„Kretinga“ patyrė trečią pralaimėjimą iš eilės. (ReAl moments nuotrauka)

Nacionalinėje krepšinio lygoje rungtyniaujantis „Kretingos“ krepšinio klubas per nepilną savaitę patyrė tris pralaimėjimus. Mūsų miesto krepšininkai du kartus iš eilės pralaimėjo kaimynams iš Palangos – „Kuršių“ ekipai. Ketvirtadienį kretingiškiai Vilniuje patyrė dar vieną pralaimėjimą, rezultatu 79-92 nusileidę vietos „Perlo-Energijos“ komandai.

Iššvaistė persvarą ir krito po pratęsimo
Rungtynės Palangos sporto arenoje prasidėjo labai nerezultatyviai ir per pirmąjį kėlinį tiek „Kretingos“, tiek ir „Kuršių“ atstovams sunkiai sekėsi rinkti taškus. Jam pasibaigus, dviem taškais rezultatu 15-13 pirmavo kretingiškiai.
Antrajame kėlinyje aikštėje ir toliau vyko „klampus, kupinas klaidų žaidimas, kuriame šiek tiek sėkmingiau sekėsi kretingiškiams, kurie prieš ilgąją petrauką sugebėjo susikurti aštuonių taškų persvarą ir laimėti pirmąją rungtynių pusę rezultatu 33-25.
Trečiasis ketvirtis abiems komandoms buvo pats kokybiškiausias puolime. Visgi ir ši 10 minučių atkarpa šiek tiek sėkmingiau susiklostė mūsų miesto ekipai, laimėjusiai ketvirtį dviejų taškų persvarą ir į lemiamą ketvirtį išsinešusi dviženklę persvarą 55-45.
Paskutiniame kėlinyje arenos šeimininkai „Kuršių“ krepšininkai pakilo į lemiamą šturmą ir ne tik panaikino turėtą dešimties taškų deficitą, bet ir patys vienu metu turėjo keturių taškų persvarą. Visgi rungtynių pabaigoje kretingiškiai rezultatą išlygino ir pagrindinis rungtynių laikas baigėsi esant lygiam rezultatui 64-64, tad abi komandos buvo priverstos nugalėtojo klausimą išspręsti pratęsime.
Papildomos penkios rungtynių minutės geriau prasidėjo kretingiškiams, kurie susikrovė 4 taškų persvarą, bet ją netrukus išlygino arenos šeimininkai „Kuršių“ krepšininkai, o likus žaisti 24 sekundes ir išsiveržė į priekį dviem taškais. Paskutinę ataką ir šansą laimėti rungtynes turėję kretingiškiai juo nepasinaudojo ir buvo priversti pripažinti kaimynų iš Palangos persvarą rezultatu 74-72.
„Kretingos“ ekipoje rezultatyviausiai rungtyniauvo 21 tašką surinkęs Ignas Daukšys, 13 taškų pelnė komandos kapitonas Domininkas Matutis, 11 pridėjo Rytis Zabita.
„Kuršių“ komandoje po krepšiu tiesiog dominavo centro puolėjas Laurynas Mikalauskas, sugriebęs 17 kamuolių ir pelnęs 12 taškų. Jam neblogai talkino 15 taškų surinkęs Derekas Hanesas.

Antroje dvikovoje daug šansų neturėjo
Po dviejų dienų toje pačioje Palangos arenoje vykusioje tų pačių komandų dvikovoje situacija klostėsi pagal visiškai kitokį scenarijų.
Nuo pat pirmosios rungtynių minutės savo sąlygas diktuoti pradėjo „Kuršių“ krepšininkai, kurie sėkmingai atakuodami krepšį po 10 minučių pirmavo rezultatu 26-17.
Antrajame ketvirtyje palangiškiai ir toliau laikė rungtynių kontrolę savo rankose ir šį kartą ne tik rado būdų pralaužti mūsų miesto ekipos ginybą, bet patys sėkmingai stabdė kretingiškių puolimą ir į ilgąją pertrauką išsinešė persvarą 47-32.
Trečiasis ketvirtis buvo tikras klaidų ir netaiklių metimų kėlinys. Abiems ekipoms trūko kokybės puolime ir aikštėje vyravo tikras chaosas, kuriame kretingiškiai praktiškai nelaimėjo nieko ir savo deficitą sumažino vos dviemis taškais, prieš paskutinę 10 minučių atkarpą atsilikinėjo 46-59.
Lemiamas ketvirtis vyko visiškai lygiai, „Kuršių“ ekipa laikė saugų dviženklį pranašumą ir kretigiškiams iki pat rungtynių pabaigos neleido net pagalvoti apie kažkokį bandymą priartėti. Galutinis rezultatas 77-63 skelbė „Kuršių“ pergalę.
Naudingiausiai „Kretingos“ ekipoje rungtyniavo 12 taškų pelnęs ir 10 kamuolių po krepšiu atkovojęs centro puolėjas Rytis Zabita, 15 taškų surinko Ignas Daukšys.
„Kuršius“ į pergalę vedė 18 taškų surinkęs Derekas Hanesas ir 14 taškų pelnęs Ernestas Jaškus.

