Paskutiniosiomis šių metų dienomis Kretingos rajono savivaldybės Žalgirio seniūnijos gyventojai pasijuto užmiršti. Didžiausia bėda – blogai valomi kaimo keliai bei gyvenviečių gatvės. Valdininkai tikina, jog nespėja suktis ir visur suspėti.
Pasak gyventojų, Kluonalių kaimo Mokyklos gatvė nevaloma, neįmanoma dviems automobiliams prasilenkti.
Storas sniego sluoksnis dengia ir kitų gyvenviečių gatves. Jokūbave galima pravažiuoti tik tommis gatvėmis, kurias nuvalo ūkininkas. Kitos gatvės lieka užmirštos.
Kaltininmai netinkama kelių ir gatvių priežiūra krenta ant Žalgirio seniūnijos seniūno Broniaus Talmonto galvos, nors jis šiuo metu ir serga. Be to, jo pavaduotojas Valdevinas navajauskas irgi kovoja su liga. Tik ne visi žalgiriškiai, matyt, tai žino.
Negalinčius dirbti Žalgirio seniūnijos vadovus dabar pavaduojanti Kartenos seniūnijos seniūnė Arūnė Putvinienė „Švyturiui“ sakė puikiai suprantanti gyventojų nusiskundimus.
„Stengiames kelius bei gyvenviečių gatves nuvalyti kaip tik įmanoma greičiau, bet visur vienu metu paprasčiausiai nespėjame. Jokūbave prieš keletą dienų buvo sugedęs gatves valančio ūkininko traktorius. Kol jis buvo remontuojamas, gatvės nebuvo valomos, tačiau tai truko labai neilgai. Kai tik gauname kokį nors pranešimą apie užpustytus kelius, tuoj pat siunčiame techniką jiems valyti. Tačiau išvažiavus į vieną seniūnijos pakraštį, nusiskundimų išgirstame iš kito. Žalgirio seniūnijos teritorija didelė, todėl paprasčiausiai nespėjame“, – tikino A.Putvinienė.
Pasak seniūnės, kelius valantys kelininkai irgi negali būti visur vienu metu. Todėl gyventojams tenka pakentėti.
Be to, anot A.Putvinienės, pavyzdžiui, Jokūbave dažnai gatvių valytojai susiduria su dar viena problema – gyventojai savo automobilius palieka gatvėse, todėl gerai nuvalyti sniegą tampa neįmanoma.
Kartenos seniūnė A.Putvinienė patikino, jog nei Kartenos seniūnijoje, nei Žalgirio seniūnijoje nesistengiama taupyti keliams valyti skirtus pinigus ir dėl to sukelti nepatogumų gyventojams.
„Tikrai netaupome. Valome tiek, kiek reikia, kiek spėjame. Reaguojame į kiekvieną skambutį. Iškart siunčiame techniką valyti kelius ar gatves“, – teigė A.Putvinienė, primindama, jog šiuo metu, kol serga Žalgirio seniūnijos vadovai, skambitni reikia jai, Kartenos seniūnijos seniūnei.

 10,113 peržiūrų (-a)

50% LikesVS
50% Dislikes