Tadas Maželis savaitgalį sužaidė dvejas solidžias rungtynes. Sauliaus Čirbos nuotr.

Regionų krepošinio lygoje rungtyniaujantis „Kretingos“ krepšinio klubas praėjusį savaitgalį sužaidė visiškai skirtingas rungtynes. Penktadienį namuose mūsų miesto atstovai rungtynėse prieš „Tauragės“ ekipą pademonstravo „geležinę“ gynybą, varžovams neleidę įmesti net 50 taškų ir iškovoję pergalę rezultatu 83:40. Deja, jau kitą dieną po triukšmingos pergalės išvykos rungtynėse prieš Akmenės „Patriots-Cemento“ ekipą kretingiškiai išbarstė 18 taškų persvarą ir patyrė pralaimėjimą rezultatu 79-75.

Sužaidė įdealias rungtynes
Penktadienį nuo pat pirmųjų rungtynių prieš „Tauragės“ ekipą minučių savoje aikštėje rungtyniavę kretingiškiai laikė iniciatyvą savo rankose. Jeigu pirmajame kėlinuke varžovai iš Tauragės dar turėjo argumentų puolime ir jo metu pelnė 16 taškų, per likusius tris buvo visiškai sukaustyti mūsų komandos gynybos gniaužtuose ir pelnė atitinkamai vos 5, 10 ir 9 taškus.
Taip rungtynes baigė savo sąskaitoje turėdami vos 40 taškų, į kuriuos sėkmingai ne tik gynyboje, bet ir puolime rungtyniavę aikštės šeimininkai atsakė pelnydami daugiau negu dvigubai, net 83.
Apibendrindamas rungtynes prieš „Tauragės“ ekipą, „Kretingos” komandos vyriausiasis treneris Arimantas Mikaločius buvo labai patenkintas komandos žaidimu: „Sužaidėme, manau, puikias rungtynes. Galima sakyti – netgi idealias. Pavyko viskas – ir gynyboje, ką rodo praleisti tik 40 taškų, ir puolime, manyčiau, pasirodėme solidžiai.“
Rungtynėse prieš „Tauragę“ taškus “Kretingai” pelnė: Tadas Maželis – 17, Kornelijus Stonkus – 11, Domininkas Matutis – 10, Vytautas Šarakauskas ir Karolis Opulskis – po 9, Rokas Šimkevičius – 7, Justas Grikštas – 6, Edgaras Danys – 5, Tadas Budrys – 3, Rytis Zabita, Dovydas Diemontas, Ugnius Kvietkauskas – po 2.

Išbarstė didelę persvarą ir pralaimėjo
Pagal visiškai kitokį scenarijų „Kretingos“ komandai susiklostė rungtynės kitą dieną išvykoje prieš Akmenės „Patriots-Cemento“ ekipą. Susitikimo pradžia, rodės, kretingiškiams nieko blogo nežadėjo ir įpusėjus antrajam kėlinukui mūsiškiai turėjo solidžią 18 taškų persvarą. Tačiau tada mūsų komanda, regis, išėjo iš rikiuotės. Pralaimėjo 7 minučių atkarpą rezultatu 34-5 ir pati jau turėjo dviženklį deficitą, kurį, beje, pavyko likviduoti. Tačiau nesėkmingai sužaista paskutinė rungtynių minutė neleido pasiekti svarbios pergalės.
Kalbėdamas apie rungtynes prieš „Patriots-Cemento“ ekipą „kretingiškių“ treneris teigė, kad komanda per dvi dienas parodė du skirtingus savo veidus. Ir, nors šįkart nepavyko išvengti žaidybinės duobės, bet pasidžiaugė žaidėjų charakteriu ir gebėjimu atsitiesti: „Gaila, kad nepavyko iškovoti pergalės, bet esame patys dėlto kalti. Pralaimėti 7 minučių atkarpą 30 taškų skirtumų yra neatleistina. Jeigu penktadienį parodėme solidžią ginybą ir puolimą, šeštadienį atvirkščiai, daug kas nepavyko gynyboje. Todėl iškilo problemų ir puolant. Džiugina tik tai, kad vyrai parodė charakterį ir nepalūžo po tokios prastos atkarpos ir kovėmės dėl pergalės iki paskutinių dvikovos minučių.”
Rungtynėse prieš „Tauragę“ taškus „Kretingai” pelnė: Tadas Maželis – 17, Domininkas Matutis ir Justas Grikštas – po 14, Rytis Zabita – 12, Rokas Šimkevičius – 10, Tadas Budrys – 4, Karolis Opulskis ir Edgaras Danys – po 2. Kornelijus Stonkus taškų nepelnė.

Savaitgalį – dvikova su lentelės „kaimynais“
„Kretingos“ krepšinio klubo savaitgalį laukia dar dvejos Regionių krepšinio lygos rungtynės. Penktadienį mūsų miesto komanda savo aikštėje priims turnyrinės lentelės kaimynus „Raseinius“. Pastarieji turnyrinėje lentelėje užimą antrąją vietą ir yra iškovoję viena pergale daugiau už kretingiškiai, bet ir sužaidę dvejomis rungtynėmis daugiau.
Šeštadienį „Kretingos“ lauks išvyka į Kauną ir rungtynes prieš Kauno “Omegą”, kurie yra geri žaidėjai, bet dėl COVID-19 viruso sužaidę mažiau rungtynių.
„Kretingos“ komandos trenerio Arimanto Mikaločiaus teigimu šį savaitgalį jo ekipos lauks dvi labai stiprios aukščiausius tikslus keliančios ekipos.
„Tiek „Raseinių“, tiek ir „Omegos“ komandos tikrai pajėgios ir turi patyrusių žaidėjų, tad laukia įtemptos, sunkios ir daug jėgų pareikalausiančios rungtynės, kuriose, manau, daug reikš nusiteikimas. Manau, rungtynių nugalėtoją lems smulkios detalės“, – laukiančias dvikovas apibendrino A. Mikaločius.
Abejos rungtynes vyks be žiūrovų. Jas tiesiogiai bus galima stebėti “BC Kretinga” Youtube paskyroje.

 66,788 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes