"Skrajojantis olandas". Olesios Kasabovos nuotr.

Ketvirtadienį publika audringais plojimais pasitiko pirmąjį Tarptautinį Klaipėdos festivalį. Rodant Richardo Wagnerio operos „Skrajojantis olandas“ scenas, kuriose siaučia audra, prie scenografijos prisidėjo ir gamta, atsiuntusi tikrą lietų. 

“Skrajojantis olandas”. Olesios Kasabovos nuotr.

Liepos 29-ąją publika tapo istorinio įvykio liudytojais: Klaipėdos senajame elinge, kur prieš šimtmetį gimdavo to meto pažangiausių technologijų laivai ar naujam gyvenimui prisikeldavo jūros bangų nuvargintieji, užgimė naujas Tarptautinis Klaipėdos festivalis. Išskirtinį, tą vakarą susirinkusios, publikos vaidmenį pabrėžė ir Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas: „Jūs lyg festivalio signatarai. Kai pernai žiūrėjau operą „Skrajojantis olandas“ abejojau, ar įmanoma sukurti kažką dar geriau, o šiemet operai pritaikyta net gamtos scenografija. Ir nereikia stebėtis, kad vasarą vilniečiai vyksta į Klaipėdą išgirsti operos: taip yra, taip ir bus.“

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro siekiai – ne kuklesni nei laivų statytojų. Klaipėdoje kasmet bus telkiami įvairių šalių menininkai ir uostamiesčio talentai publikai pristatysiantys vis ambicingesnius projektus bei skleisiantys žinią apie miestą, šalį ir jos kūrėjus.

„Norime, kad festivalis reprezentuotų ne vien uostamiestį ar pajūrio regioną, bet ilgainiui taptų Lietuvos kultūros vartais, plačiai atvertais įvairių sričių scenos menų profesionalams ir žiūrovams iš Europos bei tolimesnių pasaulio kraštų“,- sakė Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovė Laima Vilimienė.

Jei į vandenį nuleidžiant laivą sudaužomas šampano butelis, tai pasitinkant naują festivalį, gimstantį ant jūros kranto, tereikia griausmingų plojimų ir jūs visi tampate jo krikštatėviais ir krikštamotėmis. Tai ne tik įpareigoja lankytis kasmet, bet ir suteikia malonių jausmų!

Net ir lietaus pašventinta publika susikaupusi klausė tą vakarą rodytos R.Wagnerio operos „Skrajojantis olandas“. Vienas iš publikos atsiliepimų: „Tai ką šiandien mačiau – aukščiausio lygio pasirodymas! Net neįsivaizduoju, kiek techninio personalo ir organizatorių dirbo prie šio projekto, bet jūs esate jėga! Jau nekalbu apie solistus, dekoracijas, kostiumus, apšvietimą ir visą atmosferą. Mačiau geriausią pastarųjų penkių metų pasirodymą. Norėjosi verkti, džiaugtis ir spurdėti iš jaudulio, kad tik viskas įvyktų taip, kaip įvyko šiandien. Esu labai maloniame šoke ir labai jumis visais didžiuojuosi bei didžiuojuosi Klaipėda. Nuostabu, kiek talentingų žmonių turime. Noriu jums padėkoti, jūs esat verti visų plojimų skrajojančių vėjyje. Jūs esate mano rekomendacija visiems norintiems patirti nepatirtus jausmus.“

KVMT inf.

 46,473 peržiūrų (-a)

50% LikesVS
50% Dislikes