Vakar Kretingos r. kultūros centre vyko Juozo Erlicko koncertas „Mėlynoj stotelėj“, kuris subūrė rašytojo kūrybos mylėtojus. Renginio metu aidėjo ovacijos ir žiūrovų juoko protrūkiai. Be to, buvo puiki galimybė įsigyti naujausią autoriaus knygą „mylimieji“, gauti rašytojo autografą, pabendrauti ir kartu nusifotografuoti. Žiūrovų laukė ir siurprizas – naujas  CD  „Mėlynoj stotelėj“ . Renginį organizavo įmonė „ATM kompanija“.

Kretingoje Juozą mėgsta

„Jeigu jūs dirbate daug, o uždirbate mažai… Pabandykite dirbti mažai. Gal tada uždirbsite daug. Jeigu ne, vadinasi, darbas – ne jūsų sritis“, – tai asmeniškai man vienas iš įsimintiniausių J. Erlicko pajuokavimų rimtomis temomis, kuris nuskambėjo ir šio renginio Kretingoje metu. Tiesa, būtent šis pajuokavimas man kelia savotišką nostalgiją: pirmą kartą šį humoristinį tekstą perskaičiau ne knygoje, o prikabintą ant Vilniaus miesto savivaldybės Viešųjų ryšių skyriaus kabineto durų. Tad tikiu, kad daugelis skaitytojų taip pat turi atmintin įstrigusių J. Erlicko tekstų fragmentų, kuriuos nešiojasi su savimi ir tai leidžia nebūti per daug rimtiems ar į daugelį gyvenimo problemų pažiūrėti per humoro prizmę.

Beje, kad gerbėjų mūsų krašte yra, ir daug, įrodo ir į renginį susirinkusių žiūrovų gausa. Be to, net ir prie Kretingos M. Valančiaus bibliotekoje esančios autoriaus knygos „Raštai ir kt.“ ( Vaga, 1987) vieno mano mėgstamiausių eilėraščių kažkurio kretingiškio pieštuku pažymėtas „pliusas“ ir žodelis „Liux“. Tad norisi čia ir pacituoti šį tekstą:

„Mėnesienoj tarp vandens gėlių
Plaukiam dviese baltu laiveliu.
Įsiręžęs traukiu irklą,
Visas prakaite išmirkęs.

Tau tai kas – labai gražu atrodo,
O man viskas viskas nusibodo,
Nusibodo man kas naktį
Mėnesieną irklais plakti.

Apsistoju, nusišypsau gudriai
Ir metu tave į tamsią kūdrą.
Vandenėlis burbuliuoja, –
Viso gero, mylimoji.“

Siūlome dar ir paklausyti pagal šiuos pacituotus žodžius grupės „Tai Ką“ sukurtą dainą (žr. žemiau).

Atvyks ir į Palangą

Na, o šiaip tai visuomenėje tvyro daug įtampų, sprendžiant iš to, kas rašoma „ATM kompanijos“ interneto svetainėje, mat „žmonės sujudę: ar gali būti, kad koncertuose jau draudžiama ne tik miegot, bet ir žiovaut? Ar tiesa, kad žiūrovų skaičius mažinamas, o paskui – dar? O svarbiausia – nejaugi koncerto metu reiks klausytis? Deja, tokios pataisos jau parengtos. Gyvenam stiprėjančio Draudos spaudimo laikais. Bet Juozas visados priešinosi prievartai. Todėl ir ši programa – laisvoji. Norim – slenkam į koncertą. O nenorim – namie sėdim. Aprangos stilius – laisvas. Vyrams nebūtini juodi kostiumai, o moterims nereikia suknelių. Darbiečiai gali būt su konbinezonais, o valstiečiai – su šakėm. Salėj elgiamės irgi laisvai. Kalbam su telefonu ar su kaimynu… Juozas juk scenoj irgi kalbės. Vienam mat galima, o kitiems – ne? Aišku, per koncertą galima dainuot. Tik jokių „O dabar visi kartu!“ Kiekvienas dainuoja, kas jam patinka. Taip pat galima valgyti, gerti, rūkyti… Elgiamės kaip namie, nebent kas imtų rėkt. Bet kas ten rėks… Juozas yra sakęs: „Viskas gerai, išskyrus kapojimą kirviu.“ Ir jokių „Pakartot!..“ Išsimiegokit darbe. Žiūrovų skaičius neribojamas, nors Juozas ne sykį patylom guodėsi: „Kodėl aš turiu aptarnauti dvigubai daugiau žiūrovų nei kiti?“

Vis dėlto, kalbėdamas per „ATM info“, žadėjo Lygių teisių komisijai nesiskųst. „Matyt, jau tokia mano karma,“ – liūdnai atsiduso Maestro. Natūrali koncerto trukmė – iki galo. Bet laisvoji programa lengvai gali virsti trumpąja. Tai Jūsų valioj: – Čiuožk, Juozai!.. Aišku, laisvė ne tik žiūrovams, bet ir artistams! Todėl nieko negalim pasakyt apie programos turinį. Kaip jie norės, taip ir padarys.

Vadinas, jeigu Juozas pradės dainuoti iš ryto, vakare gali ir nepasirodyti. Ar tai reiškia, kad koncertas neįvyks? Anaiptol! Juk žmonės taip retai besusitinka. Tai suėję patys ir  pašoks, padainuos… Be pašalinės akies. Visi bus laimingi ir dėkos už suteiktą progą.“

DĖMESIO! Kretingiškiams, kuriems vis dėlto nebuvo galimybės apsilankyti Kretingoje vykusiame J. Erlicko renginyje, siūlome atkreipti dėmesį, kad penktadienį, 2023-06-23 20:00, Palangos Kurhauzo koncertų salėje vėl planuojamas J. Erlicko koncertas „Mėlynoj stotelėj“.

Ir, žinoma, kviečiame atsiliepti į Juozo raginimą skaityti ir ieškoti jo naujausios knygos „mylimieji“, nes ten pateikti geriausi Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato prozos tekstai, atrinkti paties autoriaus. „mylimieji“ anotacijoje teigiama: „knygoje – buities ir būties pagrindai, įžvalgos apie žmogų, šalį, pasaulį ir įvairius gyvenimo reiškinius, praktiniai patarimai, kaip tvirtai išstovėti pučiant permainingiems ir ne visada palankiems vėjams, ir dar daug kitų egzistenciškai būtinų dalykų. Visa, ko gali prireikti šiuolaikiniam žmogui.“

Įdomumo dėlei kviečiame skaitytojus pasiklausyti ir grupės „Tai Ką“ dainą (žodžiai Juozo Erlicko: iš knygos „Raštai ir kt.“ (212 p.), Vaga, 1987):

Autoriaus nuotr.

 17,806 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes