Kadaise apie plaukų plovimą reikėjo labai mažai galvoti. Rinkoje buvo tik keli šampūnai ir vienintelis tikras skirtumas tarp jų buvo pavadinimas ant buteliuko. Tačiau dabar taip nebėra. Šampūnų pakuotės gali užimti visą maisto prekių parduotuvės salę, o vartotojai susiduria su svaiginančia pasirinkimo įvairove. Toliau pateikiame pagrindinių šampūnų tipų ir kam jie geriausiai tinka.

Valomieji šampūnai 

Valomieji šampūnai labiausiai primena praeities šampūnus. Jie iš esmės yra skystas muilas, skirtas darbui atlikti. Jie valo plaukus – tuo viskas ir baigiasi. Tokie šampūnai yra palyginti pigūs, nes neturi visų kitų rūšių šampūnams būdingų savybių.

Šie šampūnai puikiai tinka žmonėms, kurių plaukai normalūs arba riebūs, kurie dažnai plauna plaukus ir retai juos formuoja, pavyzdžiui, vyrams.

Aromaterapiniai šampūnai

Aromaterapiniai šampūnai yra gaivinantis būdas plauti plaukus. Beveik kiekvienas rinkoje esantis šampūnas yra aromatizuotas, tačiau aromaterapiniai šampūnai žengia dar vieną žingsnį į priekį ir paverčia plaukų plovimą atpalaiduojančia patirtimi.

Šie šampūnai ne tik pašalina nešvarumus ir purvą, bet ir siūlo kvapus, kurie gali pakeisti jūsų nuotaiką – nuo švarių kvapų, suteikiančių žvalumo, iki švelnesnių aromatų, suteikiančių ramybės.

Kondicionuojamieji šampūnai

Kondicionuojamieji šampūnai skirti sausiems plaukams, kurie yra vis dažniau pasitaikanti problema, atsiradus karštoms plaukų formavimo priemonėms ir cheminiam plaukų apdorojimui. Daugelio žmonių plaukai kenčia nuo per didelio stilizavimo, dažymo bei tiesinimo. Šiuose šampūnuose yra drėkinamųjų ingredientų, padedančių atkurti plaukų drėkinimą.

Šampūnai “du viename”

Šampūnai “du viename” yra puikios daugiafunkcinės priemonės. Tinka žmonėms, kurie nenori vargintis, kai ant plaukų reikia tepti šampūną, jį išplauti, tepti kondicionierių ir dar kartą išplauti. Šiame gaminyje yra abiejų priemonių iš karto, todėl jis padeda greičiau išeiti iš dušo ir sunaudoti mažiau vandens.

Šie šampūnai populiarūs tarp keliautojų ir mažai priežiūros reikalaujančių žmonių. Be to, jie nesunkiai įkandami biudžetui.

Spalvą suteikiantys šampūnai

Spalvą suteikiančių šampūnų sudėtyje yra įprastų šampūno sudedamųjų dalių, bet taip pat – nedidelis kiekis tonuotų plaukų dažų. Šių šampūnų galima įsigyti bet kokios norimos spalvos, o po kiekvieno plovimo plaukuose lieka tik nedidelis kiekis spalvos. Spalva nėra ryški ir ilgai neišsilaiko, tačiau puikiai tinka, jei norite subtilios spalvos užuominos, pavyzdžiui, brunetėms, kurios norėtų lengvo raudono plaukų atspalvio.

Sausas šampūnas

Sausas šampūnas yra unikalus produktas, nes norint jį naudoti, nereikia drėkinti plaukų. Skirtingai nuo minėtų šampūnų, kurie visi yra skysti, šis šampūnas iš tikrųjų yra milteliai, kuriuos sukrečiate į plaukus ir iššukuojate. Iš tikrųjų nešvarumai iš plaukų neišsiplauna, tačiau plaukai kvepia gaiviai ir atrodo daug mažiau riebaluoti.

Ką pasirinkti?

Kaip žinoti, kokį šampūną rinktis, jei yra šimtas prekių ženklų, kurie visi stengiasi atkreipti milijono vartotojų dėmesį? Paprasta. Paklausykite vienintelio išminties pranašo, kuris geriausiai žino, kas yra gerai ar blogai jų sveikatai, – savo plaukų.

