Shutterctock nuotr.

Kretingos rajono pradinukai, kaip ir dar kitų 25 savivaldybių iš 60-ies, nuo pirmadienio sugrįžta į mokyklas – mokysis nebe nuotoliniu, bet mišriu būdu.

Pradinių klasių mišrus ugdymas pasirinktose mokyklose galimas tik savivaldybėse, kurios pačios pareiškė norą išbandyti kontaktinį pradinių klasių mokinių ugdymą, tai yra – Kretingos, Klaipėdos rajonų, Šventosios (Palangos savivaldybė), Klaipėdos miestų, Mažeikių, Plungės, Akmenės, Biržų, Pakruojo, Panevėžio, Radviliškio, Raseinių, Šakių, Širvintų, Švenčionių, Vilkaviškio, Šalčininkų, Vilniaus rajonų, Alytaus, Birštono, Kauno,  Kazlų Rūdos, Marijampolės, Rietavo, Šiaulių ir Vilniaus.

Nors Palangos savivaldybė ministerijos sąraše patenka tarp pageidaujančių išbandyti pradinukų mokymąsi mokyklose, su tuo nesutiko kurorto tėveliai, kaip atskleidė apklausos duomenys. Šią informaciją ką tik “Švyturiui” patikslino Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

“Pradinukai į mokyklą sugrįš tik Šventojosios pagrindinę mokyklą, nes ten tėvai to pageidavo”, – paaiškino Š. Vaitkus.

 Praėjusią savaitę savivaldybės buvo pakviestos jungtis prie saugaus grįžimo į kontaktinį ugdymą modelio.  Moksleivių tėvams buvo išsiųstos apklausos, prašant nurodyti, kas pageidauja sugrąžinti savo vaikus į mokyklas. Išreiškiant tokį pageidavimą kaip būtina sąlyga pareikalauta sutikimo kas savaitę atlikti testus nuo koronaviruso ne tik mokiniui, bet visai šeimai.

Susumavus tėvų atsakymus norą tęsti mišrų ugdymą išreiškė 26 savivaldybės ir 59 mokyklos. Tikimasi, kad dauguma šių mokyklų mokinių sugrįš į mokyklų suolus, jeigu jų koronaviruso testai bus neigiami.

Vyriausybės ir Vilniaus savivaldybės sprendimu, kontaktinis pradinukų ugdymas Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijoje buvo atnaujintas vasario pabaigoje. Per dvi savaites šioje įstaigoje neužfiksuota nė vieno koronaviruso infekcijos atvejo.

 Mokyklose, kuriose pradinukai mokysis mišriu būdu, periodiškai turėtų būti atliekami darbuotojų ir mokinių namų ūkių bandomieji profilaktiniai tyrimai COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijai) diagnozuoti.

 Tiriant šiuo metodu į vieną kaupinį, paprastai – mėgintuvėlį, surenkama daugiausia iki 5 žmonių ėminių. Ėminiai šiuo atveju imami ne iš nosiaryklės, o iš nosies gleivinės, taigi tyrimas yra neskausmingas, mažiau nemalonus nei įprastas PRG testas. Jei kaupinio atsakymas teigiamas, yra susisiekiama su tais asmenimis, kurių ėminiai buvo kaupinyje, ir jie pakartotinai tiriami jau PRG testu.

Mokyklose mokantis kontaktiniu būdu taip pat privaloma laikytis operacijų vadovo nustatytų asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitų būtinų visuomenės sveikatos saugos, higienos sąlygų.

 

 121,059 peržiūrų (-a)

32% LikesVS
68% Dislikes
One thought on “Kretingos rajono ir Šventosios pradinukai nuo pirmadienio grįžta į mokyklas”
  1. Sventosios mokykloje 40 procentu tevu buvo pries gryzima i mokykla reguliariai testuojantis …

Comments are closed.

TAIP PAT SKAITYKITE