Verslininkų pasiūlymai kartais dingsta Savivaldybės valdininkų stalčiuose, net nepasiekę Tarybos.

Kretingos rajono valdžia atmetė verslininkų pasiūlymą lengvatinėmis sąlygomis įsigyti keletą butų, kurie galėtų tapti socialiniais būstais. Savivaldybės mero Antano Kalniaus nuomone, pasinaudoti verslininkų pasiūlymu būtų per brangu, be to, jis įžvelgia ir vienos privačios įmonės protegavimą.
Kretingos rajono savivaldybės administraciją UAB „Nexta Invest“ pasiūlymas apsvarstyti galimybę palankiomis sąlygomis, išsimokėtinai įsigyti tvarkingus ekonominės klasės bustus, kurie galėtų būti pritaikyti nepasiturinčių šeimų apgyvendinimui ar kitokiems socialiniams visuomenės poreikiams, pasiekė dar rugpjūčio pradžioje. Tuo metu Savivaldybės administracijai vadovavo Egidijus Viskontas. Priimti ar ne tokį verslininkų pasiūlymą nėra Administracijos kompetencijoje, todėl, pasak E. Viskonto, raštas buvo perduotas Savivaldybės merui A. Kalniui ir tikėtąsi, kad su pasiūlymu bus supažinti Savivaldybės tarybos nariai.
Verslininkai siūlė Savivaldybei įsigyti net ne atskirus butus, o visą namą, kuriame numatė įrengti 6–7 ekonominės klasės, nedidelės kvadratūros butus, tinkančius socialiniams būstams. Verslininkų lėšomis planuota nupirkti 327,5 kvadratinio metro ploto dviejų aukštų namą, kuriame bendras butų plotas būtų apie 180–200 kvadratinių metrų, įrengti 6–7 butus. Šildymo sistema name automominė – šildoma dujomis.
Savivaldybės biudžetui tokio pasiūlymo priėmimas kainuotų 615 tūkst. 600 eurų, kuriuos reikėtų sumokėti per 12 metų, mokant kiekvieną mėnesį po 4 tūkst. 275 eurus. Vienas kvadratinis metras Savivaldybei kainuotų 1,067 euro.
Buvęs Savivaldybės administracijos direktorius E. Viskontas, bene pirmasis susipažinęs su verslininkų pasiūlymu, „Švyturiui“ teigė nesuprantantis, kodėl toks pasiūlymas buvo atmestas, su juo nesupažindinus net Savivaldybės tarybos.
„Savivaldybės administracijos iš verslininkų gautas raštas buvo perduotas merui. Patys verslininkai ne kartą raštu oficialiai norėjo pristatyti pasiūlymą Tarybos nariams, tačiau jie nebuvo įleisti į posėdžių salę. Buvo atsiųsta net vizualizacija bei kiti su projektu susiję dokumentai. Ir su gyventojais, ir su verslo atstovais ar kitais asmenimis reikia elgtis pagarbiai ir dalykiškai. Deja, to nebuvo. Nežinau, kokia situacija yra dabar, ar atsakyta į projekto siūlytojų raštus, tačiau esu tikras, kad nauji socialiniai būstai, bendradarbiaujant su verslo atstovais, tikrai galėjo Kretingoje atsirasti. Šį klausimą buvome aptarę ir socialinės apsaugos ir darbo ministrės Monikos Navickienės vizito Kretingoje metu. Iš to, ką teko išgirsti bendraujant su verslininkais, dabar traukinys jau gali būti nuvažiavęs, o kaltę reikėtų prisiimti tam, kas parodė laukines duris atėjusiems siūlyti pagalbą“, – „Švyturiui“ sakė E. Viskontas.
Buvusio administracijos direktoriaus nuomonei pritarė ir Tarybos narys Dangiras Samalius.
„Jei meras krečia tokius pokštus, kaip galime tikėtis, kad verslininkams Kretingos rajonas apskritai pasidarys patrauklus.Verslininkai norėjo savo pasiūlymą pristatyti Tarybai, buvo atėję ir į posėdį, tačiau meras paprasčiausiai juos ignoravo“, – sakė D. Samalius.
Savivaldybės meras A. Kalnius patvirtino, kad toks verslininkų pasiūlymas buvo gautas. Tačiau, jo nuomone, nevertas dėmesio ir Savivaldybei nenaudingas. Taip pat jis teigė nežinantis, ar kas nors bus daroma ateityje.
„Savivaldybės administracija turėtų suformuoti siūlymą tarybai, kuri priiminėja sprendimus. Administracija turėtų suformuoti, kas turėtų būti, kaip turėtų būti, su kuo visa tai valgoma, mums to reikia ar nereikia. Savivaldybės būstų gal ir reikia, bet mes norime, kad jų įsigijimas būtų finansuojamas neiš Savivaldybės biudžeto, o iš europinių lėšų. Jei gerai atsimenu, verslininkai siūlė, kad Savivaldybė iš jų nupirktų butus, bet ten yra kosminė kaina. Aš kol kas nesu matęs nei suformuotos užduoties, nei nieko“, – teigė A. Kalnius.
Pasak mero A. Kalniaus, nesunku suskaičiuoti, kiek Savivaldybės biudžetui kainuotų vienas kvadratinis metras, jei būtų priimtas verslininkų pasiūlymas, – tūkstantis eurų yra „kosminė“ kaina.
