„Perlas Energija“ pranešus apie stabdomą nepriklausomo elektros energijos tiekėjo veiklą tūkstančiai šios įmonės vartotojų atsidūrė nežinioje. Nors elektros tiekimas jiems nenutrūks, valstybė tiesia pagalbos ranką, bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) ekspertas Audrius Buivydas ragina šiuos gyventojus nelaukti paskutinės minutės ir reikiamus sprendimus priimti jau dabar.

Pasak ESO Sprendimų klientams departamento vadovo A. Buivydo, apsisprendimą turėtų padaryti apie 73 tūkst. „Perlas Energija“ klientų, kurie patenka į jau pasibaigusius pirmąjį ir antrąjį elektros rinkos liberalizavimo etapus. Trečio etapo klientai, pasak jo, galės ir toliau naudotis reguliuojama visuomeninio tiekėjo paslauga, jiems jokių papildomų veiksmų atlikti nereikia.

Klientai patenkantys į pirmąjį ir antrąjį etapus gali sudaryti naują sutartį su kitu nepriklausomu elektros tiekėju. Nutraukti sutarties su „Perlas Energija“ nereikia, ji nutrūks automatiškai, kai bus pasirašyta nauja sutartis. Kitą elektros energijos tiekėją vartotojams galima rinktis iki šių metų rugpjūčio 28 d. imtinai, o sutartis su naujuoju tiekėju įsigalios jau nuo rugsėjo 1 d.

Nepasirinkus nepriklausomo tiekėjo iki rugpjūčio 28 d., šiems klientams iki naujųjų metų bus užtikrinamas garantinis, o vėliau visuomeninis tiekimas su valstybės taikomu kompensavimu.

„Tai – ženkli pagalba tikrai keblioje situacijoje likusiems gyventojams. Yra užtikrinama, kad jiems elektros tiekimas nenutruks ir permokėti nereikės, tačiau užmigti ir nieko nedaryti būtų nepamatuotas sprendimas. Patirtis rodo, kad viso elektros rinkos dereguliavimo projekto metu geresnę kainą gavo tie klientai, kurie pasirinkimą padarė anksčiau“, – teigia ESO ekspertas.

ESO atstovas pabrėžia, kad nors valstybė užtikrins subsidijuotą tiekimą visą rudenį, nepriklausomo tiekėjo pasirinkimas dabar gali būti ekonomiškai naudingesnis, nei pasirinkimas metų gale.

„Šiems gyventojams verta jau dabar sudaryti sutartis, kurios įsigalios nuo rugsėjo 1 d. arba nuo naujųjų metų taip fiksuojant palankesnį tarifą. Taip jie galės būti ramūs, kad kylančios kainos metų gale nevers fiksuoti brangesnės kainos negu reikia. Paskutiniu metu stebimas ženklus elektros energijos kainų augimas, todėl šiuo atveju pirmesnis gali būti gudresnis“, – sako A. Buivydas.

Išsami projekto informacija pateikiama svetainėje pasirinkitetiekeja.lt.

 13,629 peržiūrų (-a)

50% LikesVS
50% Dislikes