Kretingos pranciškonų gimnazija – viena iš trijų mokykla Kretingoje, kurios kelių klasių moksleivių tėveliai išreiškė pageidavimą dėl mišraus ugdymo. “Švyturio” archyvo nuotr.

Nors Švietimo, sporto ir mokslo ministerija prieš kelias dienas paskelbė, kad Kretingos rajono pradinukai, kaip ir dar kitų 25 savivaldybių iš 60-ies, nuo pirmadienio sugrįžta į mokyklas mokytis nebe nuotoliniu, bet mišriu būdu, iš tiesų tai netiesa. Dar nežinia, kada į mokyklų suolus sugrįš Kretingos vaikai.

Dar daug neišspręstų problemų
Taip “Švyturiui” tvirtino Kretingos rajono Švietimo skyriaus vedėja Asta Burbienė. Kretingos rajono savivaldybė tiesiog pateko į sąrašą savivaldybių, kuriose bent viena mokykla išreiškė pageidavimą suteikti pradinukams galimybę mokytis ir kontaktiniu būdu.
“Dar yra daug klausimų bei problemų, kurias turi išspręsti aukštesnės institucijos. Iš jų laukiame atsakymų ir nurodymų, o suderinti visus pakeitimus tarp skirtingų institucijų užtrunka. Sveikatos apsaugos ministerija turi patvirtinti atnaujintą operacijos vadovo sprendimą dėl COVID-19 tyrimo kaupinių metodu (kai ėminiai laboratorijoje tiriami po penkis iškart, kas taupo laiką ir sumažina kaštus), kuris ir būtų tuo kelrodžiu pradinukams grįžti į mokyklas. Mes, be abejo, tikimės, kad tas sergamumas tikrai mažėja ir jau balandžio 1-ą visi galėsime grįžti į ugdymo įstaigas,“ – “Švyturiui” sakė A. Burbienė.

Labiausiai atgrasė privalomas testavimas
Praėjusią savaitę savivaldybės buvo pakviestos jungtis prie saugaus grįžimo į kontaktinį ugdymą modelio. Moksleivių tėvams buvo išsiųstos apklausos, prašant nurodyti, kas pageidauja sugrąžinti savo vaikus į mokyklas. Išreiškiant tokį pageidavimą kaip būtina sąlyga pareikalauta sutikimo kas savaitę atlikti testus nuo koronaviruso ne tik mokiniui, bet ir visai jo šeimai.
Susumavus tėvų atsakymus norą tęsti mišrų ugdymą išreiškė 26 savivaldybės ir 59 mokyklos. Tikimasi, kad dauguma šių mokyklų mokinių sugrįš į mokyklų suolus, jeigu jų koronaviruso testai bus neigiami.
Norą susigrąžinti mokinius į mokyklos suolus Kretingoje norą išreiškė Simono Daukanto progimnazijos dvi klasės (viena – pirmokų ir viena – ketvirtokų), Marijono Daujoto progimnazijos viena pirmokų ir dvi ketvirtokų klasės, taip pat – Pranciškonų gimnazijos po vieną pirmokų ir antrokų klasę. To nepageidauja nė viena rajono ugdymo įstaiga.
Kaip “Švyturiui” aiškino A. Burbienė, norą mokinius priimti mokyklose išreiškė ne visos įstaigų klasės, nes ne visi mokinių tėvai sutinka, kad jie ir jų vaikai būtų nuolatos tiriami dėl kovido.
“Tad mokiniai, nesutinkantys tirtis, ir toliau mokysis nuotoliniu būdu, o į klases sugrįš tik norintys mokytis kontaktiniu būdu”, – aiškino A. Burbienė.
Duris atveria ir kaimynės Šventosios mokykla
Pradinių klasių mišrus ugdymas pasirinktose mokyklose galimas tik savivaldybėse, kurios pačios pareiškė norą išbandyti kontaktinį pradinių klasių mokinių ugdymą, tai yra – Kretingos, Klaipėdos rajonų, Šventosios (Palangos savivaldybė), Klaipėdos miestų, Mažeikių, Plungės, Akmenės, Biržų, Pakruojo, Panevėžio, Radviliškio, Raseinių, Šakių, Širvintų, Švenčionių, Vilkaviškio, Šalčininkų, Vilniaus rajonų, Alytaus, Birštono, Kauno, Kazlų Rūdos, Marijampolės, Rietavo, Šiaulių ir Vilniaus.
Iš Palangos savivaldybės pradinukams atverti mokyklos duris sutiko tik Šventosios pagrindinė mokykla. Iš pačioje Palangoje veikiančių ugdymo įstaigų neatsirado nė vienos, kurios daugumos moksleivių tėveliai būtų išreiškę tokį pageidavimą.

Pilotinėje sostinės mokykloje – nė vieno užsikrėtimo
Vyriausybės ir Vilniaus savivaldybės sprendimu, kontaktinis pradinukų ugdymas Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijoje buvo atnaujintas vasario pabaigoje. Per dvi savaites šioje įstaigoje neužfiksuota nė vieno koronaviruso infekcijos atvejo.
Mokyklose, kuriose pradinukai mokysis mišriu būdu, periodiškai turėtų būti atliekami darbuotojų ir mokinių namų ūkių bandomieji profilaktiniai tyrimai COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijai) diagnozuoti.
Tiriant šiuo metodu į vieną kaupinį, paprastai – mėgintuvėlį, surenkama daugiausia iki 5 žmonių ėminių. Ėminiai šiuo atveju imami ne iš nosiaryklės, o iš nosies gleivinės, taigi tyrimas yra neskausmingas, mažiau nemalonus nei įprastas PRG testas. Jei kaupinio atsakymas teigiamas, yra susisiekiama su tais asmenimis, kurių ėminiai buvo kaupinyje, ir jie pakartotinai tiriami jau PRG testu.
Mokyklose mokantis kontaktiniu būdu taip pat privaloma laikytis operacijų vadovo nustatytų asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitų būtinų visuomenės sveikatos saugos, higienos sąlygų.

 89,719 peržiūrų (-a)

39% LikesVS
61% Dislikes