Nors plaukai techniškai yra negyvų odos ląstelių sankaupa, jos pasižymi skirtingomis savybėmis.

Skaitykite toliau, kad sužinotumėte, kaip išsirinkti geriausią iš šiandieninėje rinkoje siūlomų šampūnų ir, dar svarbiau, kaip išvengti šampūnų, kurie iš tikrųjų gali pakenkti jūsų plaukams arba priversti juos slinkti.

Pirmiausia pažinkite savo plaukus

Geriausia su jais susipažinti artimiau. Plaukai ne veltui tiesiogine prasme vadinami žmogaus karūnos puošmena. Jie yra viršugalvyje ir pirmas dalykas, prie kurio paprastai prisiliečiama iš pat ryto. Ar šiandien nelietėte plaukų? Eikite ir padarykite tai dabar. Ar jie ploni? Ar jie riebūs? Ar sausi? Tankūs? Šiurkštūs?

Chemiškai apdorotiems plaukams paprastai reikia šampūno, kuris yra specialiai pagamintas reguliariai stilizuotiems ir (arba) chemiškai apdorotiems plaukams.

Jei Jūsų plaukai dažyti (raudoni, žilstelėję), jums reikės nešiurkštus šampūnos, kuris nepanaikintų natūralių spalvų.

Yra šampūnų, skirtų riebiems, ploniems, šiurkštiems ir pleiskanoti linkusiems plaukams. Vadovaukitės tuo, kokie iš tikrųjų yra Jūsų plaukai – nuo to ir pradėkite ieškoti jiems tinkančio šampūno.

Būkite sąmoningi – saugokitės

Atkreipkite dėmesį į šampūno sudedamųjų dalių sąrašą, esantį ant šampūno buteliuko nugarėlės! Maisto ir vaistų tarnyba patikrino elementus, kuriuos gamintojai deda į savo šampūnus, tačiau patikrinkite ir patys. Pasikliaukite ir asmenine savo išmintimi.

Venkite šampūnų, kurių sudėtyje yra vaškinių medžiagų. Jos labiau kenkia plaukams nei juos puoselėja. Daugumos laisvai parduodamų šampūnų sudėtyje yra vaško, todėl atkreipkite dėmesį į tai, ką perkate. Profesionaliuose šampūnuose, nors ir šiek tiek brangesniuose nei įprastuose, paprastai vaško nėra.

Šampūnai su amoniu paprastai yra per  šiurkštūs plaukams. Natrio laurito sulfatas yra švelnus plaukams – tai geras radinys.

 Jausti reiškia tikėti

Netikėkite gamintojų teiginiais, kad reikia naudoti visą jų produktų liniją, norint turėti idealius plaukus!

Visi šampūnai plaukus valo panašiai kaip visi muilai valo veidą ir kaip visi drėkinamieji kremai drėkina odą. Jūsų plaukams nėra jokio skirtumo, jei tam tikro prekės ženklo šampūnas naudojamas dažniau nei kitas. Išplovus plaukus visi šampūnai palieka šiek tiek likučių ant plaukų. Dėl to plaukų kutikulė išlieka lygi ir švari. Nėra labai svarbu, ar maišysime ir derinsime kito prekės ženklo plaukų produktą su kitu. Jei jaučiame plaukų švarą, greičiausiai jie tokie ir yra.

Daug putų nereiškia, kad šampūnas yra geriausias

Plaunant plaukus susiformuoja putos, nes paviršiaus molekulės traukia aplink esantį orą. Daug putų reiškia daug mažų burbuliukų. Tai nebūtinai reiškia, kad šampūno valomosios savybės yra geros, priešingai nei mus privertė manyti šimtai šampūnų reklamų. Tai tik reiškia, kad ant plaukų buvo panaudota per daug šampūno. Putos ar ne, bet geriausias būdas sužinoti, kaip gerai šampūnas veikia, yra tai, kaip plaukai atrodo po to, kai jie buvo išplauti ir išskalauti šampūnu. Ar plaukai sklaidosi? Ar jie atrodo gležni? Ar sausi? Galvos odą niežti? Spręskite patys.

REKLAMA

 69,656 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes