Rytis Zabita varžovams pridarė daug problemų. NKL nuotr.

„Kretingos“ krepšinio klubas, rungtyniaujantis Nacionalinėje krepšinio lygoje, sužaidė dar dvejas rungtynes. Mūsų miesto krepšininkai, visas rungtynes žaidžiantys išvykose, Marijampolėje rezultatu 63-89 nusileido vietos „Sūduvos-Mantingos“ ekipai. Šį ketvirtadienį kretingiškiai atsitiesė po dviejų pralaimėjimų ir Mažeikiuose rezultatu 77-73 įveikė vietos „Erelių“ komandą.

Šansų praktiškai nebuvo
Rungtynės Marijampolės sporto centro salėje klostėsi apylygiai ir, sužaidus pirmajį kėlinį, rezultatu 24-20 pirmavo Marijampolės ekipa.
Antrajame kėlinyje „Sūduvos-Mantingos“ ekipa jau įjungė „aukštesnę pavarą“ ir dešimties minučių atkarpą laimėjo 8 taškų persvara bei prasidedant ilgajai petraukai pirmavo 48-36.
Po ilgosios pertraukos marijampoliečiai ir toliau diktavo savo sąlygas aikštėje. Per likusius du ketvirčius dar labiau išaugino savo pranašumą ir laimėjo rungtynes 89-63.
„Kretingos“ ekipoje rezultatyvumu išsiskyrė po 15 taškų surinkęs Eimantas Žilius, 13 taškų pridėjo Haroldas Saprykinas, 11 taškų pelnė Rokas Šimkevičius.
„Sūduvos-Mantingos“ ekipoje puikiu žaidimu išsiskyrė 19 taškų surinkęs Šarūnas Beniušis, 15 taškų į savo sąskaitą įsirašė Ignas Labutis, 13 taškų pelnė ir 12 kamuolių atkovojo bei dvigubą dublį surinko Žygimantas Šimonis.

Dramatiška pergalė
Ketvirtadienio rungtynėse „Kretingos“ krepšinio klubo sportininkai svečiavosi Mažeikiuose, kur jų laukė vieni iš lygos vidutiniokų – vietos „Erelių“ ekipa.
Pirmasis kėlinukas sėkmingiau susiklostė mažeikiškiams, kurie laimėjo pirmąsias 10 rungtynių minučių rezultatu 22-14.
Antrasis ketvirtis jau priklausė „Kretingos“ ekipai, kuri beveik išlygino rungtynių rezultatą. Komandos išėjo ilsėtis į ilgąją pertrauką esant rezultatui 38-40 „Erelių“ naudai.
Antroje rungtynių dalyje aikštėje vyko visiškai lygi kova, kuri tęsėsi iki pat rungtynių pabaigos. Vis dėlto labiau sekėsi Nacionalinės lygos debiutantams „Kretingos“ krepšininkams, kurie iškovojo antrąją sezono pergalę rezultatu 77-73.
Kretingos ekipoje galingu žaidimu išsiskyrė 20 taškų pelnęs centro puolėjas Rytis Zabita, 17 taškų pridėjo Domininkas Matutis.
„Erelių“ ekipoje rezultatyvumu pasižymėjo 18 taškų surinkęs Karolis Babušis, 14 taškų pelnė Robertas Subotkevičius.

Pergalė turėtų atnešti teigiamų emocijų
Pergale prieš Mažeikių „Erelius“, kretingiškių ekipos vyr. trenerio Arimanto Mikaločiaus teigimu, turėtų atnešti teigiamų emocijų prieš laukiančią dvikovą Palangoje.
„Tokia pergalė, mano nuomone, mums padės įgyti teigiamų emocijų prieš šeštadienio dvikovą Palangoje. Esame lygos debiutantai, tad kiekvienas laimėjimas mums yra be galo svarbus psichologiškai ir padeda įgauti daugiau pasitikėjimo savo jėgomis“, – mintimis pasidalino treneris.
Šeštadienį laukia pajūrio derbis
Šiandien Nacionalinėje krepšinio lygoje „Kretingos“ krepšinio klubo lauks bekompromisė kova prieš kaimynus, Palangos „Kuršius“. Kol kas palangiškiai per 7 rungtynes yra iškovoję 4 pergales, savo ruožtu „Kretingos“ ekipa savo sąskaitoje turi 2 pergales. Rungtynes Palangos arenoje nuo 16 valandos tiesiogiai bus galima stebėti NKL youtube paskyroje.