Nuo kovo 1 d. išplėstinės praktikos vaistininkai gali teikti vakcinacijos nuo sezoninio gripo ir erkinio encefalito paslaugas. Skiepyti gyventojus gali vaistinės, įgijusios atitinkamą asmens sveikatos priežiūros įstaigos licenciją.

Šiuo metu asmens sveikatos priežiūros įstaigos licenciją yra įgijusios 10 vaistinių, esančios Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Klaipėdoje, Šiauliuose.

Skiepijimo nuo sezoninio gripo ir erkinio encefalito paslauga asmens sveikatos priežiūros įstaigos licenciją turinčiose vaistinėse bus tokia pat saugi kaip ir vakcinuojantis kitose gydymo įstaigose, mat visur galioja tie patys paslaugų kokybės bei saugumo reikalavimai. Išplėstinės praktikos vaistininkas lygiai taip pat turi įvertinti gyventojo sveikatos būklę ir įsitikinti, kad ji leidžia atlikti vakcinaciją. Tik įvertinęs visas aplinkybes vaistininkas priims sprendimą – skirti vakciną ar nukreipti gydytojo konsultacijai.

Registrų centras šiuo metu atlieka reikiamus patobulinimus, kad būtų užtikrintas skiepijimo įrašų pildymas Elektroninėje sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinėje sistemoje (ESPBI IS). Tikimasi, kad patobulinimai bus baigti įdiegti šių metų balandžio mėnesį.

Laikinai, kol diegiami reikiami funkcionalumai, išplėstinės praktikos vaistininkai skiepydami gyventojus gali pildyti atitinkamus iš asmens sveikatos priežiūros įstaigų gautus popierinius dokumentus arba vakcinacijos įrašus tvarkyti savo vidinėje informacinėje sistemoje. Kai bus įdiegti minėti funkcionalumai, vakcinacijos duomenys bus suvesti ar per integracines sąsajas pateikti į ESPBI IS.

 

 16,804 peržiūrų (-a)

50% LikesVS
50% Dislikes