Kokios butų kainos dabar vyrauja Kretingoje, paprašėme pakomentuoti „Kretingos nekilnojamojo turto agentūros“ vadovo Viktoro Ruzgailos. Jis, išklausęs apie verslininkų teikto pasiūlymo detales, patikino, jog tūkstantis eurų už vieną kvadratinį metrą yra visiškai normali kaina.
„Butų kainos šiuo metu pastebimai krenta, tačiau tą kritimą gali atsverti infliacija, į kurią irgi reikia atsižvelgti. Kuo butas yra didesnės kvadratūros, tuo jis pigiau kainuoja. Mažesnės kvadratūros butai yra brangesni. Šiuo atveju matyti, kad įrengiami butai bus nedideli. Be to, name yra autonominis šildymas, o tai visada padidina kainą. Todėl, mano nuomone, tūkstantis eurų už vieną kvadratinį metrą tikrai nėra brangu, juo labiau, kad siūloma įsigyti išsimokėtinai, o ne sumokant visą sumą iškart“, – „Švyturiui“ sakė V. Ruzgaila.
Vis dėlto, nežiūrint į tai, kad pigu ar brangu, šaukštai, tikriausiai, jau po pietų. Vargu tikėtis, kad dabar verslininkai ir kviečiami ateitų į Savivaldybę ir atsineštų savo pasiūlymą. Nebent pati Savivaldybės taryba kokiais nors būdais pasistengtų juos bent jau išklausyti. Pasak kai kurių kretingiškių politikų, apie verslininkų pasiūlymą jie nieko negirdėję.
„Juk kiekvienais metais Savivaldybė perka būstus. Be to, kalbėjome apie naujo daugiabučio statybą. Dabar, atrodo, ieškoma žemės sklypo. Apie kokių nors verslininkų pasiūlymą pirkti visą namą su socialiniais būstais nieko nežinau“, – teigė Tarybos bei Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Antanas Puodys.
Dabartinė Savivaldybės administracijos direktorė Jolita Vaickienė, anuomet buvusi Tarybos nare, „Švyturiui“ irgi teigė tokio verslininkų pasiūlymo nemačiusi.
„Galbūt jis buvo visiškai nepriimtinas, todėl Tarybos ir nepasiekė. Savivaldybės administracija gauna daugybę visokių pasiūlymų, tačiau ne visi teikiami svarstyti Tarybai. Tam ir yra administracijos direktorius, kuris sprendžia, ką teikti Tarybai, o ką ne“, – sakė J. Vaickienė.
Beje, šiek tiek vėliau po savo komentaro į „Švyturio“ redakciją paskambinęs meras A. Kalnius labiausiai domėjosi, kodėl klausimai dėl prieš keletą mėnesių buvusio verslininkų pasiūlymo užduodami būtent dabar.
„Kas pasiūlė nagrinėti klausimą dėl verslininkų pasiūlymo ir kodėl būtent dabar? Kodėl jūs dėl to domintės? Esmė yra tokia, kad labai vieną tą įmonę propagavo D. Samalius, gal čia todėl toks klausimas yra, kad šiai dienai nėra nagrinėjamas jis visiškai. Tada administracija turėjo pateikti sprendimą ar eiti į Taryba, bet nenuėjo, tada direktorius buvo E. Viskontas. O D. Samalius siūlė būtent iš tos įmonės pirkti. Išlenda klausimas, kodėl siūloma pirkti tik iš vienos įmonės? Ar nėra proteguojama viena įmonė? Įsivaizduokit, jei vieno buto kaina siūloma 80 tūkst. Ar tai adekvatu? Rinkoje butą galima nupirkti už 50–60 tūkst. Ir būtent viena įmonė proteguojama, nesiūloma pasirinkti ir kelių. Tikrai įžvelgiu vienos įmonės protegavimą. Pasiūlymas atėjo į Administraciją, o Administracija, matyt, įžvelgė, kad jis nerealus, todėl iki Tarybos ir nenuėjo“, – sakė A. Kalnius.
Tačiau Tarybos nario D. Samaliaus, anuomet ėjusio mero pavaduotojo pareigas, bei buvusio Savivaldybės administracijos direktoriaus E. Viskonto nuomone, verslininkų pasiūlymas Tarybos nepasiekė tik todėl, kad to nenorėjęs meras A. Kalnius, o nenorėjęs todėl, kad verslininkus lydėjęs būtent D. Samalius.
Kitaip tariant, ir į ūkinių reikalų daržą buvo svaidomi politiniai akmenys – ne tas pasiūlė, ne tas nusprendė ir panašiai. Tačiau gal, visdėlto, būtų buvę kitaip, jei su verslininkų pasiūlymu būtų susipažinusi visa Taryba, galbūt būtų sudaryta kokia nors darbo grupė, kuri būtų viską išnagrinėjusi, galbūt būtų buvę galima derėtis su verslininkais, galbūt būtų paaiškėję, kad prašoma kaina visai ne „kosminė“ ir t. t. Tokių „galbūt“ galima vardinti daug.

 49,967 peržiūrų (-a)

33% LikesVS
67% Dislikes
3 thoughts on “Verslininkų pasiūlymas įstrigo stalčiuje”
 1. Jo gera imone,su vienu darbuotoju -direktore.
  Jp puiki imone.
  Pardavimai-2021: 2 404 €
  Pelnas-2021: 1 820 €
  Istatinis kapitalas- 10,000.00 €
  Gyvuoja- 2 metai 9 menesiai 27 dienos.

Comments are closed.

TAIP PAT SKAITYKITE