėmis pasidžiaugė trenerė Daiva Pakulienė.

Legionierės karjerą Italijoje sustabdė virusas
Dar viena gabi rankininkė Ramunė Poškutė dėl COVID-19 viruso nutraukus Italijos rankinio čempionatą grįžo į Lietuvą. Kretingiškė šiuo metu treniruojasi savarankiškai, o artimiausiu metu turėtų papildyti pajėgiausios Lietuvos moterų komandos Kauno „HC-Žalgirio“ sudėtį.
Ramunė Italijoje spėjo sužaisti vos porą rungtynių iki čempionato nutraukimo: „Tik spėjau įsikurti naujoje šalyje ir pajausti žaidimą, ir visą šalį sukaustė koronavirusas. Čempionatas buvo sustabdytas ir neliko nieko kito, kaip grįžti į Lietuvą. Pasibaigus pirmajai COVID-19 bangai, sulaukiau pasiūlymo prisijungti prie pajėgios Kauno „HC-Žalgirio“ ekipos. Labai laukiu, kada vėl galėsiu žaisti. Komandoje su manimi kartu rungtyniaus ir dar viena „kretingiškė” Roberta Piekutė.“

Perduoda savo žinias
Puikiu praėjusiu sezonu gali didžiuotis ir kita kretingiškė, Vilgita Idzelytė, kuri, atstovaudama Kauno rajono „Cascados- HC Garliavos-SM“ komandai, į viršų kėlė Lietuvos moterų rankinio taurę bei Baltijos moterų rankinio lygoje iškovojo bronzos medalius.
Pirmasis Vilgitos treneris A. Pranaitis džiaugėsi auklėtinės pasiekimais ir teigė, kad ši mergina ateinantį sezoną turėtų rungtyniauti Klaipėdos „Dragūno-Viesulo“ komandoje ir šiuo metu savo žiniomis dalinasi su Kretingos sporto mokyklos jaunosiomis rankininkėmis.
„Vilgita yra puikus pavyzdys jaunosioms rankininkėms, kad sunkiu darbu galima pasiekti gerų rezultatų. Jau kurį laiką ji man padeda Kretingos sporto mokyklos treniruotėse ir savo žinias perduoda mūsų mokinėms, kurios mato puikų pavyzdį ir turi į ką lygiuotis”, – džiaugėsi treneris.

Laukia treniruočių

Šiuo metu visą šalį sukausčius karantinui, Kretingos sporto mokyklos jaunųjų rankinininkių treniruočių procesas pristabdytas ir darbas vykdomas nuotoliniu būdu. Treneris Algimantas Pranaitis nekantrauja kada vėl galės atnaujinti pilnavertį treniruočių procesą ir šiais neeiliniais visam sportui metais visoms savo rankinininkėms ir sveikina jų tėvelius su šventėmis: “Laukiu, kada vėl galėsime atnaujinti pilnavertį treniruočių procesą. Šie metai buvo neeiliniai visiems, o užbaigdamas juos norėčiau visoms savo auklėtinėms ir jų tėveliams palinkėti ramių gražiausių metų švenčių ir išlikti sveikiems, bei stipriems”.

 

Rugilė Bendikaitė

 

Kamilė Valentonytė

 

Judita Jakavičiūtė

 

Gabija Karmonaitė

 

Fausta Abrutytė

 

 

Vilgita Idzelytė
Smiltė Markauskaitė

 

 

Rugilė Kazbarytė
Roberta Piekutė
Ramunė Poškutė

Ar Kretingai reikia savo profesionalios moterų rankinio komandos?

View Results

Loading ... Loading ...

 14,416 peržiūrų (-a)

97% LikesVS
3% Dislikes
One thought on “Geriausių rankininkių iš Kretingos dešimtukas”
  1. Geriausias mano buvęs Treneris. Sveikatos,kantrybės ir ištvermės Jam.Patys geriausi prisiminimai prieš maždaug 30 metų.

Comments are closed.

TAIP PAT SKAITYKITE