Vydmantų gimnazijos ikmokyklinio ugdymo skyrius šiandien.

Šviesėja vydmantiškių senoviškai vadinamo Vydmantų vaikų darželio ateitis – realybe tampa planai renovuoti pastatą, kuriame dabar įsikūręs Vydmantų gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyrius. Savivaldybės administracija tikisi gauti lengvatinę paskolą, kurią iš dalies finansuos Viešųjų investicijų plėtros agentūra (VIP).
Numatoma, kad Vydmantų gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus pastato modernizavimas kainuos 717 tūkst. 69 eurus. Iš šios sumos 358 tūkst. 535 eurai sudarys banko paskola, o likusią dalį suteiks VIP. Paskolą tikimasi gauti dešimčiai metų su lengvatinėmis palūkanomis.
Pagal jau anksčiau parengtą investicinį projektą „Kretingos r. Vydmantų gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus pastato (Atžalyno g. 2, Vydmantų k., Kretingos r.) energinio efektyvumo didinimas“, pastatas turėtų būti iš pagrindų modernizuojamas, numatoma pasiekti energetinio naudingumo B klasę.

Išlikusi tradicinė sovietinių vaikų darželių pastatų fasadų puošmena.

Pasak Savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjo Dariaus Martinkaus, techninis projektas jau buvo parengtas anksčiau, tačiau šiek tiek paseno.
„Dabar projektas koreguojamas, pritaikomas tam, kad būtų galima pasiekti energetinio naudingumo B klasę. Anksčiau jis buvo numatytas C klasei pasiekti“, – sakė D. Martinkus.
Jei kitą savaitę posėdžiausianti Savivaldybės taryba pritars siūlymui įgyvendinti investicinį projektą, realūs remonto darbai gali prasidėti jau kitų metų pavasarį.
Tačiau yra ir šiokia tokia rizika – būtina, kad modernizacijos darbai būtų padaryti tais pačiais metais.
„Jei tai padaryti nepavyks, bankas lengvatinę paskolą perskaičiuos į komercinę ir savivaldybei teks mokėti didesnes palūkanas. Tarybai pritarus bus teikiama paraiška paskolai gauti, o ją gavus bus galima skelbti viešųjų pirkimų konkursą rangovui parinkti“, – teigė D. Martinkus.
Vydmantų gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus, pačių vydmantiškių dažnai vadinamo paprasčiau – Vydmantų darželiu, pastatas dabar yra labai apverktinos būklės. Pasak Vydmantų gimnazijos direktorės Rasos Stonkuvienės, net sunku nuspręsti, nuo kurios vietos pradėti vardinti bėdas.

Sovietmetį mena elektros instaliacija .

„Kiauras stogas, pamatai prasto būklės, elektros instaliacija nebetenkina šiuolaikinių poreikių. Ir apskritai viskas reikalauja tikrai rimto remonto. Pastatas pastatytas dar 1966-aisiais, ir iki šiol nebuvo matęs kapitalinio remonto. Dar tebėra prie sienos pritvirtinti „drambliukai“, kurie sovietmečiu buvo populiarūs tokios paskirties pastatų papuošimai. Savo jėgomis tik kosmetiškai pasiremontuodavome“, – pasakojo R. Stonkuvienė.
Kitaip tariant, Vydmantų gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus pastatas yra istorinis, su „drambliukais“. Tačiau ne vienintelis rajone. Panašios, irgi apverktinos būklės pastate Padvariuose irgi krykštauja vaikai. Tačiau ir jis galbūt netrukus praras „istorinio“ titulą, nes dabar rengiamas ir jo renovacijos projektas.
Beje, anot direktorės R. Stonkuvienės, laikotarpio, kai lankančio darželį nebūtų nei vieno vaiko, vydmantiškiams pavyko išvengti. Grėsmė būti uždarytam jam nekilo.
Vydmantų gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyrių dabar lanko 80 vaikų nuo 2 iki 7 metų amžiaus. Skyriuje yra 3 ikimokyklinukų ir 1 priešmokyklinukų grupė. Kiekvienoje grupėje po 21 vaiką.
Tačiau, pasak gimnazijos direktorės R. Stonkuvienės, praverstų dar viena grupė, kurią be vargo būtų galima užpildyti.
„Dabar kai kurie mažylius turintys Vydmantų gyventojai naudojasi Palangos ikimokyklinio ugdymo įstaigų paslaugomis. Tačiau nedaug ir ne todėl, kad Vydmantuose blogiau. Paprasčiausiai, taip patogiau tėveliams. Žinoma, pas mus galbūt nėra taip gražu, kaip Palangoje. Bet tikiuosi, kad modernizacijos sulauksime ir pas mus bus dar gražiau ir geriau“, – sakė R. Stonkuvienė.

paskola automobiliui

Sienos nuolat kenčia nuo įvairių darganų.

 38,806 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes