Rokas Šimkevičius abiejose rungtynėse pelnė po 14 taškų. Sauliaus Čirbos nuotr.

„Kretingos“ krepšinio klubas, rungtyniaujantis Regionų krepšinio lygoje, pasiekė dvi pergales ir šį savaitgalį turės galimybę užsitikrinti mažiausiai antrą vietą reguliariajame sezone. Praėjusį Penktadienį „kretingiškiai“ išvykos rungtynėse Tauragėje, antrą kartą šiame sezone, nugalėjo vietos „Tauragės“ ekipą rezultatu 87-81. Kitą dieną mūsų miesto komanda grįžo į savo namų aikštę ir pratęsė pergalių seriją 29 taškų persvara, rezultatu 95-66 sutriuškindami svečius iš Kėdainių, „SC-Ateities“ ekipą.

Laimėjo sunkiau negu savo aikštėje
Nuo pat pirmųjų rungtynių prieš „Tauragės“ ekipą nedidelę minučių persvarą turėjo svečiuose rungtyniavę „kretingiškiai“. Visgi tokios lengvos pergalės kaip pirmosiose tarpusavio rungtynėse kurias „Kretingos „ ekipa laimėjo, net 43 taškų skirtumu „tauragiškiai“ atiduoti nebuvo linkę ir pasibaigus pirmai rungtynių pusei, nuo mūsų miesto ekipos atsiliko vos 5 taškais 38-43. Trečiajame kėlinyje „Kretinga“ savo pranašumą padidino dar 2 taškais, o lemiamame ketvirtyje savo susikurtą persvarą išlaikė ir šventė pergalę rezultatu 87-81.
Apibendrindamas rungtynes prieš “Tauragės“ ekipą, “Kretingos” komandos vyriausiasis treneris Arimantas Mikaločius teigė, kad daugiau mažiau pavyko kontroliuoti įvykius aikštėje, o svarbiausią tikslą iškovoti pergalę pavyko įgyvendinti.
“Rungtynes, gal iš mūsų pusės ir nebuvo pačios „kokybiškiausios“, bet daugiau mažiau pavyko kontroliuoti žaidimo ritmą. Reguliariam sezonui artėjant į pabaigą kiekviena pergalė labai svarbi, manau jį pasiekėme,“– apie rungtynes kalbėjo treneris.
Rungtynėse prieš „Tauragę“ taškus ir “Kretingai” pelnė: Domininkas Matutis – 18, Vytautas Šarakauskas ir Rytis Zabita – po 17, Rokas Šimkevičius – 14, Tadas Maželis – 5, Edgaras Danys ir Justas Grikštas – po 4, Karolis Opulskis ir Kornelijus Stonkus – po 3, Tadas Budrys – 2.

Namuose – „eilinė“ užtikrinta pergalė
Kitą dieną rungtynes namuose „kretingiškiai“ pradėjo labai pakiliai ir jau per pirmąsias 10 rungtynių minučių varžovams iš Kėdainių – „SC-Ateities“ – ekipai parodė „uraganinį“ puolimą. Sumetė net 33 taškus, taip įgydami dviženklę persvarą.
Varžovų iš Kėdainių toks „šiltas“ priėmimas nepaveikė ir jie tris kėlinukus „tampė nervus“ vieniems iš lygos lyderių. Vis dėlto ketvirtajame ir lemiamame kėlinuke „Kretinga“ parodė tiesiog „geležinę“ gynybą, gerą bei tikslų puolimą ir, paskutinį ketvirtį limėję rezultatu 26-6, iškovojo užtikrintą pergalę rezultatu 95-66.
Savo mintimis apie rungtynes su „Švyturiu” pasidalino 10 taškų į „kėdainiečių“ krepšį įmetęs „Kretingos“ ekipos krašto puolėjas Karolis Opulskis.
„Turime tikslą reguliarujį sezoną užbaigti pirmoje turnyrinės lentelės vietoje, kuri mums suteiktų namų aikštės pranašumą atkrintamosiose rungtynėse, tad šios rungtynės mums buvo tikrai svarbios. O pagrindinė pergalės priežastis, mano nuomone, buvo mūsų „fiziškumas“ ir laimėta kova dėl atšokusių kamuolių,“- teigė Karolis.
“Kretingos” komandai taškus pelnė: Justas Grikštas 17, Rokas Šimkevičius 14, Vytautas Šarakauskas 13, Rokas Šimkevičius 10, Tadas Budrys, Karolis Opulskis ir Rytis Zabita po 10, Domininkas Matutis 9, Tadas Maželis 6, Edgaras Danys 4, Kornelijus Stonkus 2, Dovydas Diemontas ir Ugnius Kvietkauskas taškų nepelnė.

Savaitgalį – galimybė užsitikrinti 2 vietą
„Kretingos“ krepšinio klubas šį savaitgalį turės puikią progą užsitikrinti mažiausiai antrąją vietą reguliariojo sezono galutinėje lentelėje ir priartėti prie lygos lyderių Vilniaus „Rivilės“ ekipos.
Penktadienį 19 valandą mūsų miesto ekipa rungtyniaus Raseiniuose prieš vietos „Raseinių“ ekipą, kurią savo aikštėje įveikė rezultatu 89-66. Pergalės atveju „Kretingos“ komanda užsitikrintų mažiausiai antrąją vietą Regionų lygos galutinėje reguliaraus sezono komandų rikiuotėje.
Praėjus vos mažiau negu 20 valandų nuo rungtynių Raseiniuose mūsų miesto krepšinio komandos šeštadienį 13 valandą Kėdainiuose lauks vos prieš savaitę 29 taškų skirtumu įveikti ir noro pasiekti revanšą kupini vietos „SC-Ateities“ krepšininkai.
Nors pirmąsias tarpusavio rungtynes prieš abejus šio savaitgalio varžovus „kretingiškiai“ laimėjo užtikrintai, komandos treneris Arimantas Mikaločius mano, kad tarpusavio rezultatas tikrai neatspindi tikro komandų pajėgumo: „Abi komandos tikrai pajėgios ir žaisdamos savo aikštėje pasižymi puikiu taiklumu. Varžovai „Raseinių“ ekipa tikrai puikiai sukomplektuota ir yra mūsų tiesioginis oponentas dėl 2 vietos turnyrinėje lentelėje. Rungtynės su jais išvykoje visada būna sunkios ir įtemptos,“ – laukiančias dvikovas pristatė Mikaločius.
Abejos rungtynės vyks be žiūrovų. Jas tiesiogiai bus galima stebėti BC „Kretinga“ youtube paskyroje.

 32,329 peržiūrų (-a)

75% LikesVS
25% Dislikes