Vilniuje nusileista ir „Perlui-Energijai“
Ketvirtadienį mūsų miesto krepšininkai jau trečią kartą šiame sezone tikrinosi jėgas Vilniuje prieš lentelės kaimynę vietos „Perlo-Energijos“ ekipą.
Rungtynes labai užtikrintai pradėjo „Perlo-Energijos“ ekipa, kuri energiningu ir greitu žaidimu puikiai pateisino savo pavadinimą ir laimėjo pirmąjį ketvirtį rezultatu 29-14.
Antrasis kėlinys rezultatyvumu nelabai kuo skyrėsi nuo pirmojo, bet jame savo argumentų turėjo ir „Kretingos“ ekipa, kuri laimėjo ketvirtį penkių taškų pesvarą ir išėjo ilsėtis atsilikdama rezultatu 39-49.
Po ilgosios petraukos ant parketo vyko visiškai lygi kova, vilniečiai toliau laikė saugų dviženklį pranašumą ir neleido kretingiškiams priartėti. Minimaliu skirtumu šią dešimties minučių atkarpą laimėjo „Kretinga“, tačiau prieš prasidedant paskutiniam ketvirčiui pralaiminėjo rezultatu 60-69.
Lemiamą ketvirtį galingiau pradėjo vietos „Perlo-Energijos“ ekipa, kuri, galima sakyti, per pirmąsias tris šio ketvirčio minutes įtvirtino pergalę ir likęs rungtynių laikas liko tik formalumas. Užtikrintą pergalę rezultatu 92-79 pasiekė Vilniaus „Perlo-Energijos“ kolektyvas.
„Kretingos“ ekipoje rezultatyviausiai rungtyniavo 20 taškų pelnęs Domininkas Matutis, po 15 taškų surinko Rytis Zabita ir Ignas Daukšys.
„Perlo-Energijos“ komandoje galingu žaidimu išsiskyrė 19 taškų surinkęs Arnas Adomavičius, 15 taškų pelnė Rokas Jocius.

Pritrūko ir sėkmės ir energijos
Apibendrindamas visas tris žaistas rungtynes „Kretingos“ krepšinio klubo treneris Arimantas Mikaločius teigė, kad rungtynėse, kuriose po pratęsimo buvo nusileista Palangos „Kuršių“ ekipai, pritrūko sėkmės ir šaltakraujiškumo lemiamais momentais. Antroje tarpusavio dvikovoje vėl koją pakišo prasta rungtynių pradžia, susitikime Vilniuje tiesiog pritrūko energijos, nes tai buvo trečios rungtynes per 5 dienas.
„Pirmose rungtynese prieš Palangos „Kuršius“, kaip jau įprasta šiame sezone, vyksta įtempta kova ir laimėtoją nusprendžia vienas ar du sėkmingesni epizodai. Manau, šį kartą mums pritrūko šaltakraujiškumo rugtynių pabaigoje. Už poros dienų vykusiame antrame susitikime prieš palangiškius ir vėl prastai pradėjome rungtynes ir leidome varžovams susikrauti persvarą, kurios nesugebėjome panaikinti. O ketvirtadienio rungtynėse Vilniuje tiesiog pritrūkome energijos. Ilga kelionė ir jau 3 rungtynės per 5 dienų laikotarpį tikrai nepridėjo mums energijos, o tuo puikiai pasinaudojo jauna ir greitai žaidžianti „Perlo-Energijos“ komanda“, – savo mintimis pasidalino treneris

Šeštadienį turės progą pailsėti
„Kretingos“ komanda šį savaitgalį turės neblogą progą pailsėti nuo Nacionalinės krepšinio lygos rungtynių ir pasiruošti ateinančio ketvirtadienio rungtynėms Klaipėdoje prieš „Neptūno-Akvaservis“ ekipą. Tai bus ketvirtoji ir kartu paskutinė šių komandų tarpusavio dvikova. Kol kas dvi pergales yra pasiekę kretingiškiai, o paskutiniame tarpusavio susitikime pajegėsni buvo „Neptūno-Akvaservis“ atstovai.
Tiesioginę susitikimo transliaciją nuo 18 valandos bus galima stebėti youtubeje oficialiame NKL kanale.

 10,631 peržiūrų (-a)

50% LikesVS
50% Dislikes